Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Neat Image- w czym tkwi błąd?

  1. #1
    | OlyJedi Awatar e-510
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    West Sussex
    Posty
    867
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria

    Neat Image- w czym tkwi błąd?

    Witam wszystkich zaglądających tu!
    Mam pewien problem,mianowicie po edycji foty w NI i zapisaniu jej,powstaje jak mi się wydaje banding w miejscach pozbawionych szczegółów;jak niebo,szyby i inne.Próbowałem wiele opcji w NI i niestety,żadna nie poradziła sobie z tym problemem.Co ciekawe,fotka po odszumianiu w NI jest idealna ale ta sama po zapisie jest brrr,zobaczcie zresztą sami:

    Wygląda mi to na to,że gdzieś tkwi problem w ustawieniach zapisu ale próbowałem już wszystkiego,myślałem,że to może byc coś z przeglądarką ale próbowałem na innych i to samo.Neat Image to wspaniałe narzędzie ale jak do tej pory nie potrafię w pełni się nim nacieszyc, prawdobodobnie z powodu mojej winy.Szukałem na necie rozwiązania tej sprawy ale jedyne sugestie to aby nie przesadzac z zastosowaniem kontrastu,wyostrzania i saturacji,jednakże w moim przypadku,nawet nie edytowana fota (jedynie kompresja do jpeg'a ) nie robi różnicy.Co robię nie tak?Dla ułatwienia powiem,że dołączone fotki były odszumiane w trybie Auto.
    Byłbym zapomniał - problem nie istnieje w przypadku,gdy na zdjęciu nie ma gładkich powierzchni jak tu,gdzie zdjęcie było poddane procesowi odzumiania w Neat Image 5.8 Pro na ustawieniach Auto:
    fot.pt.Ireland filtered.jpeg
    Bardzo Was proszę o wskazanie ew,przyczyny i podzielcie się swoimi uwagami na temat NI i na jakich ustawieniach najlepiej się Wam pracuje.Dzięki i pozdrawiam serdecznie z mroźnych Wysp.

    Jarek.
    PS : najlepszego w Nowym Roku!
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zamek_filtered.jpg
Wyświetleń:	379
Rozmiar:	896,1 KB
ID:	11278   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Pier. filtered.jpg
Wyświetleń:	373
Rozmiar:	815,6 KB
ID:	11281   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	NI_filtered a4.jpg
Wyświetleń:	369
Rozmiar:	309,5 KB
ID:	11282   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ireland filtered.jpg
Wyświetleń:	368
Rozmiar:	250,3 KB
ID:	11284  


  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    wygląda to tak, jakby NI miał problem z konwersją kolorów z wyższej w niższą. W jakim programie używasz NI ?

  3. #3
    | OlyJedi Awatar e-510
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    West Sussex
    Posty
    867
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Neat Image używam jako niezależny program - nie jako wtyczkę.Co masz na myśli,że ma problem z konwersją kolorów z wyższej na niższą?

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    spróbuj go użyć jako wtyczki do PSa, PSPa lub Photoimpact i zobacz czy wychodzi tak samo.

    Może używasz 48bit TIFF i z NI zapisujesz w 24Bit JPG, konwersja może zepsuć sporo jeśli nieumiejętnie poustawiasz opcje.

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    e-510, zamiast Neat Image wypróbuj Noiseware - znacznie prostszy, a według mnie lepiej sobie radzi z szumem.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar EddieLBN
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    241
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Neat Image community - ktoś tu opisuje podobny problem- co prawda nie ma podanej odpowiedzi ale autor postu przyznaje, że jako wtyczka do PS-a NI spisuje się ok. Wiec może faktycznie posłuchaj rady Dzemskiego i spróbuj użyć go jako wtyczki i zobaczymy czy banding sie pojawi.


