Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Wątek: e-3 - Padł wyświetlacz w wizjerze

  1. #21
    | OlyJedi Awatar MicSzu
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Wioska
    Posty
    1.189
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Daruj sobie te kodziki... o pupę je mozna potłuc... mnie tez wiele rzeczy naprawiali kodzikami a nic nie zorbili..xD
    E-3,E-510;F8, ZD14-54,S30,ZD40-150,FL50,FL50R,FL36R... i co dalej ? ? ?

  2. #22
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez alastor Zobacz posta
    Witam po długiej przerwie
    Aparat wrócił do mnie po prawie dwóch miesiącach (naprawiony był już w grudniu, znajomy czekał na przesyłkę z UPS prawie trzy tygodnie) i niestety nastąpiło zaskoczenie, otóż wyświetlacz nie działa dalej. W sumie załatwiam to przez znajomego także troszke potrwa kolejne wysyłanie do naprawy. Troszkę to deprymujące, ale uczy cierpliwości. Może za dwa miesiące zacznę go znowu używać ?. Mam małe pytanie do forumowiczów, gdzie można znaleźć tłumaczenie serwisowych kodów usterek, mój E3 ma w opisie usterki B00009 i B 0053. Z góry dzięki za pomoc.
    Na stronie Olympusa znajdziesz numer telefonu do serwisu w Polsce tam się dowiesz co robili z twoim aparatem i co oznaczają kody po podaniu s/n aparatu, może skierują cię na kogoś w serwisie kto popilotuje naprawę. Możesz jeszcze wysłać e-mail-a.
    Polecam kontakt z serwisem przynajmniej nie odeślą ci aparatu nie sprawdzonego.

    Aparat ci wymienią po 3 naprawie tego samego uszkodzenia.

    Jeden użytkownik do mnie napisał, że opis uszkodzenia wkłada do pojemnika na baterie w aparacie aby serwisant w Czechach go sobie dokładnie przeczytał

    Życzę powodzenia.

  3. #23
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar black_bird
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    830
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    he he, ale czy ten Czech doczyta sie polskiego? Nie rozumiem, czemu nie ma naszego polskiego serwisu, tylu zdolnych chłopaków mamy ...)

  4. #24
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez black_bird Zobacz posta
    he he, ale czy ten Czech doczyta sie polskiego? Nie rozumiem, czemu nie ma naszego polskiego serwisu, tylu zdolnych chłopaków mamy ...)
    Koszty

  5. #25
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez black_bird Zobacz posta
    he he, ale czy ten Czech doczyta sie polskiego? Nie rozumiem, czemu nie ma naszego polskiego serwisu, tylu zdolnych chłopaków mamy ...)
    użyłem skrótu myślowego . Oczywiście uszkodzenie należy opisać po angielsku. Chociaż po polsku Czech mógł się czegoś doczytać szczególnie jakby mu to jeszcze narysować .

    Ja i tak uważam, że serwisant interesuje się tylko kodem nadanym przez serwis w Polsce.

  6. #26

    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    23
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez alastor Zobacz posta
    Aparat wrócił do mnie po prawie dwóch miesiącach (naprawiony był już w grudniu, znajomy czekał na przesyłkę z UPS prawie trzy tygodnie) i niestety nastąpiło zaskoczenie, otóż wyświetlacz nie działa dalej.
    Przecież to jaja jakieś są, wcześniej czytałem o e-3, który z uszkodzonym autofocusem jeździł kilka razy do serwisu. Opisywanie uszkodzenia po angielsku to też jakiś żart na szczęście chyba nie olympusowy. Dobrze, że po chińsku nie trzeba opisywać problemu w nadziei, że to zwiększy szansę naprawy. Poza tematem dodam, że z moim E-3 też mam problemy, zarówno z wyświetlaczem jak i z autofokusem ale dopóki 60% zdjęć mam ostrych to korzystam z wytrzymałej migawki. Jak padnie całkiem (oby na gwarancji jeszcze) to wtedy oddam do serwisu a kupię coś innego.

