Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 63

Wątek: Pejzaże Goldfincha

  1. #21
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar bikeart
    Dołączył
    Oct 2005
    Mieszka w
    Trzebnica
    Posty
    126
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    bardzo zacne... gratuluję

  2. #22
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1.067
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Świetne foty. Odpowiednio dobrane filtry, dobre kadrowanie, urok szerokiego kąta, właściwa obróbka. Cóż więcej mogę powiedzieć.

    Gratulacje.

  3. #23
    | OlyJedi Awatar rafrog
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    lubelskie
    Posty
    1.421
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Gratuluję wystawy. Zdjęcia są doskonałe i często do nich wracam.

    Napisz proszę jakimi szkłami pracujesz.
    jedna fotografia jest więcej warta niż tysiąc słów...
    BLOG

  4. #24
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    1.869
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Dużo świetnych pejzaży!
    Chciałbym też zwrócić uwagę na to, że goldfinch, stosujący w 80% swoich obrazków HDR, DRI czy podobne wynalazki, robi to tak umiejętnie, że praktycznie tego nie widać (w przeciwieństwie do choćby obrazków qbica). To lubię

  5. #25
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    goldfinch

    zdradź trochę warsztatu...

  6. #26
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez mariush Zobacz posta
    Dużo świetnych pejzaży!
    Chciałbym też zwrócić uwagę na to, że goldfinch, stosujący w 80% swoich obrazków HDR, DRI czy podobne wynalazki, robi to tak umiejętnie, że praktycznie tego nie widać (w przeciwieństwie do choćby obrazków qbica). To lubię
    Gdyby Qbic robił widoczki w stylu Goldfincha, ie były by Qbicowe. Jeden i drugi mają swój styl.

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  7. #27
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    1.869
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez RadioErewan Zobacz posta
    Gdyby Qbic robił widoczki w stylu Goldfincha, ie były by Qbicowe. Jeden i drugi mają swój styl.
    To jasne. Chodzi mi raczej o to, że techniki HDRopodobne są często "wyklinane" ze względu na wybitne odrealnienie, powodujące, iż bliżej im do grafiki niż do fotografii (co widać m.in. na obrazkach qbica), szczególnie kiedy jest używana przez osoby zaczynające zabawy z HDRami (sam tak miałem ). A technika ta może być z powodzenie stosowania bez tego efektu ubocznego - co pokazuje m.in. goldfinch i co zasługuje na docenienie.

  8. #28
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Mielec
    Posty
    919
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Dostępność pięknych krajobrazów to nie wszystko. Zdarzało mi się być w odpowiednim miejscu, odpowiednim czasie, z odpowiednim sprzętem i niestety nie gwarantowało to odpowiednich zdjęć.
    Trzeba wiedzieć na jakim skupić się detalu, co wybrać na główny motyw, gdzie "uciąć" to co powinno być ucięte itd. Trzeba mieć po prostu talent. A kolega Goldfinch go ma.
    Ostatnio edytowane przez Ggrzesiek ; 5.01.09 o 15:10

  9. #29
    | OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    jeszcze raz dziękuję Wam za tak miłe i pozytywne przyjęcie moich fotografii, nie spodziewałem się aż tak pochlebnych słów

    Teraz spróbuje odpowiedzieć na Wasze pytania

    kasprzyk: Irlandia zachwyca głównie linią brzegową ale jeśli chodzi o góry to nie dotrzymują nam kroku. zgadzam się z tym co napisał dobas; myślę że np irlandzkie klify mogą zachwycać Polaka tak samo jak np Tatry Irlandczyka. Kwestia egzotyki. Polska ma co najmniej tyle interesujących i uroczych miejsc co Irlandia, a osobiście uważam że nawet więcej. Powiem krótko: fotogrfuje w Irlandii bo tu pracuje. Równie dobrze mogłaby to być Holandia, Włochy czy jaki kolwiek inny kraj.

    Zdjęcia robię w rawach, później zamieniam je na format dng i otwieram w szopie, przycinam, prostuje horyzont, klonuje ewentualne nieczystości, poprawiam poziomy, kontrast, nasycenie kolorem, wyastrzam i zapisuje jako 8bit tiff.

    Dla pokazania jak to wygląda przed i po załaczam pare przykładów.
    Zdjęcia z lewej to rawy wywołane bez żadnych automatycznych korekt a z prawej produkt końcowy

    J.Graph: trudne pytanie myśle że spontanicznie wybieram miejsce a później szukam kadru już bardziej przez intuicyjne planowanie; często zajmuje to kilka zmian położenia statywu (prawie zawsze używam statywu) zanim uzyskam zadawalający efekt. Czasem w plenerze używam braketingu ekspozycji żeby móc później wydobyć odpowiedni zakres tonalny przez blending(?) w photoshopie jednak przeważnie staram sie uzyskać jak najlepszy rezultat w plenerze używając filtrów Cokina Z.

    wanilia:

    rafrog: niestety w zestawie posiadam narazie tylko jedno dobre szkło ZD11-22mm i w 95% tylko je wykorzystuje.

    mariush: duża pomyłka w obliczeniach czasem stosuje technike hdr ale w mojej galerii jedynie 23 zdjęcia ze 103 są hdrami więc twierdzenie że stanowią one 80% moich prac jest po prostu bezpodstawne i nieprawdziwe

    Diękuję Wam, z chęcią odpowiem na kolejne pytania

    grizz: odpowiedź wyżej

    przepraszam chyba sie nie załączyły zdjęcia ups. próbuje jeszcze raz
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Ostatnio edytowane przez grizz ; 5.01.09 o 16:56

  10. #30
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Agulka
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    888
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Jestem dozgonną fanką pańskiej zdolności fotografowania i nie ukrywam, że z niecierpliwością wyczekuję kolejnych Pana prac.
    Gratuluję Panu z całego serca umiejętności wybierania kadrów, podziwiam talent i dziękuję za te chwile zachwytu, które mogę przeżywać oglądając pańskie fotografie na tym forum. Pozdrawiam serdecznie

Podobne wątki

  1. spl - domino + 3 pejzaze + 'koscielne'
    By spl in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 7.12.05, 13:28

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.