  7. #7
    | OlyJedi Awatar e-510
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    West Sussex
    Posty
    867
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    dzemski - ten problem istnieje zarówno jeśli edyttuje TIFF'a czy jpeg'a.
    Co do Noiseware - wiem,że jest to dobry program,jednakże wg.mnie NI jest lepszy jeśli chodzi o skutecznośc i inteligencję odszumiania.
    Jeśli mówicie,że pod PS'a,nie powinno byc problemu,to spróbuję,muszę tylko dowiedziec się jak podpiąc go pod PS.
    Dzięki za podpowiedzi. Czekam na dalsze...

  8. #8
    | OlyJedi Awatar EddieLBN
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    241
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    NI User Guide - w punkcie 3 tej instrukcji masz opisany proces instalacji pluginu pod PS-a.


  9. #9
    | OlyJedi Awatar e-510
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    West Sussex
    Posty
    867
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria

    Neat Image-problem (częściowo ) rozwiązany!

    A więc tak - można powiedziec,że problem został rozwiązany w miarę prosty sposób;odinstalowałem NI i zainstalowałem go ponownie co sprawiło,że się obudził i zaczął pracowac jak należy,tak mi się przynajmniej wydaje,chociaż nie powiem,że jestem zadowolony w 100% ale przypuszczam,że trzeba trochę popracowac nad ustawieniami.Tym razem zapodaję te same foty ale już bez tego wstrętnego bandingu.
    Udało mi się również ( ),zainstalowac NI jako plugin do PS i co zauważyłem to,że NI jako plugin osiąga jeszcze lepsze efekty,chociaż nie mam pojęcia why?Zob.fot.pt.NI+PS.jpeg
    Tak,że kamień spadł mi z serca,że tak to całkiem bezboleśnie poszło,bo jak już powiedziałem wcześniej NI robi świetną robotę i tylko trochę człowiek się wkurza,że nawet na ISO 100 nasze maszyny szumią - widac to najbardziej porównując zdjęcie 100 i więcej % powiększone.
    Więc jak na razie mogę powiedziec,że najlepiej odszumiac zdjęcia nie pozbawione szczegłów - jak czyste niebo - szczególnie po podwyższeniu znacznie kontrastu,chociaż byc może jest sposób aby nawet po 200% zoom'ie nie byłoby widac przejśc tonalnych.Ja do tego staram się dążyc, doskonaląc warsztat Neat Image,czego i Wam życzę,bo warto.
    Myślę,że nieźle byłoby miec na naszym forum wątek poświęcony temu programowi,bo wiem,że jest sporo użytkowników NI i fajnie mogło by byc,gdyby ktoś mógł podzielic się swoim doświadczeniem i gdzie można by prosic o radę w tym temacie.
    Pozdrówka i dzięki za uwagę i rady.

    Jarek.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a4 new.jpg
Wyświetleń:	302
Rozmiar:	550,9 KB
ID:	11285   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	newfiltered1.jpg
Wyświetleń:	315
Rozmiar:	634,9 KB
ID:	11286   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	newfiltered.jpg
Wyświetleń:	304
Rozmiar:	847,3 KB
ID:	11287   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	newpier.jpeg.jpg
Wyświetleń:	301
Rozmiar:	410,4 KB
ID:	11288  

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	NI+PS.jpeg.jpg
Wyświetleń:	311
Rozmiar:	737,8 KB
ID:	11289  

  10. #10
    rocco
    Gość
    Używając NI jako samodzielnego programu zdajesz sie na jego algorytmy przy konwersji i zapisie. Photoshop ma lepsze, tutaj NI, jako wtyczka, zajmuje się tylko i wyłącznie odszumianiem a zapisuje PS.
    Przynajmniej ja to tak rozumiem
    Szkoda, że dopiero dziś tu zajrzałem, zauważyłem jeszcze mając E-510, że lepiej wychodzą fotki gdy używa się tylko plugina.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19.10.07, 06:56
  2. image resizer - microsoft
    By Dag in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25.09.07, 21:59
  3. Neat Image POMOCY!!!
    By Krzysiek.T in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 6.08.07, 12:20
  4. Neat Image - problem z EXIFem
    By Argino in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12.03.05, 20:33

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.