  7. #27
    Awatar lordmoll
    Dołączył
    Jan 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Posty
    119
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez emm Zobacz posta
    Przecież to jaja jakieś są, wcześniej czytałem o e-3, który z uszkodzonym autofocusem jeździł kilka razy do serwisu. Opisywanie uszkodzenia po angielsku to też jakiś żart na szczęście chyba nie olympusowy. Dobrze, że po chińsku nie trzeba opisywać problemu w nadziei, że to zwiększy szansę naprawy. Poza tematem dodam, że z moim E-3 też mam problemy, zarówno z wyświetlaczem jak i z autofokusem ale dopóki 60% zdjęć mam ostrych to korzystam z wytrzymałej migawki. Jak padnie całkiem (oby na gwarancji jeszcze) to wtedy oddam do serwisu a kupię coś innego.
    Od kiedy używasz E-3??

    Może upadł ale nurkował gdzieś (chociaż jest przecież uszczelniony) i dlatego wyświetlacz szwankuje.

    Co do ostrości jakiego szkła używasz??
    E-3, ZD 12-60mm SWD, FL-50R

  8. #28

    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    23
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    E-3 to dwa msc zaledwie ale wczesniej z 510 tego problemu nie miałem. Nie upadł i nie zalał się, przynajmniej u mnie a kupiłem ganc nowy. Wyświetlacz przy przegladaniu zdjęc rozbłyskuje się na ułamek sekundy lub dłużej według swoich prawideł w sposób według mnie całkiem losowy, denerwujace ale wiekszych szkód z tego powodu nie widzę. Z racji tego, ze używam go od niedawna biorę pod uwagę kwestię ustawień. Co do autofokusa to 60-70% zdjęć ostrych mam przy pierwszej wersji 14-54. Przy 50-200 nie widze problemu z ostrością. Najgorzej jest przy Leica 25mm 1.4. i to przy róznych przysłonach. Jak napisałem, nie zamierzam go wysyłac do serwisu bo z tego co czytam to serwis nagrabił sobie pozytywnych opinii, czyszczeniem E-1 i bezpłatnym podklejaniem gum. Z innymi ustrerkami jest juz gorzej. Robię 3 zdjęcia zawsze i zazwyczaj 1-2 mam ostre. Wytrzymam a jak nie to rąbne nim o scianę a na pozostałe graty zrobię "wielką wyprz".


    Dodam jeszcze, że mam włączoną blokadę uniemożliwiającą zrobienie zdjęcia bez złapania ostrości. Przykład: przysłona 2.0, czas 1/50,(IS w zasadzie zawsze mam włączony) dwa takie same kadry, jedno ostre a na drugim ostrość poszła w kosmos.
    Ostatnio edytowane przez emm ; 24.01.09 o 03:42

  9. #29
    | OlyJedi Awatar GALILEUSZ
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Awarie E-3

    Wasze informacje o awariach E-3 nie najlepiej świadczą o modelu flagowym.
    W kilku innych tematach użytkownicy wychwalali serwis Olympusa, że taki perfekcyjny, że naprawili i wymienili więcej niż musieli. A tu zupełnie odwrotne przypadki: wraca w takim samym stanie jak wyjechał, bez usunięcia usterki i dwa miesiące w plecy ? Ło matko, to tak to ja nie chcę.
    Co dalej w tej sprawie?

  10. #30
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez emm Zobacz posta
    Dodam jeszcze, że mam włączoną blokadę uniemożliwiającą zrobienie zdjęcia bez złapania ostrości. Przykład: przysłona 2.0, czas 1/50,(IS w zasadzie zawsze mam włączony) dwa takie same kadry, jedno ostre a na drugim ostrość poszła w kosmos.
    A jak się włącza taką blokadę?

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

Podobne wątki

  1. E-510 Padł wyświetlacz w wizjerze
    By droplet in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 3.08.09, 12:27
  2. C-350 padł
    By atpaw in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 8.05.06, 11:37
  3. Padł C-5050
    By kaptain in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20.06.05, 22:24

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.