Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45

Wątek: o co chodzi z opcja panorama? i jaka sm kupic?? :)

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2003
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    o co chodzi z opcja panorama? i jaka sm kupic?? :)

    Witam, mam olympusa c990 zoom i nie wiem nawet czy ma on opcje panoramy..., chce kupic do niego karte 128 sm tylko np samsung ma opcje panoramy a kingston jej nie ma. Ktora jest lepsza? i co to jest ta panorama??

  2. #2
    | OlyJedi Awatar Arras
    Dołączył
    Jun 2003
    Mieszka w
    Rzeszów
    Posty
    311
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    To czy aparat ma obsługę funkcji panoramy powinno byc wyszczególnioine w instrukcji obsługi. Ale podejrzewam że ma jak każdy olympus. Szczerze powiedziawszy czasem lepsze efekty panoramiczne daje robienie normalnych zdjęć bez tej funkcji lecz niestety wtedy nie ma na lcd aparatu wskaźników pomagających.
    Sama funkcja panoramy w aparacie działa następująco: aparat zapamiętuje wartości czasu i przysłony na pierwszym robionym zdjęciu z tą funkcją i każde następne będzie zrobione przy ustawieniach właśnie z pierwszego kadru. Ma to na celu uzyskania identycznego nasycenia barw i jasności na wszystkich zdjęciach robionych podczas użycia tej funkcji. Później w programie łączysz wszystkie razem i wychodzi panorama z kilku lub kilkunastu zdjęć. Ale jak i wszystko tak i robienie ładnych panoram wymaga poćwiczenia.

    Zapraszam na http://rzeszow.aq.pl - moje panoramy robione jeszcze olympusem c-120

    Pozdrawiam!
    C750&C720 + cla4/UV/sva-20/sm128/xD256 + wyzwalacz do C720/C725 + zasilacz

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2003
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    184
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    w 740 nalezy uzywac oryginalnej karty olumpusa aby byla mozliwe wlaczenie panoramy... wiem to bo mam 2 karty jedna oryginalna, a druga to FUJI....

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2003
    Mieszka w
    Gdansk
    Posty
    41
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    Orginały OLYMPUSA ale podobno część SAMSUNGów też gada z Olkiem pod wzgledem Panoramy, a z tego co się orientuje są troche tańsze.

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2003
    Mieszka w
    Polska Środkowa
    Posty
    13
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    no aler zwykla karta sm 128mb kosztuje 150 zł a z panaorama ok 280zł :/
    roznica jest ogromna... wiedzialem ostatnio karty sm 256 mb w sklepie polskim internetowym co wy o tym sadzicie??!!
    Fotografia cyfrowa to jest to co kocham robic...
    W tej chwili przymierzam sie do zakupu Olka C-720Z

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2003
    Mieszka w
    Gdansk
    Posty
    41
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    Gdzieś czytałem ze niektóre Olki (mozliwe ze wszystkie) maja z nimi problemy

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2003
    Mieszka w
    wrocław
    Posty
    57
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    nawet nie wiedzialem ze są karty smart które nają opcję panoramy, myslalem ze to tylko cecha XD- dziecko Fuji i Olympusa, ale i tak nie kazda XD np.Fuji ma te opcję

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2003
    Mieszka w
    wrocław
    Posty
    57
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Arras
    To czy aparat ma obsługę funkcji panoramy powinno byc wyszczególnioine w instrukcji obsługi. Ale podejrzewam że ma jak każdy olympus. Szczerze powiedziawszy czasem lepsze efekty panoramiczne daje robienie normalnych zdjęć bez tej funkcji lecz niestety wtedy nie ma na lcd aparatu wskaźników pomagających.
    Sama funkcja panoramy w aparacie działa następująco: aparat zapamiętuje wartości czasu i przysłony na pierwszym robionym zdjęciu z tą funkcją i każde następne będzie zrobione przy ustawieniach właśnie z pierwszego kadru. Ma to na celu uzyskania identycznego nasycenia barw i jasności na wszystkich zdjęciach robionych podczas użycia tej funkcji. Później w programie łączysz wszystkie razem i wychodzi panorama z kilku lub kilkunastu zdjęć. Ale jak i wszystko tak i robienie ładnych panoram wymaga poćwiczenia.

    Zapraszam na http://rzeszow.aq.pl - moje panoramy robione jeszcze olympusem c-120

    Pozdrawiam!
    genialne te panoramy Rzeszowa, wogole extra jest sposób ich prezentacji, możesz dać znać jak osiągnąłeś efekt ich przesuwu, Bardzo mi siępodoba GRATULUJE

  9. #9
    | OlyJedi Awatar Arras
    Dołączył
    Jun 2003
    Mieszka w
    Rzeszów
    Posty
    311
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    A dziękuję. To program pixmaker - do sciągnięcia z sieci.
    C750&C720 + cla4/UV/sva-20/sm128/xD256 + wyzwalacz do C720/C725 + zasilacz

  10. #10
    | OlyJedi Awatar Arras
    Dołączył
    Jun 2003
    Mieszka w
    Rzeszów
    Posty
    311
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    PS. A co do kart SM z panoramą - wcale bym takowej nie kupował, zwykłą KIngstone'a naprzykład. Dobry program do panoram sam zredukuje różnice naświetleń poszczególnych zdjęć panoramy, sam tak robię i niema różnicy.
    C750&C720 + cla4/UV/sva-20/sm128/xD256 + wyzwalacz do C720/C725 + zasilacz

Podobne wątki

  1. Jaką lustrzankę kupić (góry, plener)?
    By dreamer81 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 23.08.10, 08:48
  2. Jaka lampa - co kupić
    By dzidzia in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 5.09.08, 20:46
  3. Gdzie kupić w USA w sklepie z opcją PayPal?
    By lukaszja in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21.12.07, 18:49
  4. Jaką kupić fotocelę?
    By Rafał Czarny in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19.04.07, 11:31
  5. jaką kupić blendę?
    By pleg in forum Studio
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 7.10.06, 16:40

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.