Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: zdjęcia tudzież fotografie benq

  1. #1

    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    32
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    zdjęcia tudzież fotografie benq

    Strzałka

    czytam, śledze i oglądam już od ponad pół roku i..chyba nastał ten czas cobym sam w końcu coś pokazał...nie żeby się chwalić broń boże a coby troche batów (konstruktywnych acz) pozbierać i czegoś się nauczyć...

    na początek 2 fotki chyba wystarczą...narzędzie: E-510 + ZD 14-42 lub 40-150

    z góry dzięki za zainteresowanie, odwiedzanie i przede wszystkim opinie (jak trzeba to walić prosto z mostu)

    to tyle słowem wstępu

    so let's go...
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	366
Rozmiar:	222,8 KB
ID:	9310   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	373
Rozmiar:	134,9 KB
ID:	9311  

  2. #2
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Kaz de Wro
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Wroc
    Posty
    1.740
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Witaj,
    co Chciałes pokazać w 1. fotce, bo za dużo tego, a ja nic do pokazania nie widzę! Brak ostrości!!

    Na plus- próbujesz od razu w BW
    Z kliszą na szyi.
    Olympus 35 RD.

  3. #3
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Obie foty nie przemawiają do mnie. Pierwsza byłaby ciekawa, kwadratowy kadr (lubię takie) - jest jakiś motyw coś się dzieje tylko - no właśnie - co? Zdjęcie wygląda na ruszone i nie za bardzo widać co ta pani tam robi, o co chodzi...

    Drugie technicznie lepsze ale - jak ja to nazywam - przekombinowane. Winieta - w dodatku w centrum kadru a nie wokół głowy gołębia. Ramka jakaś dziwna nakrapiana... - Ja nie łapię efektu, celów tych zabiegów.

    Widać, że kombinujesz masz ambicję robić ciekawe zdjęcia. Na razie kierunek chyba nie jest zbyt dobry ale sam fakt próby uprawiania świadomej fotografii - jak najbardziej. Nie czuję się kompetentny do dawania rad ale dam . Na początek wrzuć coś prostego, nawet mniej ambitnego - ładnie skomponowane makro, przyjemną pocztówkę z wakacji, portret ładnej dziewczyny... - nie chce Ci podcinać skrzydeł ale takie zdjęcia najłatwiej ocenić i chyba najłatwiej się na nich czegoś nauczyć, zrobić takie zdjęcie też trzeba umieć a potem można polecieć wyżej...
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  4. #4

    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    32
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    dzięki za opinie

    fota nr1 zrobiona była bez celowania czy wręcz jakiegoś przykładania się..ot szedłem ulicą i w trakcie z okolic biodra strzeliłem fote..nie umiem jeszcze na bezczela komuś w twarz wycelować i zrobić zdjęcia ..może faktycznie nie tędy droga. Ale wstawiłem bo wydawało mi się że coś ze sobą niesie (sam do końca nie wiedziałem co szczerze mówiąc )

    ad 2..rzeczywiście sporo PSucia było..ramka w grochu bo już po jej wstawieniu dodałem szum w PS (tak mi to lepiej wyglądało). Choć teraz jak patrze na to zdjęcie na LCD w pracy rzeczywiście niezbyt klawo to wygląda..u mnie na CRT w chacie ciemniej było i ta ramka nie rzucała się tak w oczy.
    A co do winiety..rzeczywiście na głowie ptaka nie jest ale nie wiem czy da radę zrobić w PSie winietę nie w centrum kadru..ja przynajmniej nie umim. można co prawda tak cropa zrobić coby głowa była w centrum ale taki kadr bardziej mi sie widzi

    tak czy siak thx

  5. #5
    | OlyJedi Awatar 666cin
    Dołączył
    Oct 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    166
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    1. jak dla mnie jakaś mdła ta fota, za male kontrasty jak na bw. ale to moja opinia^^. mozna by to troche inaczej wykadrowac i pozbyc sie fragmentu tej Pani w tle.
    2. calkiem calkiem, ma cos w sobie, ale za bardzo poPSuta...
    Olympus e-500 + 17.5-45mm + helios 44m4 m42 + 2gb CF x233 + 256mb H xD + sakar 29MZ + AAA z tesco + cin scoop + torba z biedronki + who knows?

