Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 47

Wątek: Prosze o pomoc - czyzby awaria mojego 5060?

  1. #1
    | OlyJedi Awatar krzwoj
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Heidelberg
    Posty
    396
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    Prosze o pomoc - czyzby awaria mojego 5060?

    Czesc,

    aparat mam od maja tego roku, wiec jest to nowka. Od pewnego czasu dzieja sie z nim dziwne rzeczy. A mianowicie:

    1. kiedy naciskam przycisk zmiany AF, zamiast odpowiedniego ekranu na LCD aparat zaczyna mielic cos w srodku i probuje ustawiac ostrosc

    2. kiedy naciskam przycisk AEL zamiast zapamietania ekspozycji pojawia mi sie na LCD ekran wlasnie zmiany AF

    3. podczas nacisniecia spustu migawki do polowy przechodzi mi w tryb recznego ustawiania ostrosci (zaznaczam, ze nie dodykam przycisku zmiany AF)

    4. ostatnio zdarzylo sie nawet, ze po wlaczeniu aparatu, mimo, ze stawiony byl tryb automatyczny (P), aparat zglaszal sie w trybie "kamerki"

    Sytuacje te wystepuja sporadycznie, ale jednak wystepuja i w dodatku ostatnio coraz czesciej. Dopiero po wylaczeniu aparatu (czesto jedno wylaczenie nie wystarczy) aparat wraca do normalnosci.

    Czy ktos z Was moze w tym temacie cos doradzic, byc moze ten typ tak ma - w to akurat trudno mi uwierzyc. Zaznaczam, ze takie sytuacje nie wystepowaly od poczatku, pojawilo sie to dopiero niedawno. I jeszcze jedno, byc moze istotne, firmware mam chyba najnowsze tzn z numerkiem 81.

    Serdecznie prosze o pomoc.
    Pozdrawiam

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    531
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    mój zrobił od czerwca już 7600 zdjęć i narazie hula dobrze, zmieniałeś oprogramowanie w nim? druga rzecz czy nie zmokł, nie dostał się kurz... ?
    Olek C-5060WZ, Canon EOS 400D, olek SP-320 i C-765
    GG 3520341, TLEN: nimizt1@tlen.pl
    www.michalmilde.pl

  3. #3
    | OlyJedi Awatar krzwoj
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Heidelberg
    Posty
    396
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Ja az tylu zdjec nie zrobilem. Nie, ani nie zmokl, ani sie nie zakurzyl - staram sie o niego dbac. Oprogramowania tez nie zmienialem. Co ciekawe, sytuacja opisana przeze mnie miala miejsce tak ze trzy razy kilka dni temu. Aparat odpoczal i od tamtej pory go cwicze ale poki co sie nie potorzylo sie to. Mimo wszystko jestem troche zaniepokojony co bedzie dalej. Najgorsze, ze (co najczesciej w zyciu mi sie przytrafialo) nie jest to cos na trwale uszkodzone i jak tu ewentualnie gadac z serwisem.

    Pozdrawiam.

  4. #4
    Awatar emer
    Dołączył
    May 2004
    Posty
    60
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    No niestety ...
    Czytałem pare dni temu ten wątek i nie przypuszczałem ...
    Mój 5060 tez dzisiaj rano zaczął szaleć - w pare minut od załączenia zaczyna sam przełączać sie, wchodzić w menu, wybierac jakieś ustawienia, przy połączeniu z kompem zrywa je po chwili, na przyciski nie reaguje a czasem reaguje ... .
    Zauważyłem że stan baterii po włączeniu jest OK (zielono świeci), a gdy zaczyna szaleć to już miga na czerwono - czyzby to z powodu słabego aku ? Zmieniłem na zapasowy zestaw - to samo, ale juz nie pamiętam czy stan baterii migał - byłem przerażony ...
    Zmierzyłem u sąsiada napięcie - na oryginalnym akumulatorku 7.4 V, a na kupionym przezemnie nieoryginalnym 8.4 V (!!). Powinno być przecież 7.2 V ... . Nie znam sie na tych sprawach - na razie nie wkładam tego nieoryginalnego do aparatu - boje sie tych 8.4 V ....
    Oryginalna bateria ładuje się teraz - mam nadzieję że przyczyną szaleństw aparatu było wyczerpanie akumulatorka ...
    Czy to napięcie 8.4 V moze zaszkodzić aparatowi jezeli pisze na bateriach ze powinny one mieć 7.2 V ?
    5060, xD32 (oryginalna), CF256Kingston, v756-81

  5. #5

    Dołączył
    Apr 2004
    Mieszka w
    pomorskie
    Posty
    123
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Nieoryginalny akumulator nie powinien zaszkodzić aparatowi. Chyba że kupiłeś jakiś trefny model, w co wątpie.
    Daj znać co dalej się dzieje z aparatem.

