Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Piekna plynaca woda..

  1. #1
    | OlyJedi Awatar (A)rturo
    Dołączył
    Dec 2002
    Mieszka w
    Bełchatów
    Posty
    801
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria

    Piekna plynaca woda..

    No wlasnie ma ktos pomysl jak w cyfraku wydluzyc czas naswietlania aby nie przepalic zdjecia?
    Sa filtry szare ale nie mam w tej chwili ani takiego filtru ani tulejki na c765... a jade w gory i marzy mi sie porobieniu takich zdjec:

    Moze zalozyc cos na obiektyw?
    Praktykowal ktos ?

  2. #2
    | OlyJedi Awatar krzwoj
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Heidelberg
    Posty
    396
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Czesc,
    nie mam zbyt duzego doswiadczenia w tego typu zdjeciach, ale z tego co wyczytalem w roznych madrych ksiazkach, to wszedzie pisza: jak najwiekszy przeslona (najmniejszy otwor) i mozliwie najdluzszy czas - konieczny statyw. Sadze, ze przepalen mozesz uniknac, gdyz tego typu zdjecia robi sie najczesciej w lesie, gdzie nie ma za duzo swiatla. Mysle, ze f/5,6-8, a czs od 1/4 sek i dluzszy.

    Pozdrawiam

  3. #3
    | OlyJedi Awatar (A)rturo
    Dołączył
    Dec 2002
    Mieszka w
    Bełchatów
    Posty
    801
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Jak sie robi to ja wiem I wiem ze przepalenia wystapia w 99% bez zadnego filtry czu czegos... I dlatego pytam

  4. #4

    Dołączył
    Feb 2004
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.287
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Gdzies kiedys przeczytalem na jakims forum ze moze pomoc rozciagniety material z kobiecych rajstop , ale czy to prawda to nie wiem bo nie probowalem.
    Olympus C-750, 2 x 128MB + 16MB xD Olympus, Tuleja + UV King + PL-CIR HOYA STD + Filtr gwiazdkowy 6x + Dekielek, Velbon DX-888

  5. #5
    | OlyJedi Awatar (A)rturo
    Dołączył
    Dec 2002
    Mieszka w
    Bełchatów
    Posty
    801
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    no tez czytalem o tym ale aparat nie zlapie ostrosci na rajstopach? ale z rajstopa na szlaku?
    Chyba jednak dam sobei spokoj

  6. #6

    Dołączył
    Apr 2004
    Mieszka w
    100lica
    Posty
    109
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    @(A)rturo,

    tylko prosze sie nie nabijac

    kiedys czlowieka, ktory uzywal do tego typu zdjecia.... szkla z okularow przeciwslonecznych - powiem szczerze nie wiem co mu z tego wyszlo a samo ocenianie czlowieka po sprzecie to ciut zamalo, choc nie powiem, wtedy to mial czlek niezly majdan o ktorym wielu marzylo...

    Moze warto przetestowac to przed Twoim wyjazdem? Przynajmniej bedziesz wiedzial do czego nadaja sie okulary przeciwsloneczne poza noszeniem ich na nosie a noz bede dobre do takich fotek...

    pozdrawiam
    C-760, tuleja + UV i Polar HOYA, 128MB i 512MB + Velbon440+Raynox DCR-250
    http://plfoto.com/uzytkownik.php?authorname=zloty_2000

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    531
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    chyba jednak wolę kupić filt szary, czyli upcham: filtr UV, filtr polaryzacyjne i szary i ciemno jak w d.... doliczmy jasność obiektywu C5060 gdzie tu okazuje się zaletą i fotka wyjdzie.
    Olek C-5060WZ, Canon EOS 400D, olek SP-320 i C-765
    GG 3520341, TLEN: nimizt1@tlen.pl
    www.michalmilde.pl

  8. #8
    | OlyJedi Awatar krzwoj
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Heidelberg
    Posty
    396
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    @Arturo
    Jak sie robi to ja wiem I wiem ze przepalenia wystapia w 99% bez zadnego filtry czu czegos... I dlatego pytam
    Naturalnie , ze napewno wiesz jak sie robi takie zdjecia, w to nie watpilem i nie bylo moja intecja Cie pouczac . Chcialem tylko stwierdzic, ze przy tego typu ustawieniach nie zawsze musi wystapic przepalenie i nie sadze, zeby prawdopodobienstwo jego wystapienia bylo tak duze. Proponuje obejrzec przykladowe zdjecie tutaj : http://www.labfoto.pl/dyna/imgp.mhtm...83219;gid=7840 (trudno mi sie dopatrzyc tutaj przepalenia)
    i przeczytac komentarz do autorki tego zdjecia:

    ......Zdjecia rozmytych strumieni robi sie naprawde bardzo prosto.......podstawia wiadomo STATYW - ktorego ja nie mam dlatego uzywam czegokolwiek co bedzie statywem w tym przypadku byla to barierka na moscie Podstawa to jak najdluzczy czas migawki, w zdjeciu ktore mam jako avatar na forum migawka wynosila 1/8s a przeslona f8 - uzylam maksymalnej przeslony dla C-750 aby wszystko w kolo bylo ostre , ustawialam ostrosc na wodospad ale przez to ze przeslona byla maksymalna wszystko sie pieknie wyopstrzylo, poza tym Iso bylo na 50 i balans bieli na dzien pochmurny, drugie zdjecie natomiast to jasniejsze mialo migawke ustawiona na 1/20 s dlatego widac czasami krople wody, przeslona oczywiscie na f8 balans bieli na pogode sloneczna. Proponuje pocwiczyc z roznymi ustawieniami i przede wszystkim pracowac w manulau bo aparat przynajmniej ten C-750 poprzez korekcje naswietlenia podpowiada ciut czy takie ustawienia maja sens ja najszesciej robie zdjecie az moje ustawienia beda odpowiadaly korekcji -0,3: -0,7 na "plusie" rzadko robie , jeli juz chce dodac plusik to tylko na zdjeciach pod slonce ale generalnie pod slonce robie zdjeica na lampie wiec czasami nie konieczna jest korekta oswietlenia.......
    Naturalnie, ze najlepiej zastosowac filtr szary, ale skoro go nie masz mysle, ze mozna probowac i bez.

    Pozdrawiam

  9. #9

    Dołączył
    Feb 2004
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.287
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Jak napisal MichelCat pozostaje PL-CIR ewentualnie jak jest taka mozliwosc to 2 x PL-CIR, jeszcze bardziej przyciemnisz nawet do 0.
    Olympus C-750, 2 x 128MB + 16MB xD Olympus, Tuleja + UV King + PL-CIR HOYA STD + Filtr gwiazdkowy 6x + Dekielek, Velbon DX-888

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2003
    Posty
    25
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    witam,
    takie fotki najlepiej robić rano....i nietrzeba zadnych filtrów

    pozdro,
    gie-dee

Podobne wątki

  1. natura jest piekna
    By head721985 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 3.04.10, 15:22
  2. Woda
    By Shevers in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 5.05.08, 07:33
  3. Piękna Joanna
    By djus in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10.07.07, 00:32
  4. :: Woda
    By Karol K. in forum Konkurs Oly Rulez
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 19.09.06, 16:47
  5. nad wodą
    By Jaś in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25.06.06, 14:57

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.