Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Zdjęcia nocne

  1. #1
    Awatar kondi
    Dołączył
    Jul 2004
    Mieszka w
    Travel world ;)
    Posty
    640
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    Zdjęcia nocne

    Dzis robiłem pierwsze nocne fotki, z uzyciem redukcji szumow.

    Które z foto, jest według Was do przyjecia ? Prosze wziasc pod uwage, ze amator posta pisze





    Pozdrawiam
    Podróże Fotografia | SnowBoard

    -> Olympus c-4000 (był) / Fuji s6500fd (jest obecnie)

  2. #2
    | OlyJedi Awatar (A)rturo
    Dołączył
    Dec 2002
    Mieszka w
    Bełchatów
    Posty
    801
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Sasiadke podgladales?
    A zdjecia takie same tylko chyba inne czasy naswietlania?
    Bo szumow w takiej wielkosci nie widac

  3. #3
    Awatar kondi
    Dołączył
    Jul 2004
    Mieszka w
    Travel world ;)
    Posty
    640
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Tak sasiadke, zeby to jeszcze młoda była Jedyny dom oswietlony widoczny z mojego tarasu w okolicy. Reszta sasiadow kladzie sie spac o 22:00 parodia ale ogolnie, nie tylko czasy ale i rozne tutaj sa przysłony a ostatnie foto to auto-tryb nocny. Interesuje mnie, ktore foto jest najladniejsze z powyzszych co bym wiedzial mniej wiecej na przyszlosc jaką przysloną zarzucic na sasiadów
    Podróże Fotografia | SnowBoard

    -> Olympus c-4000 (był) / Fuji s6500fd (jest obecnie)

  4. #4
    Awatar Arram
    Dołączył
    Jun 2004
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    140
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Kondi - musisz sobie zadaj jedno z..... ważne pytane..... CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ NA ZDJĘCIU, a potem to zrobić.

    Ty decydujesz co chcesz osiągnąć na zdjęciu. Jeśli te zdjęcia spełniają twoje wymogi to możesz je uznać za udane, lecz wierzę w Ciebie że ten efekt nie był twoim celem. Dlatego traktować je można tylko jako zdjęcia testowe.

    Może spróbuj tak:
    postaraj się zrozumieć jaka jest różnica w postrzeganiu otoczenia przez ludzi i aparat foto. My odbieramy rzeczywistość poprzez dotyk, węch, zapach i wzrok. Aparat ma tylko ŚWIATŁO. Jest to jedyny sposób jego (aparatu) postrzegania otoczenia. TY DECYDUJESZ co ma "zobaczyć" aparat i ile światła mu dostarczysz, jeśli mało to nie wiele zobaczy, jeśli dużo to oślepnie.

    Technicznie:

    jasno - duży otwór przesłony / mały otwór przesłony - ciemno
    jasno - długi czas / krótki czas - ciemno
    jasno - większe ISO / mniejsze ISO - ciemno


    Masz aparat cyfrowy - testowanie nic cię nie kosztuje (oprócz czasu). Próbój różne czasy, wartości przesłony, ISO. Jeśli sam poznasz zależności pomiędzy nimi wszystko jest przed Tobą

    Uff... ale się rozpisałem
    Olympus 720UZ, UV, POLAR, RAYNOX M-250
    Zapraszam do galerii: http://photo.raczki.net

  5. #5
    Awatar kondi
    Dołączył
    Jul 2004
    Mieszka w
    Travel world ;)
    Posty
    640
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Arram
    Kondi - musisz sobie zadaj jedno z..... ważne pytane..... CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ NA ZDJĘCIU, a potem to zrobić.

    Ty decydujesz co chcesz osiągnąć na zdjęciu. Jeśli te zdjęcia spełniają twoje wymogi to możesz je uznać za udane, lecz wierzę w Ciebie że ten efekt nie był twoim celem. Dlatego traktować je można tylko jako zdjęcia testowe.

