Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: Neat Image- w czym tkwi błąd?

  1. #11
    | OlyJedi Awatar e-510
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    West Sussex
    Posty
    867
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria

    Neat Image c.d.

    rocco - myślę,że chyba o to chodzi - NI nie radzi sobie zbyt dobrze z zapisem pliku,chociaż dziwi mnie to bo jako program Pro,powinien radzic sobie z tym nie gorzej niż PS...
    Powiedz jeszcze proszę,jak myślisz - czy poziom szumu z E-maszyn,jest wg.Ciebie standartem w porównaniu z konkurencją czy wykazuje podwyższony poziom zaszumiania - mam na myśli zakres 100-400 ISO? Do czasu,gdy nie miałem do czynienia z NI wydawało mi się,że jest słodko ale pamiętam,że słodycz przemieniła się w gorycz,gdy moje pierwsze próby wejścia na stock market skończyły się niepowodzeniem właśnie z powodu szumu na zdjęciach a dodam,że rzadko przechodzę na wyższe niż 100 ISO.Po tamtym doświadczeniu,zacząłem właśnie interesowac się softem do odszumiania,bo wcześniej byłem przekonany,że jest OK!

  2. #12
    | OlyJedi Awatar skow
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    1.087
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez e-510 Zobacz posta
    Witam wszystkich zaglądających tu!
    Mam pewien problem,mianowicie po edycji foty w NI i zapisaniu jej,powstaje jak mi się wydaje banding w miejscach pozbawionych szczegółów;jak niebo,szyby i inne. [...]
    To raczej wygląda na ograniczoną paletę barw np 5 lub 6 bitów / kanał. (np zamiast 24bitów/pixel jest np 16bitów/pixel lub zaledwie paleta o 256 kolorach)
    Normalnie to nie jest aż tak widoczne ale właśnie na płaszczyznach typu: niebo czy maska samochodu widać to wyraźnie.

    pod spodem GIF o palecie 256 kolorów
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	NI+PS.jpg
Wyświetleń:	187
Rozmiar:	9,8 KB
ID:	11290  
    ORF Viewer 1.10 - program do szybkiego przeglądania plików ORF (100% "czystej" Javy)
    Obsługuje również E-30, E-620 i E-P1

  3. #13
    | OlyJedi Awatar e-510
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    West Sussex
    Posty
    867
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    No dokładnie jak pokazałeś na zdjęciu z Gif'a tak to wyglądało ale na szczęście po powtórnej instalacji wszystko wróciło do normy.
    Ostatnio edytowane przez e-510 ; 11.01.09 o 14:11 Powód: błąd

  4. #14
    Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Posty
    3.693
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria
    Mam pytanie czy NI jako wtyczka jest osobnym plikiem do pobrania czy mam to jakoś wydzielić z NI? Jakoś się nie połapałam o co chodzi w punkcie 3.
    15 lat na forum. Dawniej jako Mysikrólik. Zawodowo jestem tu i tu.

  5. #15
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mysikrólik Zobacz posta
    Mam pytanie czy NI jako wtyczka jest osobnym plikiem do pobrania czy mam to jakoś wydzielić z NI? Jakoś się nie połapałam o co chodzi w punkcie 3.
    Jako miejsce instalacji wskazujesz folder Plug-ins w Swoim programie ,w ktorym ma dzialac jako wtyczka.Odezwie sie w meniu Filter.

    O np tu.
    Ostatnio edytowane przez Mirek54 ; 11.01.09 o 15:44

  6. #16
    Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Posty
    3.693
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria
    Bardzo dziękuję.
    15 lat na forum. Dawniej jako Mysikrólik. Zawodowo jestem tu i tu.

  7. #17
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Natomiast, jeśli nie jest podany program w którym chcesz jej używać, a wiesz, że będzie działać (np Photoimpact) to plik o nazwie NeatImage.8bf z katalogu instalacyjnego Neat Image należy skopiować to katalogu "plugin" programu.

  8. #18
    rocco
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez e-510 Zobacz posta
    rocco - myślę,że chyba o to chodzi - NI nie radzi sobie zbyt dobrze z zapisem pliku,chociaż dziwi mnie to bo jako program Pro,powinien radzic sobie z tym nie gorzej niż PS...
    Powiedz jeszcze proszę,jak myślisz - czy poziom szumu z E-maszyn,jest wg.Ciebie standartem w porównaniu z konkurencją czy wykazuje podwyższony poziom zaszumiania - mam na myśli zakres 100-400 ISO? Do czasu,gdy nie miałem do czynienia z NI wydawało mi się,że jest słodko ale pamiętam,że słodycz przemieniła się w gorycz,gdy moje pierwsze próby wejścia na stock market skończyły się niepowodzeniem właśnie z powodu szumu na zdjęciach a dodam,że rzadko przechodzę na wyższe niż 100 ISO.Po tamtym doświadczeniu,zacząłem właśnie interesowac się softem do odszumiania,bo wcześniej byłem przekonany,że jest OK!
    Chyba za dużo ode mnie wymagasz
    Nie mam porównania z innymi systemami, tzn. mam teraz Nikona D90 ale nigdy nie podchodziłem do fotek pod kątem zaszumienia na niskich wartościach ISO.
    Dla mnie, czyli amatora, jest dobrze i u Olka i u Nikona a o stockach i obowiązujących tam wymaganiach nie mam zielonego pojęcia.

  9. #19
    | OlyJedi Awatar HrabiaMiod
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Kraków, Poland
    Posty
    1.152
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale wydaje mi się, że gdzieś czytałem że w e510 najniższy poziom szumu notuje się na iso200 - mogę się mylić - obejrzyj wykresy z jakiegoś testu.

    I nie sądze, by na takim iso były różnice w poszczególnych systemach. Chyba, że jakoś strasznie wyciągasz z cieni itd. Dobrze naświetlony obraz na iso 100, 200 nie powinien szumieć i powinien się nadać nawet na stocki

    pozdrawiam
    Przemek

  10. #20
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Darmowy NI robi banding na kolorach bo za mocno kompresuje zdjęcia zapisując do JPG, płatna wersja nie powinna tego mieć (tzn. w płatnej można nawet TIFF zapisać albo JPG z jakością 100%).

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19.10.07, 06:56
  2. image resizer - microsoft
    By Dag in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25.09.07, 21:59
  3. Neat Image POMOCY!!!
    By Krzysiek.T in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 6.08.07, 12:20
  4. Neat Image - problem z EXIFem
    By Argino in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12.03.05, 20:33

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.