Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34

Wątek: e-3 - Padł wyświetlacz w wizjerze

  1. #11
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Liczy się data doręczenia - dane z listu przewozowego, kuriera...
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  2. #12
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    10 dni od momentu dostarczenia rzeczy.

  3. #13
    | OlyJedi Awatar Szogo
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Wisznia Mała
    Posty
    213
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Dobrze by było wygooglać coś lepszego w jakimś serwisie prawnym.
    "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

  4. #14
    | OlyJedi Awatar alastor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    219
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    Nieprecyzyjnie się wyraziłem. Aparat został kupiony w Polsce i wysłany na polski adres (dostarczony 17 listopada). Do Irlandii został przywieziony przez znajomego. W czwartek go odebrałem zrobiłem pierwsze zdjęcie a wczoraj wyświetlacz przestał działać. Czyli jednak serwis się kłania.

  5. #15
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar black_bird
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    830
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Szogo Zobacz posta
    Wyjątkowo nie napiszę czytaj ze zrozumieniem... albo co mi tam napiszę.
    Faktycznie - zwracam honor

    W błąd wprowadził mnie autor zapytania pisząc o "wyswietlaczu" w wizjerze. Wizjer mi juz umknął bo zakodowane mam ze w wizjerze są "informacje" a nie "wyswietlacz" ot co.

    Vide instrukcja Olympusa e3:

    Informacja w wizjerze:

    Informacja LCD standard:
    Uaktywnione punkty AF
    powiadamianie o funkcji bracketing (BKT)
    powiadamianie o trybie zdjęć czarno-białych
    Tryb przesuwu kadrów
    Wskazanie korekcji ekspozycji
    Tryb ekspozycji
    Tryb działania lampy błyskowej
    Tryb ostrości
    ISO
    Tryb pomiaru ekspozycji
    Liczba zdjęć, jaką można zapisać
    Tryb zapisu
    Balans bieli
    Wartość korekcji balansu bieli

  6. #16
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez alastor Zobacz posta
    Nieprecyzyjnia się wyraziłem. Aparat został kupiony w Polsce i wysłany na polski adres (dostarczony 17 listopada). Do Irlandii został przywieziony przez znajomego. W czwartek go odebrałem zrobiłem pierwsze zdjęcie a wczoraj wyświetlacz przestał działać. Czyli jednak serwis się kłania.
    Zasada 10 dni dotyczy sytuacji rozmyślenia się po zakupie... Zastanawiam się czy w tym przypadku - towar się zepsuł wcześniej niż 30 dni od daty zakupu - nie mają zastosowania inne prawa konsumenta...? Niezgodność towaru z umową? W każdym razie sprzęt kupiony w Anglii (w stacjonarnym sklepie) po tym jak się zepsuł (2 tyg. po zakupie) został wymieniony przez sprzedawcę bez zająknięcia - stąd moje wątpliwości...
    Niech się wypowie ktoś bardziej w temacie. Jak jesteś obecnie w Polsce zadzwoń do rzecznika praw konsumenta w Twoim mieście, nim wyślesz aparat do serwisu, ew. niech zadzwoni ktoś z Twoich bliskich...
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  7. #17
    | OlyJedi Awatar alastor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    219
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ktotek Zobacz posta
    Zasada 10 dni dotyczy sytuacji rozmyślenia się po zakupie... Zastanawiam się czy w tym przypadku - towar się zepsuł wcześniej niż 30 dni od daty zakupu - nie mają zastosowania inne prawa konsumenta...? Niezgodność towaru z umową? W każdym razie sprzęt kupiony w Anglii (w stacjonarnym sklepie) po tym jak się zepsuł (2 tyg. po zakupie) został wymieniony przez sprzedawcę bez zająknięcia - stąd moje wątpliwości...
    Niech się wypowie ktoś bardziej w temacie. Jak jesteś obecnie w Polsce zadzwoń do rzecznika praw konsumenta w Twoim mieście, nim wyślesz aparat do serwisu, ew. niech zadzwoni ktoś z Twoich bliskich...

    Trzeba iść tym tropem Jutro zadzwonię do różnych instytucji.

  8. #18
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar black_bird
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    830
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria

  9. #19
    | OlyJedi Awatar Szogo
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Wisznia Mała
    Posty
    213
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez black_bird Zobacz posta
    Co do zwrotu w okresie 10 dni od daty dostarczenia to według mnie mają racje, że towar musi być zwrócony bez wad w oryginalnym opakowaniu itd. Ale bzdury o tym że towar dostarczony do reklamacji na podstawie gwarancji ma być zapakowany w oryginalne opakowanie kompromituje ich na całej linii. Trzymanie Opakowania od pralki, lodówki, zamrażarki i telewizora 50" jednocześnie w piwnicy budynku wielorodzinnego wraz ze styropianem i innymi śmieciami jest nie lada wyczynem
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Proponuję pogrzebać tutaj:
    http://www.federacja-konsumentow.org.pl
    Ostatnio edytowane przez Szogo ; 30.11.08 o 14:37 Powód: Automatyczne scalenie postów
    "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

  10. #20
    | OlyJedi Awatar alastor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    219
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    Witam po długiej przerwie
    Aparat wrócił do mnie po prawie dwóch miesiącach (naprawiony był już w grudniu, znajomy czekał na przesyłkę z UPS prawie trzy tygodnie) i niestety nastąpiło zaskoczenie, otóż wyświetlacz nie działa dalej. W sumie załatwiam to przez znajomego także troszke potrwa kolejne wysyłanie do naprawy. Troszkę to deprymujące, ale uczy cierpliwości. Może za dwa miesiące zacznę go znowu używać ?. Mam małe pytanie do forumowiczów, gdzie można znaleźć tłumaczenie serwisowych kodów usterek, mój E3 ma w opisie usterki B00009 i B 0053. Z góry dzięki za pomoc.

Podobne wątki

  1. E-510 Padł wyświetlacz w wizjerze
    By droplet in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 3.08.09, 12:27
  2. C-350 padł
    By atpaw in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 8.05.06, 11:37
  3. Padł C-5050
    By kaptain in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20.06.05, 22:24

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.