    Pozdrawiam

  6. #6
    | OlyJedi Awatar krzwoj
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Heidelberg
    Posty
    396
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Czesc,
    tak sie sklada, ze ja rowniez uzywam dwoch aku, jeden oryginal, a drugi nie - kupiony w www.foto-tip.pl
    Nie wpadlem na to, zeby mierzyc napiecie wyjsciowe w nim. Moze to faktycznie cos z tymi akku. Ale uzywa ich sporo ludzi.
    Ja zamierzam wybrac sie do serwisu. Jak tylko cos bede wiedzial to napewno dam znac.
    Pozdrawiam

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    531
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Ja mam również aku z foto-tipa ale jak narazie działa doskonale.
    Olek C-5060WZ, Canon EOS 400D, olek SP-320 i C-765
    GG 3520341, TLEN: nimizt1@tlen.pl
    www.michalmilde.pl

  8. #8
    Awatar emer
    Dołączył
    May 2004
    Posty
    60
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Akumulatorek tez mam z foto-tip - on własnie ma te 8.4 V.
    Aparat tez był kupiony w maju - ale mam problem - kupiony w USA przez siostre tam mieszkającą ... .
    Jestem w pracy, ale dzwonili mi z domu że po załadowaniu oryginalnego akumulatorka tez aparat szaleje po około 5 min uzywania. Wyłaczenie nie pomaga - po chwili znów zaczyna szaleć - sam przełącza sie, ustawia programy, MF, AF , wchodzi w rózne zakładki menu ... .
    Chyba nie obejdzie sie bez serwisu - tylko w moim przypadku wysyłka za ocean, serwis i ponowna wysyłka doPolski ...

    Czy akku z 8.4 V mógł zaszkodzić ? Co mogło zespsuć sie ? - chyba tylko procesor może takie rzeczy wyprawiać ...
    5060, xD32 (oryginalna), CF256Kingston, v756-81

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    531
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Sprawdziłem, na oryginalnym mam ok. 8 V, Na kupionym z foto-tip 7,6 V, czyli jest w normie... hmmm a jak intensywnie i jak długo używacie C5060. Mój w dniu dzisiejszym zrobił już 8000 zdjęć. Nie oszczędzam go, manewruje menu i kółkami do bólu, wszędzie go noszę, ciągle pstrykam. Kurcze przecież to powinno spokojnie taką eksploatację wytrzymać...
    Firmware mam .81
    Drugie pytanie jakie karty używamy i czy aparat w tym czasie się nie nagrzewał na słońcu itp.
    Ja mam xD 32 MB Olympusa i Preteca 64 MB CF...

    Przeczyście styki od akku wewnątrz aparatu i na bateriach.
    Bardzo ciekawa sprawa i trochę niepokojąca.
    Olek C-5060WZ, Canon EOS 400D, olek SP-320 i C-765
    GG 3520341, TLEN: nimizt1@tlen.pl
    www.michalmilde.pl

  10. #10
    Awatar wrocek
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    380
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Roznica napiec wynoszaca 1,2V moze sugerowac, ze akumulator ma o jedno ogniwo wiecej. Sprawdź dokladnie oznaczenia. Rozmiary i wyprowadzenia nie gwarantuja, ze to takie same akumulatory.
    Przy okazji: pomiar napiecia bez obciazenia jest malo wiarygodny. Nalezaloby mierzyc pod obciazeniem (np. rezystorem lub w najgorszym razie zarowka od latarki, oczywiscie na odpowiednie napiecie).
    Chwilowe zwiekszenie napiecia o 1,2V nie powinno uszkodzic trwale aparatu.

Podobne wątki

  1. Czyżby awaria E-520?
    By krisder in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 7.09.09, 22:49
  2. Prośba o pomoc! [C4000 awaria?]
    By Anna Maria in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14.02.06, 11:50
  3. Awaria LCD w 5060
    By aldus in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 8.01.06, 20:23
  4. oly C-7070 (5060), awaria, serwis
    By master in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24.08.05, 08:27
  5. Pierwsze zdjęcia z mojego 5060
    By marb in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 3.11.04, 01:07

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.