Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Wątek: Moje marne narzędzie pracy się popsuło

| OlyJedi Awatar jerryg3
    Mieszka w
    Jaworzno
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria

Moje marne narzędzie pracy się popsuło

Chodzi o notbooka fujitsu. Kupiłem go niecały rok temu, od początku nosił znamię uszkodzonego. Np. ustawienia zamykania klapy, czy też pracy na baterii, nie odnosiło skutków zaplanowanych. Problem jakoś odchodził w dal, ale... Po pewnym czasie komputer ot tak poprostu zaczął mi się samoczynnie wyłączać. Zdaża mi się pracować z plikami RAW (ORF), i poprostu nie ma szans nawet ich zrzucić na dysk, gdyż to badziewie poprostu mi się wyłącza. Pracuję w Lightroomie i a piać to samo. Bżdęk i zasilania nie ma. Doszło do tego, że oglądam film, ba przeglądam OC i ciach. Trzeba format (?) zrobić, ale podczas instalowania Visty komputer zamilkł. I jeszcze raz i to samo, i jesze.... Udało mi się system postawić, ale com mam powiedzieć w serwisie ? Procesor ? Pamięć ? Wentylator ? parametry to: Core 2 Duo T5300, MEM 2048M, 160SATA, IGMA 950, Vista Premium. Co powinienem zbić, bo serwis to jasna sprawa. ? Ale może wymiana na nowy, inny ?
    Z puszką w dłoni świat staje się piękniejszy
    Zapraszam na stronę, bloga, wątek.

ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    wywal tą imitację urządzenia.
    było sobie życie

| OlyJedi
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Spytaj na forum informatycznym. Trzeba by całą długą listę testów zrobić, żeby ocenić co jest powodem. Jeśli się wyłącza kompletnie, to stawiałbym na zasilanie (bateria, zasilacz), jeśli resetuje, to na pamięć lub temperaturę.
    Może bateria pada (wtedy przynajmniej niektóre laptopy nawet na zasilaczu się wyłączą), poczytaj jak ją pomierzyć.

| OlyJedi Awatar jerryg3
    Mieszka w
    Jaworzno
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    aleś mi doradził. kupując to badziewie miałem swoje wymagania. nie spełniło się, się popsuło, co teraz.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Magneus, wyłącza się kompletnie. Teraz jest czysty, żadnych programów, nic nie robię, tylko z Wami piszę i ... raz zamilkł. Tylko to forum znam. Tutaj pytam
    Ostatnio edytowane przez jerryg3 ; 13.11.08 o 16:57 Powód: Automatyczne scalenie postów

Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jerryg3 Zobacz posta
    aleś mi doradził. kupując to badziewie miałem swoje wymagania. nie spełniło się, się popsuło, co teraz.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Magneus, wyłącza się kompletnie. Teraz jest czysty, żadnych programów, nic nie robię, tylko z Wami piszę i ... raz zamilkł. Tylko to forum znam. Tutaj pytam
    zgraj dane, wyczyść dysk, zanieś do serwisu i powiedz co się dzieje z kompem. Koniec.
    było sobie życie

| OlyJedi Awatar jerryg3
    Mieszka w
    Jaworzno
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    ależ ja własnie to zrobiłem. pytam tylko, czy mam prawo zwrotu kasy (choć na raty), czy mogę domagać się wymiany sprzętu na nowy lub inny za cenę kupna. jutro idę z lapkiem, muszę wiedzieć co mówić. wada ukryta (?), niedostosowanie do potrzeb klienta (?)

Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jerryg3 Zobacz posta
    ależ ja własnie to zrobiłem. pytam tylko, czy mam prawo zwrotu kasy (choć na raty), czy mogę domagać się wymiany sprzętu na nowy lub inny za cenę kupna. jutro idę z lapkiem, muszę wiedzieć co mówić. wada ukryta (?), niedostosowanie do potrzeb klienta (?)
    wątpie że możesz, raczej nie możesz. Niestety.
    było sobie życie

| OlyJedi Awatar jerryg3
    Mieszka w
    Jaworzno
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    a naprawdę nie spotkałes się z pojęciem wada ukryta ? chyba, że to moja wina ? ale jaka ?

| OlyJedi Awatar rodia
    Mieszka w
    Koszalin
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Wada ukryta zgłaszana po roku jest mało wiarygodna, nikt tego nie kupi. A że jest to jedyna opcja, kiedy masz prawo do zwrotu pieniędzy lub wymiany towaru na nowy to musisz sie pogodzić z faktem że z tym sprzetem zostaniesz. Rozumiem, że korzystasz z serwisu gwrancyjnego jeszcze zatem to ich problem co naprawią: ma działać i tyle.
    Z własnego doświaczenia Ci powiem, że w wiekszości takich przypadków wyłączania się komputera winę ponosi wadliwa pamięć RAM. Ale to nie twoje zmartwienie co jest zepsute skoro korzytasz z gwarancji.

pozdrawiam, R

Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Musisz istnienie wady ukrytej udowodnić i tylko tu widzę problem, a właściwie to brak problemu, bo pewnie Ci się to nie uda.
    Jak odróżnić zużycie się sprzętu w wyniku eksploatacji (właściwej/niewłaściwej) od wady ukrytej?

Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto