Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Problem z balansem bieli

  1. #11
    | OlyJedi Awatar pol189
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    Gliwice
    Posty
    493
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    baja28 - WB nie ma tu nic do rzeczy...

    Cytat Zamieszczone przez marecki Zobacz posta
    To prawie pewne jest że chodzi o AF. Wystarczy wyłączyć opcję takiej blokady i będzie git (tzn będzie nie ostro ale pstryknie).
    Cytat Zamieszczone przez RadioErewan Zobacz posta
    Wejdź w menu aparatu i przestaw Release Priority S na On. W ten sposób zmusisz aparat do robienia zdjęć wtedy, kiedy nie udało mu się złapać ostrości.
    Rozwiązanie 2, wyłącz autofocus, ostrość ustaw metodą eksperymentalną, na jakąś sensowna odległość i rób zdjęcia.
    Z tym WB to naprawdę niezły żart.

    Pozdrawiam

    Kolega pisze o E4XX - Te modele nie posiadają tej funkcji. Niemniej jednak jest MF i po sprawie. Podejrzewam ze kolega ma KITa 14-42 - u mnie w złych warunkach też potrafi długo błądzić i szukać (czasem bez powodzenia) ostrości.


    .
    Zapraszam do komentowania moich zdjęć w galerii.
    Taki tam wątek z moimi różnistymi zdjęciami, oraz ślubno plenerowe zmagania.
    Poszukujesz ciekawych wtyczek do GIMPa zajrzyj koniecznie tutaj....

  2. #12
    Cytat Zamieszczone przez dog_master Zobacz posta
    To tak przy okazji - akurat z porównaniem źle trafiłeś, N D70s kolegi często miewał chwile, gdy po prostu nie chciał zrobić zdjęcia... WSZYSTKO było na M [af tez]. ;p
    Wybacz pisałem ze porównywałem to z D40.
    Hym, a z ta ostrością zobaczę, mimo wszystko. Robilem tez na MF i obiektywach m42, Nie zauważyłem żeby to był problem ostrości bo widzę w wizjerze ze ostrość jest ustawiona ok<nie pojawia sie "mrugająca kropka"- informujaca o problemach z ustawieniem ostrości. Natomiast pojawia mi sie zboku mrugajacy napis "WB"...

  3. #13
    | OlyJedi Awatar VonGregorius
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    275
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Jak to NIE MA!!!
    Balans bieli jest odpowiedzialny za szumy, brak ostrości i ma wpływ na wielkość matrycy! Nie znacie się fachowcy.
    To jest totalnie denerwujące, żenujące, budzące we mnie agresje..że nikt, ale dosłownie NIKT nie poinformował kolegi że z zepsutym balansem bieli aparat ostrości nie złapie.
    ech..... <rotfl>
    Jak zrobię najlepsze zdjęcie w swoim życiu to zmienię hobby. (-M)
    www.grzegorzkorab.pl

  4. #14
    Wiec jak myślisz powinienem oddać aparat do serwisu na tym i tak nic nie stracę...?? Moze to sprawdza i problem się wyjaśni czy to moje niedoświadczenie czy wina sprzętu...

  5. #15
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar K_Puchatek
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Zabrze
    Posty
    1.709
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez VonGregorius Zobacz posta
    Jak to NIE MA!!!
    Balans bieli jest odpowiedzialny za szumy, brak ostrości i ma wpływ na wielkość matrycy! Nie znacie się fachowcy.
    To jest totalnie denerwujące, żenujące, budzące we mnie agresje..że nikt, ale dosłownie NIKT nie poinformował kolegi że z zepsutym balansem bieli aparat ostrości nie złapie.
    ech..... <rotfl>
    Eeechhh, pojechałeś...
    A założyciel wątku naprawdę podłapał, czy może podpuszcza?
    Zapraszam do mojego wątku ze zdjęciami: Poszukiwania

  6. #16
    Dobrze, smiejscie się,każdy kiedyś z was zaczynał,mial pytania i na pewno nie urodził się genialnym fotografem. Dziękuje, to ostatnie odwiedziny na tym forum, myślałem ze jednym, z jego założeń jest pomagać...widzę ze jednak ze się zawiodłem...Pseudointeligenci..

