Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: Neat Image- w czym tkwi błąd?

  1. #21
    | OlyJedi Awatar e-510
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    West Sussex
    Posty
    867
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria

    Neat Image c.d.

    Cytat Zamieszczone przez Hrabia Miód Zobacz posta
    Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale wydaje mi się, że gdzieś czytałem że w e510 najniższy poziom szumu notuje się na iso200 - mogę się mylić - obejrzyj wykresy z jakiegoś testu.

    I nie sądze, by na takim iso były różnice w poszczególnych systemach. Chyba, że jakoś strasznie wyciągasz z cieni itd. Dobrze naświetlony obraz na iso 100, 200 nie powinien szumieć i powinien się nadać nawet na stocki

    pozdrawiam
    Przemek
    Hej Hrabia,zgadzam się z Tobą,że 510-tka ma najniższy poziom szumu na ISO 200,bo też o tym słyszałem w wielu miejscach,chociaż sam tego nigdy nie przetestowałem.To prawda,że szumu nie widac ale tylko do momentu,kiedy nie podniesiesz kontrastu,saturacji albo wyostrzania i żeby to był szum ale to jak dla mnie ewidentny koszmar i nie dziwię się,że stock'i nie chcą takiego badziewia.Nie żebym był fanem stock'ów ale z szacunku dla klienta,który płacąc ( grosze )ma prawo jakie tako do w miarę solidnego produktu.Nie wiem jak się to ma do dużych wydruków bo na A4,które sam drukuję tego szumu nie widac ale w lutym się przekonam,bo będe zamawiał A2 print.


    pozdrawiam
    Jarek

  2. #22
    | OlyJedi Awatar skow
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    1.087
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez e-510 Zobacz posta
    Hej Hrabia,zgadzam się z Tobą,że 510-tka ma najniższy poziom szumu na ISO 200,bo też o tym słyszałem w wielu miejscach,chociaż sam tego nigdy nie przetestowałem.
    Niezłym wskaźnikiem poziomu szumu z E-510 (i innych gdzie jest kompresja) jest wielkość pliku RAW.

    Należy zrobić zdjęcie tego samego kadru na iso100 i iso200.
    Jeśli plik RAW z iso200 jest większy to i szum jest większy a że nie widać tego na JPG to pewnie już całkiem inna sprawa.
    ORF Viewer 1.10 - program do szybkiego przeglądania plików ORF (100% "czystej" Javy)
    Obsługuje również E-30, E-620 i E-P1

  3. #23
    | OlyJedi Awatar e-510
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    West Sussex
    Posty
    867
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    skow - a z czego to wnioskujesz? Brzmi to bardzo ciekawie - mógłbyś podac jakieś źródło - chciałbym wiedziec poprostu jaka jest tego przyczyna i czy dotyczy tylko 510-tki czy innych E oraz czy to sprawdza się w przypadku pozostałych marek?

    Dzięki.Pozdrawiam.

  4. #24
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez e-510 Zobacz posta
    skow - a z czego to wnioskujesz? Brzmi to bardzo ciekawie - mógłbyś podac jakieś źródło - chciałbym wiedziec poprostu jaka jest tego przyczyna i czy dotyczy tylko 510-tki czy innych E oraz czy to sprawdza się w przypadku pozostałych marek?

    Dzięki.Pozdrawiam.
    Sprawdza się tam gdzie RAW jest kompresowany. Po prostu szum = "więcej informacji" (choć nie takich jakie bysmy chcieli)

  5. #25
    | OlyJedi Awatar e-510
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    West Sussex
    Posty
    867
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Sprawdza się tam gdzie RAW jest kompresowany. Po prostu szum = "więcej informacji" (choć nie takich jakie bysmy chcieli)


    Właśnie - nie takich jakie byśmy chcieli...ale jestem dobrej myśli i wierzę w potęgę ludzkiego umysłu,że pewnego dnia szum ( brzydki ),będzie nam znany tylko z Wikipedii albo innej edii .Póki co jesteśmy jak mi się zdaje na początku drogi...

  6. #26
    | OlyJedi Awatar zimny
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    273
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez e-510 Zobacz posta
    Właśnie - nie takich jakie byśmy chcieli...ale jestem dobrej myśli i wierzę w potęgę ludzkiego umysłu,że pewnego dnia szum ( brzydki ),będzie nam znany tylko z Wikipedii albo innej edii .Póki co jesteśmy jak mi się zdaje na początku drogi...
    Białego szumu gaussowskiego i kosmicznego nie wyplewisz.
    OM-D E-M5, 12-50, 45/1.8, E-510 dual kit, 14-54, FL-50,

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19.10.07, 06:56
  2. image resizer - microsoft
    By Dag in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25.09.07, 21:59
  3. Neat Image POMOCY!!!
    By Krzysiek.T in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 6.08.07, 12:20
  4. Neat Image - problem z EXIFem
    By Argino in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12.03.05, 20:33

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.