Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 111

Wątek: Okładka do czasopisma Lustrzanka

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Mazowiecka Wioska
    Posty
    417
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Okładka do czasopisma Lustrzanka

    Zdjęcie na okładkę, czyli prawie jak fotograficzny konkurs


    Temat jest banalny. Zdjęcie na okładkę. Wystarczy wejść do pierwszego z brzegu salonu prasowego i zobaczyć ile jest tytułów. Każde czasopismo jest przynajmniej trochę inne od leżącego obok. Ale wszystkie łączy jedna wspólna cecha, czyli okładka. To głównie dzięki niej czasopismo ma zwrócić na siebie uwagę potencjalnego czytelnika. Ale też znakomita większość okładek posiada jeden wspólny element, jakim jest zdjęcie oczywiście adekwatne do tytułu. Jak popatrzycie na te zdjęcia powinniście zwrócić uwagę na kadr. Zdjęcie jest w pionie. Oczywiście będą wyjątki potwierdzające regułę, ale w większości przypadków kadr jest pionowy. Jakie jeszcze poza kadrem powinno być zdjęcie? Z punktu widzenia technicznego zdjęcie powinno mieć trochę wolnego miejsca u góry na tytuł czasopisma i trochę miejsca po bokach na informacje, co znajduje się wewnątrz. Dobrze, jeśli zdjęcie posiada to „coś”, dzięki czemu wyróżnia się i powoduje chęć popatrzenia na nie na tyle długo, aby zainteresować się i wziąć je do ręki. Czasopismo jest fotograficzne, więc w zasadzie temat jest dowolny. Oczywiście tytuł czasopisma to Lustrzanka i dobrze, aby zdjęcie nawiązywało, choć odrobinę do tytułu, ale nie jest to absolutną koniecznością. Zresztą przyjrzyjmy się dotychczasowym okładkom z lekkim przymrużeniem oka.

    Na okładkę zdecydowanie lepiej nadaje się dziewczyna niż chłopak. Na takim zdjęciu chłopak wyglądałby, co najmniej mało elegancko...




    Jeśli już ma być facet to powinien być sfotografowany ze najbardziej dla siebie korzystnej strony, ale tak, aby nie było wątpliwości, co trzyma w rękach.



    Oczywiście mogą być razem i wtedy okładka będzie rodzinna a brakujące elementy rodziny są w tym przypadku przed obiektywem.



    O ile ktoś dysponuje odpowiednim zapleczem zdjęcie na okładkę może być wykonane w studio.



    Ważne a nawet bardzo ważne jest jeśli na zdjęciu znajduje się osoba to jego autor musi dysponować pisemną zgodą tej osoby na umieszczenie jej wizerunku na okładce.

    Proponuję aby w wątku umieszczać tylko po jednym wybranym zdjęciu i nie komentować zdjęć. Każde zdjęcie powinno być z dołączonym odpowiednim opisem nie przekraczającym ilości 1000 znaków jak zostało zrobione i przy użyciu jakiego sprzętu i obiektywu. Wszystkie zdjęcia zamieszczone w tym wątku będą wydrukowane w czasopiśmie Lustrzanka a najlepsze umieścimy na okładce. Jeśli ktoś ma ochotę aby jego zdjęcie w czasopiśmie było wydrukowane nieco większe niż znaczek pocztowy pod własnym imieniem i nazwiskiem to proszę wysłać zdjęcie w większej rozdzielczości na adres redakcja@tmf.waw.pl w temacie podając zdjęcie na okładkę olympusclub. Zamieszczenie zdjęcia w tym wątku jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na bezpłatną publikację zdjęcia w czasopiśmie Lustrzanka.


    Przykład jak zamieścić zdjęcie w wątku:


    Opis:
    Zdjęcie zrobiłem w studio, fotografując kolegę wykonującego zdjęcia. Był tak zaabsorbowany, że ani on ani dziewczyna nie zwracali na mnie uwagi. Pomimo tego, że głowa fotografa jest w głębokim cieniu to samo spojrzenie modelki jest bardzo interesujące. Zdjęcie wykonałem bez użycia oświetlenia błyskowego jedynie przy pilotach. Bardzo pomocna w trudnej sytuacji oświetleniowej była stabilizacja matrycy. Aparat fotograficzny OLYMPUS E3 z obiektywem 12-60mm.


