Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Wątek: Dlaczego właśnie e510

  1. #1
    Awatar luuba
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Skoki k/Poznania
    Posty
    182
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria

    Dlaczego właśnie e510

    Witam wszystkich

    Stoję przed wyborem zakupu mojej pierwszej lustrzanki. Nie muszę chyba wspominać ze jestem w tym temacie kompletnym amatorem i aparat ma służyć do zdjęć amatorskich (rodzina, dzieci, trochę widoczków jakieś portrety) Spędziłam wiele czasu w necie i jedyna decyzja jaką podjęłam jest taka ze to na pewno będzie Olimpus. Ze względu na pozytywne opinie o kitowych obiektywach.
    Na tym forum króluje e510 – naczytałam się wiele pozytywów o tym modelua ale być może nie dotarłam do wszystkich info. Jak dla amatora polecacie właśnie e510. Szczerze mówiąc zastanawiałam się nad kupnem e420. Dlaczego właśnie e510? (jestem w tym temacie nowa)
    Z góry dziękuje za odpowiedzi
    Ostatnio edytowane przez luuba ; 2.12.08 o 18:48

  2. #2
    Awatar mathu
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    466
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Bo ma stabilizację obrazu i jest wygodniejszy.
    Fuji S5 Pro

  3. #3
    | OlyJedi Awatar a_wykrota
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Pyrlandia
    Posty
    853
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Opcja szukaj:
    Forumowa szukajka:
    https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=12187
    Google:
    http://www.frazpc.pl/b/218813
    http://forum.photoblog.pl/index/topic/tid/2184
    http://forum.pclab.pl/t373541.html
    http://forum.optyczne.pl/viewtopic.p...4.htm?start=15
    To tylko przykładowe znalezione w 1 min.
    Jest tego mnóstwo.
    Możesz sobie też ściągnąć rawa z sieci i obrobić go. Wtedy zobaczysz.
    Najlepiej też przejdź się do sklepu i zobacz, który aparat najlepiej leży Ci w ręce. Tego weź.
    Kątem oka mego :
    jednego - www.wykrota.wordpress.com
    drugiego - www.adrianwykrota.pl

  4. #4
    diabolique
    Gość
    Amatorom nie polecam. Ani tej, ani żadnej innej lustrzanki.
    Polecam za to Panasonic LX-3. Znakomita jakość zdjęć.

  5. #5
    | OlyJedi Awatar zulka
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    koniec świata - ostatni dom po lewej :)
    Posty
    316
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez luuba Zobacz posta
    Dlaczego właśnie e510?
    A dlaczego nie?

  6. #6
    | OlyJedi Awatar kalafiorek
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    w domu
    Posty
    24
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Ja kupiłam e-510 jako amatorka... Miałam wcześniej tylko zupełną małpkę a stwierdziłam, że na niczym innym tak dobrze się nie nauczę jak na lustrzance. Trochę zabawy na początku, eksperymentów i teraz już jest bardzo fajnie. Ja sobie bardzo chwalę 510-tkę z dual kitem. Koleżanka w podobnym czasie wybrała "zaawansowanego" kompakta i już po roku go zmienia, bo nie wystarcza jej. Każdy chce się rozwijać ;] Także ja 510-tkę baaardzo sobie chwalę. Teraz za jakieś pół roku, kto wie... Może dozbieram sobie na jakieś fajne e-30

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1.067
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kalafiorek Zobacz posta
    Koleżanka w podobnym czasie wybrała "zaawansowanego" kompakta i już po roku go zmienia, bo nie wystarcza jej. Każdy chce się rozwijać ;] Także ja 510-tkę baaardzo sobie chwalę. Teraz za jakieś pół roku, kto wie... Może dozbieram sobie na jakieś fajne e-30
    Z czystej ciekawości, w czym nie wystarczał koleżance zaawansowany kompakt?

  8. #8
    Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Posty
    3.693
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez diabolique Zobacz posta
    Amatorom nie polecam. Ani tej, ani żadnej innej lustrzanki.
    Marketingowcy Cię znienawidzą. A poważnie. Na pierwszy aparat warto włożyć pieniążki w porządny, zaawansowany kompakt. Pomoże uniknąć rozczarowania. Jeśli fotografia nie jest pasją, po prostu szkoda kasy na lustro. Ktoś już kiedyś na tym forum napisał - to jakby kupić ścigacza do podjechania 100m do pracy. Można, tylko po co?
    15 lat na forum. Dawniej jako Mysikrólik. Zawodowo jestem tu i tu.

  9. #9
    qbic
    Gość
    Z tym kompaktem to nie do końca jest tak ze jak ktoś nic nie umie to będzie lepszym wyborem. Tutaj moim zdaniem decyduje portfel oraz chęć noszenia czegoś większego przy sobie.

    Popatrzcie na działanie AF, albo na komfort kadrowania. Lustro można używać z power-zoomem w trybie P + auto iso.

    E-510 będzie dobrym aparatem do takiego zastosowania pod warunkiem przeklikania paru opcji w menu (dla uniknięcia przepalonego nieba).

    Moi rodzice w taki sposób używają E-510 i są zadowoleni.

  10. #10
    diabolique
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Mysikrólik Zobacz posta
    Marketingowcy Cię znienawidzą.
    Widzę ile się tego sprzedaje "kupiony miesiąc temu". Nawet na naszej forumowej giełdzie ruch jest spory.
    Możliwości techniczne lustrzanek są dziś tak duże, że przerastają zwykłych "familijnych" pstrykaczy, którzy mając nastawić przysłonę, migawkę, ISO, tryb flesza, WB, jakość pliku, jego wielkość itp. po prostu odkładają sprzęt na półkę. Bo instrukcje mają niestety ponad 100 stron, co jest obecnie lekturą zbyt obszerną dla 99% społeczeństwa. Dlatego większość "całkowitych laików" zniechęca się na poziomie poznawania menu.
    Taka jest prawda.

Podobne wątki

  1. Dlaczego e510 lub k10d a nie nikon?
    By gizio in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 7.02.08, 12:32
  2. Dlaczego E1?
    By Flagoon in forum E-System
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12.01.06, 13:49

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.