Strona 4 z 18 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 174

Wątek: Portret w domu (niskonakładowe, domowe studio fotograficzne)

| OlyJedi Awatar EddieLBN
    Mieszka w
    Lublin
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Bardzo interesujący temat! Dziękuję za wszelkie informacje i apeluję o hojne obdarowanie reputacją najaktywniejszych twórców. Pozdrawiam!

| OlyJedi Awatar a_wykrota
    Mieszka w
    Pyrlandia
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Fajnie, że się podoba. Zapraszam wszystkich do dyskusji, dzielenia się doświadczeniami, patentami i osiągniętymi wynikami. Każdy głos na miarę złota
    Kątem oka mego :
    jednego - www.wykrota.wordpress.com
    drugiego - www.adrianwykrota.pl

| OlyJedi Awatar MicSzu
    Mieszka w
    Wioska
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Mi lampiony wykonał mój kochany tatuś Mają po około 200Ws a koszt to jakieś 100-150zł za obie... Jak narazie mam tylko 2 parasoleczki ale zamierzam kupic sobie jakiś mały sofcik bo pokoik mam mały i całe światło właściwie jest odbite.. Tła jak do tej pory robiłem sobie wieszając prześcieradła na mebelkach, taka ''partyzantka''. Poniżej zamieszczam fotki tych błyskadełek Mam też pytanko do obeznanych w temacie a mianowicie jakiej wielkości soft polecacie żeby światło było miekkie a i też żebym mocy za duzo nie stracił? 40x60 ,60x60 ?

Pozdrawiam ;MicSzu.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1019689....jpg
Wyświetleń:	515
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	11378   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1019685....jpg
Wyświetleń:	472
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	11379   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1019694....jpg
Wyświetleń:	495
Rozmiar:	119,5 KB
ID:	11380   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1019693....jpg
Wyświetleń:	472
Rozmiar:	158,2 KB
ID:	11381  

E-3,E-510;F8, ZD14-54,S30,ZD40-150,FL50,FL50R,FL36R... i co dalej ? ? ?

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar wanilia
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Wykrecik, mariush , graph pojechałam wam po reputacji, rewelka

| OlyJedi Awatar a_wykrota
    Mieszka w
    Pyrlandia
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    MicSzu super sprzęt!!! Zdolnego masz tatę. Jakbyś mógł przedstawić trochę technicznych aspektów powstawania lamp to byłbym bardzo wdzięczny
    Waniliowa Ciociu dzięki :P
    Ostatnio edytowane przez a_wykrota ; 13.01.09 o 20:52
    Kątem oka mego :
    jednego - www.wykrota.wordpress.com
    drugiego - www.adrianwykrota.pl

| OlyJedi
    Mieszka w
    Dolny śląsk
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    MicSzu te palniki to nie czasami 2 palniki z Lampy Normy produkcji rosyjskiej
    Jestem taką marionetką nieasertywną
    "Pojęcie szumu jest pojęciem względnym."

| OlyJedi Awatar MicSzu
    Mieszka w
    Wioska
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wykrecik Zobacz posta
    MicSzu super sprzęt!!!
    Nie taki super bo jest problem z wyczuciem momentu naładowania a ładują się na full ponad 10 sek... Zainspirowała nas konstrukcja z CF i tak na bazie misek nierdzewnych,rur PCV i innych szpejów plątajacych się po piwnicy..powstały te o to lampki Od strony elektronicznej chyba nie ma się co rozpisywac, ewentualnie jeśli ktoś był by bardzo zainteresowany to służę pomocą(tata polecam też poszukac na CF bo ja schamty mam na papierze a skanera niestety brak.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez Rennsport Zobacz posta
    MicSzu te palniki to nie czasami 2 palniki z Lampy Normy produkcji rosyjskiej
    To IFK 120 standartowe ruskie palniczki
    Ostatnio edytowane przez MicSzu ; 13.01.09 o 21:09 Powód: Automatyczne scalenie postów
    E-3,E-510;F8, ZD14-54,S30,ZD40-150,FL50,FL50R,FL36R... i co dalej ? ? ?

| OlyJedi Awatar kazil
    Mieszka w
    Września Wlkp
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    sorka , że tak wtrącę ale mam pytanko co lepsze do światła stałego z tych dwóch

http://allegro.pl/item522740187_prof...00k_277cm.html

http://allegro.pl/item524653276_swia...temp_5500.html
    E-3 / FL 50R / Zuiko 50mm f2 / Zuiko 9-18mm /Zuiko 14-54mm / Zuiko 70-300mm
    www.kazilphoto.pl