    Może spróbuj tak:
    postaraj się zrozumieć jaka jest różnica w postrzeganiu otoczenia przez ludzi i aparat foto. My odbieramy rzeczywistość poprzez dotyk, węch, zapach i wzrok. Aparat ma tylko ŚWIATŁO. Jest to jedyny sposób jego (aparatu) postrzegania otoczenia. TY DECYDUJESZ co ma "zobaczyć" aparat i ile światła mu dostarczysz, jeśli mało to nie wiele zobaczy, jeśli dużo to oślepnie.

    Technicznie:

    jasno - duży otwór przesłony / mały otwór przesłony - ciemno
    jasno - długi czas / krótki czas - ciemno
    jasno - większe ISO / mniejsze ISO - ciemno


    Masz aparat cyfrowy - testowanie nic cię nie kosztuje (oprócz czasu). Próbój różne czasy, wartości przesłony, ISO. Jeśli sam poznasz zależności pomiędzy nimi wszystko jest przed Tobą

    Uff... ale się rozpisałem
    Tio o czym piszesz...to juz wiem, ale nie o to mi chodzi Mnie raczej interesowała odpowiedz typu : zła ostrosc, żle ustawione WB bo..., za duzy czas bo...itd itp rozumiesz, techniczny odbior zdjecia Ja nie mam porownania i nie wiem, co np. Ty wydusiłbys fotografując dom sasiada w nocy Co innego jak zaczne wychodzic na miasto i focic np. zamek badz kosciólki, tutaj juz mozna wiele, bo wiecej jest mozliwosci, a tutaj mam jedynie 3 małe okienka mimo to, zapytałem. Nastepnym razem wyskocze na miasteczko, sprobuje porobic zabytki w nocy, dam do oceny i moze wowczas ocenicie fotke zaskakująco nisko, co jest az wskazane, bowiem mam wowczas motywacje i checi na wiecej Przedewszystkim ocenicie technicznie, czyli jak juz mowilem, ustawienia, korekcja, kadr, oswietlenie etc etc etc, bowiem na tym najbardziej mi zalezy Was uwazam za profesjonalistow i przy boku takich osob chce poznawac tajniki fotografii
    Podróże Fotografia | SnowBoard

    -> Olympus c-4000 (był) / Fuji s6500fd (jest obecnie)

  6. #6
    Awatar Arram
    Dołączył
    Jun 2004
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    140
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kondi
    Tio o czym piszesz...to juz wiem, ale nie o to mi chodzi Mnie raczej interesowała odpowiedz typu : zła ostrosc, żle ustawione WB bo..., za duzy czas bo...itd itp rozumiesz, techniczny odbior zdjecia
    Prosze: zdjęcia nie doświetlone, widać praktycznie tylko przepalone okna, i zarysy budynku.

    Cytat Zamieszczone przez kondi
    Ja nie mam porownania i nie wiem, co np. Ty wydusiłbys fotografując dom sasiada w nocy Co innego jak zaczne wychodzic na miasto i focic np. zamek badz kosciólki, tutaj juz mozna wiele, bo wiecej jest mozliwosci, a tutaj mam jedynie 3 małe okienka
    Co do porównania, jednym ze sposobów jest oglądanie dużej ilości zdjęć np. tutuaj.
    Potraktuj dom sąsiada jak "zamek" i coś z niego "wyciągnij" (oby nie sąsiada ), powtarzam raz jeszcze że to TY decydujesz jaki będzie efekt końcowy. Technika wykonania jest tylko narzędziem, TY masz mieć wizję "plastyczną", i tak wykorzystać technikę aby ją ukazać. Poćwicz z róznymi ustawieniam, zobacz jakie dają efekty.