    http://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=14895

  6. #6

    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    32
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    dzieki za oceny

    to teraz - zgodnie z radą kolegi - portrecik jakiś wrzuce
    zapewne będą komentarze że w przypadku BW kontrast większy by się przydał ale...no właśnie..bawiłem się z tym ale osobiście tak mnie się bardziej podoba..i koniec i kropka

    btw. korzystając z okazji thx i mały ukłon w stronę willowa i jego krótkiego tutka z blurowania który znalazł zastosowanie w fotce nr3 (i nie tylko jak się później okaże )
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3 kasia.jpg
Wyświetleń:	308
Rozmiar:	146,0 KB
ID:	9335  

  7. #7

    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    32
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    no dobra..to może coś z innej bajki w takim razie..skoro poprzednie poklasku nie zbierają (choć modelka chciałaby wiedzieć czy się podoba )

    a w załączniku pierwsze próby z panningiem

    pozdr
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	267
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	9388  

  8. #8
    | OlyJedi Awatar Smerf Maruda
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Stolyca
    Posty
    2.579
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Szczerze? Wszystkie wydają mi się przypadkowe, bez głębszego zamiaru zrobienia dobrego zdjęcia, ot, zobaczyłeś coś, cyfrowy aparat do oka, cyk, jest fota (o, zresztą sam tak napisałeś). Fotki trochę od sasa do lasa, nie przykuwają uwagi na dłużej.

  9. #9

    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    32
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    już wiem skąd 'maruda' w nazwie ..żartuje oczywiście

    no musze się nie zgodzić niestety..rzeczywiście nr 1 to strzał przypadkowy bez lookania nawet w wizjer. Natomiast cała reszta..z mniejszym lub większym sukcesem..ale przemyślana. Nad fotą motoru np. kupe czasu spędziłem i mnóstwo fot spapranych popełniłem zanim udało mi się nie rozmazać głównego obiektu. Oczywiście żaden ze mnie profi więc i foty nie będą mega wyczesane, ale na pewno nie nieprzemyślane i przypadkowe.

    tak czy inaczej dzięki za opinie (grunt, że szczere - doceniam)

  10. #10

    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    32
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    wątek z podróży tym razem..

    fotki z małego kościółka w miejscowości Kutna Hora w Czechach.
    wystrój w obecnej formie pochodzi z 1870r. jeśli mnie pamięć nie myli i wykonany jest, jak i wszystkie ozdoby, z ludzkich kości pochodzących z przepełnionego wówczas cmentarza przyległego do budynku.
    żyrandol widoczny na zdjęciach 7 i 9 wykonany został ze wszystkich kości, które znaleźć można w ludzkim organiźmie.

    muszę powiedzieć, że robi wrażenie
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5 kutna-hora1.jpg
Wyświetleń:	226
Rozmiar:	156,4 KB
ID:	9481   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6 kutna-hora2.jpg
Wyświetleń:	222
Rozmiar:	185,8 KB
ID:	9482   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7 kutna-hora3.jpg
Wyświetleń:	249
Rozmiar:	231,4 KB
ID:	9483   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8 kutna-hora4.jpg
Wyświetleń:	231
Rozmiar:	133,1 KB
ID:	9484  

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	9 kutna-hora5.jpg
Wyświetleń:	251
Rozmiar:	224,8 KB
ID:	9485  

Podobne wątki

  1. Hades - fotografie
    By hades in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 898
    Ostatni post / autor: 31.12.21, 19:36
  2. monitory BenQ VA
    By robert1088 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 2.01.11, 23:37
  3. Dyskotekowe fotografie
    By majorek in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 11.08.09, 14:13
  4. Kompakt tudzież "bridge" z gatunku dla ambitnych.
    By motoko in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22.07.08, 18:51
  5. Fotografie w podczerwieni
    By Karol K. in forum E-System
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 8.03.06, 00:07

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.