Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: 7-14, cash back na szkła i bomba cenowa w górę...?

  1. #1
    GoOrange
    Gość

    Exclamation 7-14, cash back na szkła i bomba cenowa w górę...?

    Zacznę od tego że nie wiem gdzie założyć wątek. Myślę że tutaj będzie dobrze ponieważ temat jaki chcę poruszyć ma szerszy charakter niż moja sprawa.

    Dziś w fotozakupach zamówiłem, pierwotnie dla znajomego ale docelowo dla siebie szkło 7-14 za 5269,00 zł co po odjęciu 300,00 zł z cash back'u da, jak dla mnie dobrą za to szkło, cenę 4969,00 zł. Problem jednak polega na tym że cena nagle i niepostrzeżenie (zauważyłem zmianę wieczorem tego samego dnia) skoczyła do 5799,00 zł czyli o 530,00 zł w górę. Z tego co widzę to nie tylko to szkło ostro podrożało. Mam pytanie czy w związku z tym że czas oczekiwania na to szkło wynosił 3 dni i w momencie zakupu sklep go nie miał na stanie firma może wycofać się z poprzedniej ceny?
    Tak na marginesie to zastanawiam się czy przypadkiem teraz ceny nie idą w górę tylko po to żeby jakoś sobie Olympus mógł zrekompensować zwrot kasy za niektóre szkła.
    Ostatnio edytowane przez GoOrange ; 11.01.09 o 02:32

  2. #2
    qbic
    Gość
    Myślę ze to tylko wina spadku wartości złotówki.

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    3.228
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria
    Dokładnie wszystko przez kursy walutowe.

    Uwaga, informujemy, że od miesiąca lutego Nikon podnosi ceny w zakresie od 5 do nawet 30%. Przykładowo cena na nikona D700 wzrośnie o około 1000 zł brutto. Podobnie w przypadku produktów firmy Canon. Tak drastyczne zmiany spowodowane są wahaniami kursów walut i ogólna sytuacją na rynku. Podwyżki cen zapowiadają też inni producenci np. Lowepro. W związku z tym uprzejmie prosimy o potwierdzanie zarówno dostępności jak i cen na produkty, ze względu na trudności w dostępnie do towaru i duże zainteresowanie kupujących. Informacja ta została wygenerowana również w celu poinformowania odpowiednio wcześniej osób przymierzających się do zakupu w miesiącu lutym.
    Ze względu na nagły i drastyczny wzrost cen w miesiącu styczniu zastrzegamy sobie możliwość korekty cenowej produktów w stosunku do cen widocznych na naszych stronach www.
    to z pierwszej strony http://www.foto-net.pl/sklep/

  4. #4
    diabolique
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez GoOrange Zobacz posta
    Tak na marginesie to zastanawiam się czy przypadkiem teraz ceny nie idą w górę tylko po to żeby jakoś sobie Olympus mógł zrekompensować zwrot kasy za niektóre szkła.
    Nie, zobacz sobie np. oficjalny cennik Nikona z ich strony. Też podnieśli na początku tygodnia ceny. Podwyżki zapowiada też Canon. Przez chwilę Fotojoker miał bardzo dobre ceny, bo mieli zapasy na magazynie.

    Fotozakupy mają dobre ceny, ale... nie mają towaru. Ja i inne osoby z forum tak się nacięły, że po kilku dniach czekania i telefonie do firmy otrzymaliśmy zwrot pieniędzy. Złożę się, że u ciebie też tak będzie.

  5. #5
    rocco
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez diabolique Zobacz posta
    Fotozakupy mają dobre ceny, ale... nie mają towaru. Ja i inne osoby z forum tak się nacięły, że po kilku dniach czekania i telefonie do firmy otrzymaliśmy zwrot pieniędzy. Złożę się, że u ciebie też tak będzie.
    Mogliście poczekać
    Po wpłacie pieniędzy zobowiązani są sprzedać po cenie, jak była w momencie zakupu.

