Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: Adapter Leica M -> m43

  1. #11
    | OlyJedi Awatar Morley
    Dołączył
    Oct 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    85
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Mój zachwyt to tak w kategoriach estetyki. A zainteresowanie tymi przelotkami to tak na serio. Zobacz na stronę oni tam montuję do G1 obiektywy na bagnet minolty, canona - nie tylko leicę. Jak widzę to zwykłe pierścienie pośrednie bez potwierdzania ostrości itp. I powiem, że takie pozycje na rynku by mnie interesowały - oczywiście z m42 ---> 4/3 włącznie.
    E1 & G1 | Lublin nad łąką przysiadł. Sam był. I cisza.

  2. #12
    | OlyJedi Awatar eastender
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Krk
    Posty
    46
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Hrabia Miód Zobacz posta
    edit: oo.. nie tak źle. 28k tylko. Myślałem, że więcej
    tutaj jest 50/0.95 Canona, można wyrwać na e-bayu za 1500$, za 2000$ od ręki. 28k kosztuje nowy Noctilux.

  3. #13

    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    28
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    pytanko

    Czesc,

    Nigdzie nie moge znalezc odpowiedzi na moje pytania:

    1. Jaki bedzie "crop" po podpieciu obiektywu np Lecia albo Pentax 50mm bezposrednio do G1, przez przejsciowke na m4/3?

    2. Czy pojawi sie jakies winietowanie? Co z ostrzeniem, czy bedzie normalny zakres ostrzenia czy tez nie bedzie doostrzal na nieskonczonosc albo odwrotnie?

    Rozumiem, ze jezeli podepne przez przejsciowke Leica -> 4/3 -> m4/3 to "crop" bedzie = 2.
    Ale tak na chlopski rozum, jezeli obiektyw bedzie blizej lustra, to chyba "corp" sie zmniejszy, prawda?

    Co o tym myslicie?

    No i teraz tak pomyslalem, ze te przejsciowki moga byc udkladem soczewek, wtedy "crop" zostanie 2, nie bedzie problemow z ostrzeniem, tylko niestety bedzie dodatkowy element optyczny i gorsza jakosc. Wiec wyjdzie na to, ze lepiej podpinac przez przejsciowke z 4/3?

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez tomaszka ; 21.01.09 o 12:31

  4. #14

    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg / W-wa
    Posty
    560
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Ciekawa wypowiedź na forum Panasonica na dpreview o G1:

    "
    I am experiencing the same......when view at 100%. But as correctly pointed out by others, one has to consider what you are comparing the G1 to. For what it is, I think it's a very decent camera.

    My main camera is the Leaf AFi7 and my backup is 1Ds3. With the bad habit of looking at images at 100%, I got to admit I am very spoiled by high resolution. In that sense, G1 is far from perfect. But that is an unfair comparison consider how much G1 cost. Practically, the prints looks just fine, sharp and crisp. I use the G1 as my point & shoot replacement, and it's awesome.

    And the kit lens is very good as well. I have done tests to compare it with a Zeiss 18mm, and I got to say the kit lens is losing just by a touch. Note that the Zeiss is more expensive than the whole G1 combo. I put on the Noctilux on G1, and I got a 100mm f1!!!! Who needs a M8.2?! (ok ok, I got carried away, the M8.2 is sharper, and it's a totally different animal altogether. But hey, with the manual assist function, I have never found it easier to manual focus, so for me, a G1 would give me a higher hit rate)

    I have been using my G1 with leica M / zeiss ZM / voigtlander VM lenses. I got to say I have never had so much fun with a camera. The camera is unique in its own way."


    słowem, są użytkownicy ze szkiełkami Leica i Panasoniciem G1.
    I wg nich taki zestaw daje czasem nawet więcej radości niż Leica M8 z tymi samymi obiektywami. G1 z Noctiluxem da GO tak płytkie jak Canon 100mm f/2.8 macro z 5D, czyli już całkiem, całkiem nieźle (i to przy czasach 4-krotnie krótszych). Do portretu ideał.

    W każdym razie bardzo chwalebna opinia dla G1 od gościa, któremu widać kasy nie brakuje i stać go na każdy chyba sprzęt, skoro używa Leaf-a, 1Ds3 i Leici.
    były różne graty 4/3 (standardowe i pro)
    jest: FF Canona
    będzie: dodatkowo EP-1 z naleśnikami

  5. #15
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    3.228
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria
    Czy jest coś czego nie można podpiąć pod G1?

    http://dc.watch.impress.co.jp/cda/re.../09/10158.html

Podobne wątki

  1. Leica X1
    By grizz in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 22.12.09, 16:22
  2. Leica R4
    By nejd in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29.11.09, 22:42
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29.03.08, 15:39
  4. LEICA M8
    By johan in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10.10.06, 22:26
  5. LEICA R LENSES ADAPTER
    By Karol K. in forum E-System
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23.04.06, 22:42

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.