Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47

Wątek: Prosze o pomoc - czyzby awaria mojego 5060?

  1. #41
    Awatar emer
    Dołączył
    May 2004
    Posty
    60
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Klin
    (ciach)
    okazuje się, że podczas naprawy w USA wgrali mi v.82 (ciach
    no właśnie - wielokrotnie czytałem o tym tajemniczym FW v82 ...
    Podobno własnie wgrywaja go serwisy (chyba w USA) jak mają 5060 w naprawie.
    Czy ktoś wie co on daje innego, zmienionego w stosunku do v81 ?
    Jakis tajemniczy, nigdzie go nie ma - not public ...
    5060, xD32 (oryginalna), CF256Kingston, v756-81

  2. #42

    Dołączył
    Oct 2004
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    >>>Jak udało mi się przywrócić podstawowe ustawienia fabryczne C-5060 (szczególnie czas usypiania 3min)<<<<
    W C-5060 firmware v82 istnieje możliwość "głębokiego resetu" do podstawowych ustawień fabrycznych.
    Sposób jest bardzo podobny jak podaje na jednym z tematów Hans (włączyć aparat w trybie robienia zdjęć, otworzyć klapkę do kart pamięci), i tu mała różnica, zamiast jednoczesnego naciśnięcia klawiszy "QuickView" i "OK" należy nacisnąć "Przycisk monitora" i "OK"i przytrzymać ok 3sek. , wówczas pojawia się menu
    __________________________________________
    CAMERA/SDK SETUP
    z opcjami

    USB -> STORAGE
    ---- -> CONTROL

    CAMERA -> RESET
    __________________________________________

    wybrałem CAMERA RESET i wszystko wróciło do stanu wyjściowego.
    A co mnie szczególnie ucieszyło, czas usypiania wrócił z nieszczęsnych 30sek do 3min.


    UWAGA: Po takim resecie zostają utracone wszelkie personifikacje !!!!!, tak, że krok ten trzeba głęboko przemyśleć.

    opcja USB zapewne jest istotna dla ustawienia sposobu korzystania z USB
    (ale w tym zakresie nie mam żadnych doświadczeń)
    C-5060, xD32 CF512HS, v.756-82

  3. #43
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Klin
    >>>Jak udało mi się przywrócić podstawowe ustawienia fabryczne C-5060 (szczególnie czas usypiania 3min)<<<<
    W C-5060 firmware v82 istnieje możliwość "głębokiego resetu" do podstawowych ustawień fabrycznych.
    Sposób jest bardzo podobny jak podaje na jednym z tematów Hans (włączyć aparat w trybie robienia zdjęć, otworzyć klapkę do kart pamięci), i tu mała różnica, zamiast jednoczesnego naciśnięcia klawiszy "QuickView" i "OK" należy nacisnąć "Przycisk monitora" i "OK"i przytrzymać ok 3sek. , wówczas pojawia się menu
    Opcja ta jest chyba we wszystkich Olympusach, mi tez pomogła. Co do menu z usb możemy w nim ustawić czy aparat ma działać jako dysk wymienny(standerdowo) lub jako urządzenie na usb, wtedy mozemy nim sterować z komputera za pomocą odpowiednich programów. (mniej więcej tak ale niech mnie ktoś poprawi ew.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  4. #44

    Dołączył
    Nov 2004
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cześć Wszystkim
    Od 06.2004 jestem użytkownikiem c-5060 sprowadzonego z USA i niestety też zwariował. Podobny problem miał kolega użytkownik innego modelu Olympusa który opisał na forum ale niestety nie znam finału. Otóż aparat robi 2, 3 zdjęcia i zaczyna świrować tzn. przestaje działać zoom i migawka, działa przycisk menu ale nie można do niego wejść, da się wejść w opcje podglądu ale nie da się zdjęcia usunąć ani przewinąć do następnago itp. Jednym słowem zachowuje się jakby większość funkcji się zawiesiła. Śledziłem uważnie Wasze rady i zrobiłem reset ten przy otwartej klapce pamięci ale bez rezultatu. Zaraz wyjmę baterię ale prawdę mówiąc nie wierzę w sukces. Wygląda na to że to nie jest zbyt udany model. Pozdrawiam Wszystkich i proszę o dalsze sugestie

  5. #45
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    po ponownym włożeniu baterii pomęcz go troche, tzn. przyciskaj przyciki bardzo szybko, haotycznie, tak, żeby przy normalnym opr, się zawiesił. Nieraz pomoże.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  6. #46

    Dołączył
    Nov 2004
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cześć
    Udało się. Spostrzeżenia Miryda były trafione. Przyczyną głupienia aparatu (efekt taki sam jak u Emera) najprawdopodobniej był słaby styk baterii. Kilkukrotne szybkie przyciśnięcie baterii w gnieździe spwodowało przeczyszczenie styków i wszystko wróciło do normy. Pozdrawiam wszystkich i dziękuję Mirydowi

  7. #47
    | OlyJedi Awatar ajan
    Dołączył
    Sep 2004
    Mieszka w
    SIEDLCE
    Posty
    1.117
    Siła reputacji
    154
    Moja galeria

    Awaria OLYMPUSA C 5060.

    Cytat Zamieszczone przez ajan Zobacz posta
    Dostałem z USA i od VI 2004 robię fotki c 5060
    Mam też problem!
    Od poczštku miałem kłopot z ON i OFF.
    Od wczoraj nie działajš:Zakładki w OK,programy tematyczne, nie mogę kasowć,makro,ekran po podniesieniu do góry i obrocie o 90 stopni.
    Działa:sterowanie zoomem,lampa,można robić zdjęcia i przenosic do kompa.
    Proszęo pomoc.
    Kończę temat po 6 latach.
    Jak mi poradził i za radą "emer" (który napisał:to po prostu wada fabryczna i WSZĘDZIE NA ŚWIECIE - WE WSZYSTKICH SERWISACH BEZ WZGLĘDU GDZIE SIĘ 5060 KUPIŁO powinni naprawiać to BEZPŁATNIE ) zawiozłem do Euro Color Ltd., 03-994 Warszawa, ul. Wał Miedzeszyński 630 . Tam wysłano od Czech i o dziwo wymieniono na nowy C-5060.
    Dokupiłem lampę Olympus FL-40.
    Ten chodzi mi do dzisiaj i jestem bardzo z niego zadowolony.

    Teraz we wrześniu zakupiłem E-520 z dwoma obiektywami i testuję go i uczę się robić zdjęć od nowa, na liczniku mam 3000 zdjęć.Dlatego zajrzałem znów do OLYMPUSCLUB.
    Wada kieszeń xD nie zapina mi karty pamięci. Focę na drugiej kieszeni CF.
    Więc znów serwis.
    Pozdrawiam wszystkich olympowiczów.

    P.S.
    Wcześniej DRUH, Smiena 8, Fied, Zorka S i kilka Zenitów.

Podobne wątki

  1. Czyżby awaria E-520?
    By krisder in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 7.09.09, 22:49
  2. Prośba o pomoc! [C4000 awaria?]
    By Anna Maria in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14.02.06, 11:50
  3. Awaria LCD w 5060
    By aldus in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 8.01.06, 20:23
  4. oly C-7070 (5060), awaria, serwis
    By master in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24.08.05, 08:27
  5. Pierwsze zdjęcia z mojego 5060
    By marb in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 3.11.04, 01:07

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.