  7. #17
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez baja28 Zobacz posta
    Dobrze, smiejscie się,każdy kiedyś z was zaczynał,mial pytania i na pewno nie urodził się genialnym fotografem. Dziękuje, to ostatnie odwiedziny na tym forum, myślałem ze jednym, z jego założeń jest pomagać...widzę ze jednak ze się zawiodłem...Pseudointeligenci..
    No powiedz,po co te fochy?Focha to zawsze mozna sobie strzelic(podobno ukryta bron kobiet).Piszesz,ze kazdy kiedys zaczynal-prawda?Tylko napisz mi,czy jak zrobisz Prawo do jazdy to pojedziesz Ferrari?Pojechac moze i pojedziesz,ale co to za jazda bedzie.Nauki to sie pobiera na analogu i to z pelnym manualem.Jesli zaczniesz od lustra to licz sie z takimi reakcjami.Nie ma sie o co zloscic.Pare ksiazek,instrukcja na pamiec i wtedy pytac jak cos nie tak.Inwestuje sie w lustro jak juz sie troche wie i poprzedni ograniczal.Jak zaczynasz od lustra to najpierw w ciszy i spokoju samemu przeskakuje sie podstawy,bo mozna otrzymac takie odpowiedzi ,ze szybko je do sprzedania wyslesz.Zycie jest nie zawsze rozowe.

  8. #18
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar K_Puchatek
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Zabrze
    Posty
    1.709
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez baja28 Zobacz posta
    Dobrze, smiejscie się,każdy kiedyś z was zaczynał,mial pytania i na pewno nie urodził się genialnym fotografem. Dziękuje, to ostatnie odwiedziny na tym forum, myślałem ze jednym, z jego założeń jest pomagać...widzę ze jednak ze się zawiodłem...Pseudointeligenci..
    Obrażać się nie ma MSZ o co, powyżej Masz około 10 odpowiedzi że to na pewno nie WB, załapałeś się pod ostatnią chyba tylko dlatego iż "pasuje" do Twojej teorii...
    Poza tym Zwracaj uwagę na emotki...
    No ale "focha" strzelić najłatwiej, eechh...
    Zapraszam do mojego wątku ze zdjęciami: Poszukiwania

  9. #19
    rocco
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez baja28 Zobacz posta
    Dobrze, smiejscie się,każdy kiedyś z was zaczynał,mial pytania i na pewno nie urodził się genialnym fotografem. Dziękuje, to ostatnie odwiedziny na tym forum, myślałem ze jednym, z jego założeń jest pomagać...widzę ze jednak ze się zawiodłem...Pseudointeligenci..
    Daj spokój
    Nie co się obrażać.
    Napisaliśmy Ci chyba z dziesięc odpowiedzi, że balans bieli nie ma tu nic do rzeczy. Czy to mało?
    Potem ktoś sobie zażartował a Ty od razu wymyślasz wszystkim i obrażasz całe forum.
    Nieładnie. Przecież to był tylko żart.
    Czasem warto nabrac troche dystansu do siebie i swoich umiejętności i wyciągać wnioski zamiast obrażać się jak mały chłopczyk.

  10. #20
    | OlyJedi Awatar pol189
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    Gliwice
    Posty
    493
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez baja28 Zobacz posta
    Dobrze, smiejscie się,każdy kiedyś z was zaczynał,mial pytania i na pewno nie urodził się genialnym fotografem. Dziękuje, to ostatnie odwiedziny na tym forum, myślałem ze jednym, z jego założeń jest pomagać...widzę ze jednak ze się zawiodłem...Pseudointeligenci..
    Och dziękuje Ci bardzo! Szkoda, że nie przeczytałeś tego co Ci pisali inni. No cóż łatwiej strzelić focha .... Proszę czytaj ze zrozumieniem, a koledzy niech sobie chichów śmichów nie robią bo potem tak jest!

    Ostatnio edytowane przez pol189 ; 8.11.08 o 12:09
    Zapraszam do komentowania moich zdjęć w galerii.
    Taki tam wątek z moimi różnistymi zdjęciami, oraz ślubno plenerowe zmagania.
    Poszukujesz ciekawych wtyczek do GIMPa zajrzyj koniecznie tutaj....

Podobne wątki

  1. Balans Bieli
    By strus19 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 5.05.10, 20:16
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28.01.10, 20:20
  3. Balans bieli.
    By markopolo in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 4.08.09, 18:30
  4. Balans bieli
    By Mustafa in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22.07.09, 22:39
  5. E-510 i balans bieli
    By Jacunio in forum E-System
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31.03.08, 21:42

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.