    Proponuję aby najlepsze zdjęcie wybrało Jury składające się z użytkowników Forum jak i jednego przedstawiciela naszej redakcji. Jeśli pojawią się zdjęcia skład Jury podam niebawem.

    Uwaga! W konkursie mogą brać udział prace prezentowane w innych konkursach i galeriach.

    Zapraszam do udziału!

  2. #2
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    I bardzo dobrze. Tak było zrobić od razu.
    Poproszę jeszcze o jedną informację. Lustrzanka to pismo komercyjne i pewnie wypadało by za komercyjne użycie fotografii zapłacić (przynajmniej za okładkę). Planujecie wypłacić wierszówkę za zdjęcia?
    Powinna się taka informacja w zaproszeniu do udziału w "konkursie" pojawić. Darmo/niedarmo, jak nie darmo, to za ile i dlaczego tak tanio.

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Sergiuszone Zobacz posta
    Zamieszczenie zdjęcia w tym wątku jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na bezpłatną publikację zdjęcia w czasopiśmie Lustrzanka.
    Dzięki, nie skorzystam....
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  4. #4
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez luc4s Zobacz posta
    Dzięki, nie skorzystam....
    Upps, a jednak przegapiłem.

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    20
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    No to ja będę pierwszy. Nie mam żadnych aspiracji profesjonalisty, bo nim zwyczajnie nie jestem a i sprzęt nawet nie amatorski - fuji s5600 (siłą rzeczy nie interesują mnie gratyfikacje pieniężne). Niemniej kilka publikacji fotograficznych zaliczyłem ("Brać Łowiecka", "Miesięcznik Myśliwski"), ale mało wazne, nieprawdaż?

    No to jedziemy.....
    1. Zdjęcie pierwsze (portret koziołka) zrobione przy użyciu Fuji s5600 + Olympus TCON-17. Zasiadka, mundur maskujący BW, fotokolba. Co tu więcej pisać..

    EDIT. Musiałem zedytować, bo nie doczytałem... (tylko jedno zdjęcie)
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	look1.jpg
Wyświetleń:	841
Rozmiar:	244,1 KB
ID:	10455  
    Ostatnio edytowane przez pointer0 ; 14.12.08 o 16:07

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Moj osobisty odzew na propozycje, bez odpowiadania na argumenty forumowiczow jest taki:

    www.picasaweb.google.com/bernard.lipinski

    Jesli Sergiuszone stwierdzi, ze podoba mu sie ktores z moich zdjec i chcialby je wrzucic do Lustrzanki badz na okladke magazynu, bardzo prosze o kontakt na prv - szczegoly uzgodnimy.

    A, zeby byla jasnosc, podanie przeze mnie w tym watku linka do galerii nie oznacza wyrazenia zgody na nieodplatna publikacje wszystkich zdjec w magazynie Lustrzanka
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Sergiuszone, co prawda moje foty są mało "okładkowe", ale jeśli jakieś Ci pasuje, to bierz. Za friko.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  8. #8
    rocco
    Gość
    Jakby jakaś moja się nadała to także się nie krępuj, zapraszam do swojej galerii.
    Nawet bym się ucieszył
    Ostatnio edytowane przez rocco ; 15.12.08 o 18:22

  9. #9
    Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Posty
    3.693
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria
    Dyskusja na temat konkursu, na prośbę wydzielona i jest w tym wątku:

    https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=15723
    15 lat na forum. Dawniej jako Mysikrólik. Zawodowo jestem tu i tu.

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1.067
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Moja galeria OC oraz fotki z daniellopl.deviantart.com są do dyspozycji, w razie czego proszę kontakt.

Podobne wątki

  1. Dyskusja n/t konkursu "okładka czasop. Lustrzanka"
    By qbic in forum Konkursy fotograficzne
    Odpowiedzi: 75
    Ostatni post / autor: 17.12.08, 21:01
  2. Okładka
    By RadioErewan in forum Konkursy fotograficzne
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 13.11.08, 22:28

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.