| OlyJedi Awatar irek50
    Mieszka w
    Zamość
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Gratulacje dla MicSzu z uwagą, że takie rozwiązanie z palnikami błyskowymi nadaje się głównie do rozproszenia światła przez parasolki itp. Właśnie wczoraj skończyłem budowę lampy, w której światło pilotujące ma taki sam kąt świecenia jak zasadniczy błysk z zastosowaniem aluminiowego reflektora parabolicznego (tzw. słoneczko). Pomysł polega na umieszczeniu prostego (podłużnego) palnika błyskowego w żarówce energooszczędnej .
    Żarówka razem z palnikiem jest przesuwana osiowo w reflektorze, dzięki czemu można uzyskać światło skoncentrowane (skupione) przy zachowaniu miękkiego cienia.
    Jutro wyślę zdjęcia tej lampy a dzisiaj tylko typ żarówki (25W > 125), która nadaje się do włożenia w nią palnika. Takie umiejscowienie palnika umożliwiło mi wsuwanie na niego rurki z foliowego filtra szarego 4D co pozwala stosować ZD50 na pełnej dziurze przy portrecie
    ------------------------------
    Jako najprostsze i skuteczne rozwiązanie polecam rozebranie żarówki błyskowej za kilkadziesiąt złotych i wyprowadzenie przewodami palnika i fotoceli...
    Reflektor paraboliczny produkcji polskiej z przesuwną żarówką można odkupić od starszych fotografów, którzy zmienili oświetlenie na błyskowe...
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zar.jpg
Wyświetleń:	368
Rozmiar:	32,7 KB
ID:	11388  
    Ostatnio edytowane przez irek50 ; 14.01.09 o 00:31

| OlyJedi Awatar J.Graph
    Mieszka w
    Józefów/Warszawa
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Po przeczytaniu tego co jest w linku który dał Wykręcik o blendzie z koca ratunkowego coś mnie tkneło chyba

Wziąłem z auta srebrną osłone która chroni wnętrza auta przed nagrzaniem sie siedzeń i kierownicy ... to ta którą sie montuje na przedniej szybie ...
    Chwila zabawy ...
    Pierwsze wnioski ?? Nienawidze tego Metz'a !!!!
    Nie dość że nie moge regulować siły błysku to na dodatek ma obracany palnik tylko z pionie

Nie wiam jak na to wpadłem ale wymyśliłem domowej roboty patent na kabel synchronizacyjny do Metza

W szufladzie miałem stary flesz Toshiby (widoczny na pierwszych zdjęciach w tym wątku, podpięty do Zenita) ... Stwierdziłem że jest bezużyteczny ponieważ na stopce ma prawie 250V ... postanowiłem użyć jego stopki jako przedłużenie Metza ...

Rozebrałem Toshibe i poodcinałem wszystkie bebechy ... niestety okazało sie że jeden styk który idzie do stopki jest przylutowany do płytki więc musiałem płytke w środku zostawić ... ułamałem z niej róg żeby kabel mi przeszedł bez problemu ... no i dla pewności odciąłem ścieżke żeby mi przypadkiem cos gdzies nie poszło

Tak to mnie więcej wygląda ... zwróćcie uwage że nie ominąłem przełącznika z lampy Toshiby ... ale o tym później

Potem nożykiem zrobiłem miejsce w którym będzie wychodził kabel ... stwierdziłem że od góry będzie w sam raz

Toshibe złożyłem (w środku kabel zawiązałem na supeł żeby sie nic nie wyrwało) ... no i mam lampe z kabelkiem o długości ok 5 metrów ... na drugim końcu gołe kable ... co dalej ?? stwierdziłem że najlepszym rozwiązaniem do podłączenia będzie użyć wtyku mono jack ...
    Jak pomyślałem tak zrobiłem i tak to wyglądało w połowie roboty ...

Potem przyszła pora na Metza ...
    Potrzebowałem jakiegoś żeńskiego wtyku jack ... z pomocą przyszła kilkunastoletnia karta dźwiekowa
    Wylutowałem z niej jeden z 3-ech wtyków jack ... i przylutowałem do niego króciutki i cieniutki kabelek ...

W Metzie znalazłem miejsce w którym da sie owy wtyk zamocowac od środka ...
    Tak więc wkrętarka i wiertło 6,5 w dłoń i wziuu

Potem wtyk z przylutowanym króciutkim kabelkiem wystarczyło wsadzić od środka i dla pewności nachlapać troszke poxipolem na to (dziura była mniejsza niż wtyk tak więc na siłe to tam wciskałem - żeby lepiej sie trzymało) ... otrzymałem Metza z możliwością wpinania w niego jack'a

Kabel od wtyku poprowadziłem do przycisku test (o przerabianiu mojego Metza pisałem już na forum-tak więc do tamtych kabelków dolutowałem następne dwa od jack'a) ...

Wystarczyło poskładać wszystko do kupy i tak oto sie to prezentuje

Motyla noga ... to naprawde działa

Teraz troszke wyjasnień ...

Wyłącznik od Toshiby zostawiłem ponieważ jeśli zachce mi sie zrobić zdjęcie bez lampy a Metz stoi daleko wystarczy że przełącze przełącznik w Toshibie zamontowanej na Olku i już Metz nie odpali

Niestety nie wymyśliłem patentu jak nie psując Metza montować go na statywie ... więc jak narazie moge go montować na Zenicie a tego na statyw przykręcać ... w domu myśle że z tym problemu nie będzie ... ale to też jakoś sprobuje rozwiązać ...

Jeśli będa jakieś pytania prosze śmiało walić

Pozdrawiam