Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Olympus C-770 - kilka pytań "nowego"

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2004
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Olympus C-770 - kilka pytań "nowego"

    Od 3 godzin jestem szczęśliwym posiadaczem C-770. Mam kilka gorących pytań:
    1. Pierwsze co zauważyłem co luźny obiektyw, niezależnie od tego czy jest wsunięty czy też nie. Nie wiem czy ten typ tak ma czy jest to wada aparatu.
    2. Aparat po włączeniu mikrofonu w trybie nagrywania wideo gubi ustawienia po wyłączeniu aparatu. Tak więc po ponownym włączeniu mikrofon muszę włączyć ponownie. Można zapisać gdzieś ustawienia?
    3. Aparat kupiłem w jednym z Krakowskich sklepów. Na moje pytanie odnośnie gwarancji sprzedawca poinformował mnie że sprzęt mogę serwisować poprzez sklep albo muszę zasuwać osobiście do warszawy (jeszcze nie powiedział mi gdzie ale sie jutro dowiem). Czy to jest aby normalne? Przecież jeżeli sklep zniknie z powierzchni ziemi to co ja mam niby robić???
    4. Ostatnie pytanie jest już standardowe, a mianowicie gdzie mogę znaleźć instrukcję po polsku do C-770. Znalazłem na forum link do polskiego manuala C-750 ale może ktoś wie gdzie w sieci można znaleźć instrukcję C-770.

  2. #2
    | OlyJedi Awatar (A)rturo
    Dołączył
    Dec 2002
    Mieszka w
    Bełchatów
    Posty
    801
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    1. Tak to normlane.
    2.Ni epamietam tego
    3.Jak masz pl gwarancje serwisujesz w wawie w EuroColor
    4.Mialem ale poszla z wszystkimi danymi ktore stracilem

  3. #3

    Dołączył
    Aug 2004
    Posty
    12
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Witam

    Ad1 - olympusy tak maja
    Ad2 - Funkcja "All reset" ustaw na OFF - inaczej po kazdym wlaczeniu aparta ustawia funkcje domyslne
    AD3 - nie wiem
    Ad4 - tez szukalem i nie znalazlem

    pozdrawiam

  4. #4
    Awatar Arram
    Dołączył
    Jun 2004
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    140
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    ad3.
    Tak jak powiedział (A)rturo, jeśli aparat pochodzi z oficjalnego kanału dystrybucyjnego, powinieneś otrzymać przy zakupie gwarancję eurocoloru (generalny dystrybutor Olympusa w polsce www.eurocolor.com.pl ), gdzieś w treści gwarancji powinien być do nich adres i telefony. Jeśli takowej gwarancji nie otrzymałeś, zachodzi podejrzenie że aparat nie posiada polskiej gwarancji, a sklep będzie pośrednikiem przy naprawach (gdzie będą naprawiali - nie mam pojęcia; może gdzieś za granicą, jeśli z tamtąd był sprowadzony?).

    ad4.
    Jeśli aparat jest z oficjalnego kanału (patrz wyże ), obowiązkiem sprzedawcy jest dostarczenie z aparatem polskiej instrukcji. Z tego co wiem, w aparatach z eurocoloru dostarczana jest polska instrukcja w komplecie. Jeśli jej nie dostałeś to albo:
    - instrukcja "wsiąkła" gdzieś po drodze do ciebie lub sklepu ( w tym wypadku sklep powinien się o nią upomnieć u swojego dystrybutora)
    - aparat jest nie z oficjalnego źródła, wiec nie ma polskiej instrukcji (patrz gwarancja itd. wyżej) .
    Olympus 720UZ, UV, POLAR, RAYNOX M-250
    Zapraszam do galerii: http://photo.raczki.net

