Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 76

Wątek: Dyskusja n/t konkursu "okładka czasop. Lustrzanka"

  1. #11
    EuroLiberty
    Gość
    Fajna inicjatywa. Reszty nie warto komentować.

  2. #12
    | OlyJedi Awatar Piotr Grześ
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Piła
    Posty
    2.209
    Siła reputacji
    49
    Moja galeria
    Jasne, rozumiem, ale tak naprawdę, nigdy bym się nie obraził, gdyby po zapytaniu, czy można moje zdjęcie wykorzystać (non profit, (dla mnie przynajmniej)), przy mojej akceptacji, by je wykorzystano. Nigdy na zdjęciach nie zarabiałem i jak na razie nie zamierzam tego czynić. Jeśli mój warsztat będzie na tyle dobry, że nie opędzę się od chcących wykorzystać moją fotkę, to pomyślę!
    E-3, E-300, ZD 14-54,ZD 40-150, ZD 35, ZD 50, ZD 70-300, ZD 50-200, ZD 9-18, ZD 35-100, EC-14 FL-36, FL-50R

  3. #13
    Awatar _hawk_
    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    Kattowitz
    Posty
    77
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    No jak dla mnie to zwykła chęć trzepania kasy na czyichś pracach. W sumie dopóki 2 strony się dogadują jest niby ok, ale nie wierzę że sprzedając czasopismo za 15zł nie macie parę złotych żeby zapłacić za zdjęcie na okładkę..

  4. #14
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Ja jakos inaczej to widze.Chcesz miec darmowe fotki?poogladaj galerie uzytkownikow,popatrz i wybierz cos co Ci podejdzie,reszte zalatw przez PW lub meila.Wlozyc sam musisz troche pracy i czasu.Teraz to tak wyglada,ze chcesz miec wyselekcjonowane fotki podane na tacy z akceptacja i sam sobie wybierzesz.Ustawiasz sie oczko wyzej i chcesz decydowac.Zrob sam selekcje z setek fotek,wybierz kilkanascie i dostan kilkanascie negatywnych odpowiedzi,lub pozytywnych.

  5. #15
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Mazowiecka Wioska
    Posty
    417
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Odpowiem może ogólnie. Widzę, że dyskusja zaczęła zmierzać w kierunku znalezienia odpowiedzi na pytanie czy to galeria wystawiające prace powinna zapłacić ich autorowi czy czasem nie powinno być odwrotnie. Czasopismo lustrzanka nie prezentuje zdjęć i ich autorów z jednym wyjątkiem jakim jest zamieszczony wywiad. Reszta zdjęć to wyniki prezentujące możliwości bądź niemożliwości lustrzanek jak również ilustracje opisów jak zrobić takie a nie inne zdjęcia. I to nie tylko jak co i gdzie poprzekręcać a co najważniejsze jak się zachować fotografując na przykład ptaki aby nie zwiały przed naciśnięciem na spust czy fotografując pierwszy w życiu ślub. Naszego czytelnika bardziej interesuje jak doszło do zrobienia zdjęcia niż generalnie samo zdjęcie. Dlatego generalnie nie „żyjemy” ze zdjęć tylko z wiedzy jak je robić.


    Moja inicjatywa ma charakter konkursu gdzie wyróżnieniem jest umieszczenie zdjęcia na okładce. Warunki są takie a nie inne i udział w konkursie nie jest obowiązkowy. Jeśli ktoś ma ochotę podzielić się z innymi czytelnikami swoją wiedzą jak zrobił zdjęcie na okładkę i jaki przyniosło to skutek może to w tym miejscu zrobić.


    Pozdrawiam!

  6. #16
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar aga_piet
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    7.334
    Siła reputacji
    202
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Sergiuszone Zobacz posta
    Czasopismo lustrzanka nie prezentuje zdjęć i ich autorów z jednym wyjątkiem jakim jest zamieszczony wywiad. Reszta zdjęć to wyniki prezentujące możliwości bądź niemożliwości lustrzanek jak również ilustracje opisów jak zrobić takie a nie inne zdjęcia. I to nie tylko jak co i gdzie poprzekręcać a co najważniejsze jak się zachować fotografując na przykład ptaki aby nie zwiały przed naciśnięciem na spust czy fotografując pierwszy w życiu ślub. Naszego czytelnika bardziej interesuje jak doszło do zrobienia zdjęcia niż generalnie samo zdjęcie. Dlatego generalnie nie „żyjemy” ze zdjęć tylko z wiedzy jak je robić.
    Jest sporo branżowych czasopism, które "nie żyją" ze zdjęć. Zdjęcia są jednak dość istotnym elementem niezależnie od tego, czy pełnią rolę "ozdobnika" czy "informatora".
    Co w tym dziwnego, że płaci się autorom tekstów i zdjęć? Po co dorabiać ideologię?
    Rozumiem charytatywne inicjatywy, tu jednak nie widzę uzasadnienia, wszak to normalne, komercyjne wydawnictwo...

  7. #17
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Mazowiecka Wioska
    Posty
    417
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    Hmm, z 15 zł na 10?

    Na jednym z Forum udało się obniżyć cenę do 12 zł. Może z czasem...
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez bufetowa Zobacz posta
    Jest sporo branżowych czasopism, które "nie żyją" ze zdjęć. Zdjęcia są jednak dość istotnym elementem niezależnie od tego, czy pełnią rolę "ozdobnika" czy "informatora".
    Co w tym dziwnego, że płaci się autorom tekstów i zdjęć? Po co dorabiać ideologię?
    Rozumiem charytatywne inicjatywy, tu jednak nie widzę uzasadnienia, wszak to normalne, komercyjne wydawnictwo...


    Każde czasopismo może w dowolny sposób ustalać warunki współpracy pomiędzy autorami a wydawcą. Natomiast bez względu na charakter czasopisma warunki tego konkursu nie przewidują honorarium. Napisałem to w pierwszym poście jako jeden z warunków zamieszczenia zdjęć. Tu nagrodą jest umieszczenie zdjęcia na okładce. Bez względu na ideologię czy co tam innego.
    Ostatnio edytowane przez Sergiuszone ; 14.12.08 o 15:30 Powód: Automatyczne scalenie postów

  8. #18
    Awatar _hawk_
    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    Kattowitz
    Posty
    77
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Sergiuszone Zobacz posta
    Każde czasopismo może w dowolny sposób ustalać warunki współpracy pomiędzy autorami a wydawcą. Natomiast bez względu na charakter czasopisma warunki tego konkursu nie przewidują honorarium. Napisałem to w pierwszym poście jako jeden z warunków zamieszczenia zdjęć. Tu nagrodą jest umieszczenie zdjęcia na okładce. Bez względu na ideologię czy co tam innego.
    Niech za komentarz posłuży niesamowity ruch w temacie. Obawiam się że wybór może być dość trudny

  9. #19
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Kochani, nie ma co marudzić. Sergiuszone postawił sprawę jasno - gratyfikacją jest sam fakt publikacji foty na okładce. Jak komuś pasuje - wchodzi. Jak nie - nie wchodzi.

    I tyle.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  10. #20
    | OlyJedi Awatar slawek
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kęty
    Posty
    518
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    A jak ktoś daje swoje zdjęcie do galerii, to chce za nie kase czy chce żeby ludzie je zobaczyli???????

Podobne wątki

  1. Regulamin konkursu "PEN HD film"
    By RadioErewan in forum Konkursy fotograficzne
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 11.02.10, 02:44

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.