  6. #6
    diabolique
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez rocco Zobacz posta
    Mogliście poczekać
    Po wpłacie pieniędzy zobowiązani są sprzedać po cenie, jak była w momencie zakupu.
    Czekać tydzień na lampę? Obłęd

  7. #7
    | OlyJedi Awatar format
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    215
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez GoOrange Zobacz posta
    Mam pytanie czy w związku z tym że czas oczekiwania na to szkło wynosił 3 dni i w momencie zakupu sklep go nie miał na stanie firma może wycofać się z poprzedniej ceny?
    Cytat Zamieszczone przez Art. 66. § 1. KC
    Kto oświadczył drugiej stronie wolę zawarcia umowy, określając w oświadczeniu jej istotne postanowienia (oferta), i oznaczył termin, w ciągu którego oczekiwać będzie odpowiedzi, ten jest ofertą związany aż do upływu oznaczonego terminu.
    Cytat Zamieszczone przez Art. 543. KC
    Wystawienie rzeczy w miejscu sprzedaży na widok publiczny z oznaczeniem ceny uważa się za ofertę sprzedaży.
    Jeśli zgodziłeś się na ofertę sprzedaży jakiegoś produktu to w chwili poinformowania o tym fakcie oferenta została zawarta między wami umowa na warunkach, które zaakceptowałeś. Podobny mechanizm działa w markecie - wkładając do koszyka produkt oświadczasz oferentowi wolę zawarcia umowy sprzedaży na warunkach zgodnych z ofertą przez niego Ci przedstawioną (cena z półki, nie z kasy). Ale ja informatyk, nie prawnik...
    C5D 1740L 50/1.4 70200/2.8 Nissin Di866
    formaciany fotoblog .:. fotoziutek
    "TruePic V+ (..) redukuje (..) efekt mory, które niekorzystnie wpływają na jakość obrazu w gorszych systemach"

  8. #8
    | OlyJedi Awatar AK.
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    74
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez diabolique Zobacz posta
    Czekać tydzień na lampę? Obłęd
    Ja po tygodniu zrezygnowałem i kupiłem na allegro. Mówili, że już wysyłają a później okazało się, że czekają na lampę żeby dopiero wysłać mi. Zraziłem się do tego sklepu

    GoOrange, imo skoro kupiłeś po starej cenie a dopiero później podnieśli to płacisz starą ceną. Kiedyś coś było z laptopem za 150zł. Pomyłka na stronie ale umowa wiążąca.

    Jednak za 92zł
    https://forum.olympusclub.pl/showthr...ghlight=laptop

  9. #9
    diabolique
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez format Zobacz posta
    Jeśli zgodziłeś się na ofertę sprzedaży jakiegoś produktu to w chwili poinformowania o tym fakcie oferenta została zawarta między wami umowa na warunkach, które zaakceptowałeś. Podobny mechanizm działa w markecie - wkładając do koszyka produkt oświadczasz oferentowi wolę zawarcia umowy sprzedaży na warunkach zgodnych z ofertą przez niego Ci przedstawioną (cena z półki, nie z kasy). Ale ja informatyk, nie prawnik...
    Skoro podajesz paragrafy, to mam nadzieję, że czytasz również przed zakupem regulaminy w sklepach internetowych, gdzie możesz przeczytać np:
    "§ 5
    (...) Nie ponosimy jednak odpowiedzialności za błędne podanie parametrów i właściwości towaru, lub nagłą ich zmianę przez jego producenta. Jeżeli dane prezentowane na stronie internetowej sklepu w dniu złożenia zamówienia zawierały błędy, to w ciągu 10 dni od daty zakupu klient ma prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyny."
    Jasne, proste. Masz prawo odstąpić, nie masz prawa domagać się towaru. A jak nie pasuje regulamin, to nie kupujesz i już. Zazwyczaj wypełniając zamówienie zaznacza się ptaszkiem, że zapoznałeś się z regulaminem.

  10. #10
    | OlyJedi Awatar format
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    215
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Tyle, że to KC jest tu nadrzędnym aktem prawnym... i na ten też powołujesz się podczas redagowania pozwu.

    Ale... odnośnie tego punktu, zgodnie z jego pierwszą częścią oczywiście ponoszą odpowiedzialność za błędne sformułowanie oferty sprzedaży, tak jak każdy inny polski przedsiębiorca.

    Odnośnie drugiej części, jako klient nabywający towar drogą wysyłkową masz prawo do odstąpienia od umowy do bodaj 14-dniu po otrzymaniu towaru. To ci daje KC.
    Ostatnio edytowane przez format ; 11.01.09 o 12:25
    C5D 1740L 50/1.4 70200/2.8 Nissin Di866
    formaciany fotoblog .:. fotoziutek
    "TruePic V+ (..) redukuje (..) efekt mory, które niekorzystnie wpływają na jakość obrazu w gorszych systemach"

Podobne wątki

  1. Promocja na e-30 i cash back na obiektywy
    By RadioErewan in forum E-System
    Odpowiedzi: 534
    Ostatni post / autor: 3.09.10, 00:12
  2. Polityka cenowa "wielkich"
    By Don Pedro in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 2.06.07, 00:53
  3. Jak zrobić przyciemniana górę i dół w Ps?
    By luc4s in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 4.07.06, 20:04

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.