    Cytat Zamieszczone przez kondi
    Nastepnym razem wyskocze na miasteczko, sprobuje porobic zabytki w nocy, dam do oceny i moze wowczas ocenicie fotke zaskakująco nisko, co jest az wskazane, bowiem mam wowczas motywacje i checi na wiecej
    Kondi, motywacje dałem ci wyżej

    Cytat Zamieszczone przez kondi
    Was uwazam za profesjonalistow i przy boku takich osob chce poznawac tajniki fotografii
    Profesjonaliści to mocne słowo

    Sam napisałeś to ty chcesz POZNAWAĆ fotografię, więc jeszcze raz pawtarzam ćwiczenia.......
    Olympus 720UZ, UV, POLAR, RAYNOX M-250
    Zapraszam do galerii: http://photo.raczki.net

  7. #7
    Awatar kondi
    Dołączył
    Jul 2004
    Mieszka w
    Travel world ;)
    Posty
    640
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Arram
    Prosze: zdjęcia nie doświetlone, widać praktycznie tylko przepalone okna, i zarysy budynku.
    Oooooo wlasnie, o to mi chodziło i tutaj wlasnie mamy polaczenie dwoch skrajnosci. Foto jest niedoswietlone a zarazem przepalone. Co zrobic aby okna tak nie swieciły a reszta była jasniejsza ?

    Cytat Zamieszczone przez Arram
    Co do porównania, jednym ze sposobów jest oglądanie dużej ilości zdjęć np. tutuaj.
    Potraktuj dom sąsiada jak "zamek" i coś z niego "wyciągnij" (oby nie sąsiada ), powtarzam raz jeszcze że to TY decydujesz jaki będzie efekt końcowy. Technika wykonania jest tylko narzędziem, TY masz mieć wizję "plastyczną", i tak wykorzystać technikę aby ją ukazać. Poćwicz z róznymi ustawieniam, zobacz jakie dają efekty.
    Tutaj wlasnie pokazałem rozne przesłony i czasy

    Cytat Zamieszczone przez Arram
    Sam napisałeś to ty chcesz POZNAWAĆ fotografię, więc jeszcze raz pawtarzam ćwiczenia.......
    Trening czyni mistrza. Okey, bede probował i dawał pod ocene

    Dziekuje.
    Podróże Fotografia | SnowBoard

    -> Olympus c-4000 (był) / Fuji s6500fd (jest obecnie)

  8. #8

    Dołączył
    Feb 2004
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.287
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Arram dobrze gada - dac mu wodki.

    Kondi, akurat yen dom sasiada to chyb nie jest najlepszy obiekt do nauki a tym bardziej w nocy. Jezeli juz chcesz sie zabrac za nocne fotki, to wyskocz gdzies na miasto, niedaleko samochodu rozstaw statyw, zalatw sobie zabezpieczenie co bys nie dostal w leb i nie stracil aparatu i strzelaj rozne fotki tego samego kadru, pozniej z powiedzmy 40 zdjec wybierzesz metoda eliminacji 5 ktore wg Ciebie sa warte do pokazania i je tutaj umiesc, reszte zalatwia forumowicze. Wazne aby tematem fotki nocnej byl np dobrze oswietlony budynek.

    Powodzenia i czekamy na efekty.
    Olympus C-750, 2 x 128MB + 16MB xD Olympus, Tuleja + UV King + PL-CIR HOYA STD + Filtr gwiazdkowy 6x + Dekielek, Velbon DX-888

  9. #9
    Awatar kondi
    Dołączył
    Jul 2004
    Mieszka w
    Travel world ;)
    Posty
    640
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Dobzie dobzie Jak tylko...to napewno...na forum oczywiscie
    Podróże Fotografia | SnowBoard

    -> Olympus c-4000 (był) / Fuji s6500fd (jest obecnie)

Podobne wątki

  1. Zdjęcia nocne
    By Ania_ in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 3.02.09, 02:08
  2. zdjecia nocne
    By robert 72 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17.12.07, 00:50
  3. :: Zdjecia nocne
    By Jeronimo in forum Konkurs Oly Rulez
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14.11.06, 00:43
  4. zdjecia nocne
    By Bluesking in forum E-System
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 3.07.06, 22:22
  5. Nocne zdjęcia
    By szmyk in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24.10.05, 12:32

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.