  5. #5

    Dołączył
    Aug 2004
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dzięki... jesteście niesamowici... nie spodziewałem się tak szybkiej odpowiedzi... i jeszcze od kilku osób...
    ...co do instrukcji to ta z c-750 jest całkiem wyczerpująca więc to już nie problem...
    Gwarancja niestety nie jest polska a polskiej instrukcji nikt nigdy nie widział więc chyba bede miał problem w pszyszłości jak sie coś sp....y, aczkolwiek ów sprzedawca poinformował mnie że jak dam mu gwarancje to podbije ją "gdzieś" i będę mógł sprzęt serwisować w Warszawie... Ciekawe co wymysli... jak będzie kombinował to będę go męczył... tak apro po, sprzedawca sklepu handluje również aparatami na allegro... ma przyzwoite ceny ale jak widać kosztem gwarancji...

    Mam jeszcze jedno pytanie techniczne... a mianowicie naładowałem akumulator na full (około 2 godziny ładowania aż na ładowarce zapaliła się zielona dioda) a mimo tego bawiłem się aparatem niespełna pół godziny, może nawet krócej i akumulator zdechł... poza tym podczasowej "owej zabawy" dość intensywnie nagrzała się obudowa aparatu w pobliżu gniazda baterii... czy to aby normalne?

  6. #6
    Awatar No-shadow Kick
    Dołączył
    Jun 2004
    Mieszka w
    Gdańsk Zawsze Wietrzny
    Posty
    905
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Jeśli chodzi o baterię, to przy długiej pracy grzeje się. W moim 765 jest to samo. Sama bateria po około pięciu ładowaniach pozwala już na znacznie dłuższą zabawę z aparatem Ale mimo wszystko proponuję zakup dodatkowego zamiennika na allegro.

    Pozdrawiam
    Olympus C-765UZ + parę dodatków
    Zapraszam do Galerii

  7. #7

    Dołączył
    Aug 2004
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Akumulator LI-10B

    Właśnie przeglądałem allegro w poszukiwaniu akumulatora i w związku z tym mam pytanko, a mianowicie czy kupował ktoś akumulatory sprzedawane na allegro przez APTEL? cena ciekawa (50 zł za sztukę) ale czy produkt jest przyzwoity??? kiedyś kupiłem akumulator do telefonu który miał zdecydowanie mniejszą pojemność niż fabryczy natomiast zarówno sprzedawca jak i nadruk z na akumulatorze wskazywały cos zupełnie innego...

  8. #8
    Awatar No-shadow Kick
    Dołączył
    Jun 2004
    Mieszka w
    Gdańsk Zawsze Wietrzny
    Posty
    905
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Ja dokupiłem sobie zamiennika na allegro od sprzedawcy mariuszurbanski za 54zł. Następnego dnia miałem już akumlatorek w domu. Ale to już było z miesiąc temu, jak jest teraz to nie wiem. Pojemność 1000mAh, czyli prawie tyle co orginał. Trzyma bardzo dobrze i parę razy już się przydał w terenie.

    Pozdrawiam
    Olympus C-765UZ + parę dodatków
    Zapraszam do Galerii

  9. #9

    Dołączył
    Aug 2004
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dzięki No-shadow Kick...
    Urbańskiego juz na allegro nie ma więc kupiłem z APTEL... A co do akumulatorka fabrycznego to faktycznie po kilku ładowaniach wydłużył sie czas pracy aparatu...[/b]

  10. #10
    Awatar neoeinz
    Dołączył
    Aug 2004
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    a ja dolanczam sie do pytania lub bardziej prosby, czy moze ktos podeslac instrukcje do 770 lub powiedziec gdzie mozna sciagnac, oczywiscie polska instrukcje

    Dzieki i pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Pierwsze "wołanie" i kilka pytań
    By czmielek in forum Ciemnia analogowa
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24.06.10, 18:08
  2. Nowa "zimna" sesja zdjęciowa: "Aneta & Monika"
    By Shevers in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13.05.09, 22:49
  3. "4 pory roku - Lato 08" - "Pozostali Zwycięzcy" galeria pokonkursowa
    By mynameisnobody in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 9.10.08, 19:22

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.