Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 47

Wątek: Prosze o pomoc - czyzby awaria mojego 5060?

  1. #11
    | OlyJedi Awatar krzwoj
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Heidelberg
    Posty
    396
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    No wiec ja tyle zdjec jeszcze nie wypstrykalem, aczkolwiek uzywam wszystkie przelaczniki rowniez bardzo intensywnie. Moje karty to: 32MB Oly i 128 MB Fuji. O aparat dbam i raczej nie sadze zeby sie przegrzal lub cokolwiek innego. Niestety aktualnie nie moge sprawdzic u siebie napiec - nie mam w tej chwili dostepu do miernika. Ale jak najszybciej to zrobie.
    Z serwisem tez mam maly klopot. Mieszkam w Niemczech i serwis mam az w Hamburgu - tylko cos ok 400 km ode mnie.

    Na razie moj aparat sie uspokoil ale faktycznie ostatnio chodzi na oryginalnej baterii.

  2. #12
    Awatar emer
    Dołączył
    May 2004
    Posty
    60
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Te 7.4 V oryginalny akku miał przed ładowaniem - sprawdze w domu ile ma po naładowaniu. . A te 8.4 V nieoryginalnego - chyba był swieżo ładowany (już jestem cały ogłupiały ). Ten nieoryginalny ma napisane że jest zamiennikiem BLM-1.
    Pstrykam owszem dużo, duzo od razu kasuje, ale napewno nie tyle aby go "zajeździć" ... . Używam tych dwóch akku od około dwóch m-cy więc chyba to nie będzie przyczyna uszkodzenia. Owszem, wczoraj byłem nad wodą z aparatem, słońce świeciło, ale kontaktu z wodą nie miał, a mam niezłą torbę, grubo izolowaną - więc i słońce nie mogło mu chyba zaszkodzić, tym bardziej że mało go wyciągałem z niej. A dzisiaj rano niespodzianka - wyciągam z torby, załączam i ...
    Karty mam takie jak widać w mojej stopce - mam je cały czas włożone. Próbowałem na jednej, potem na drugiej - bez efektów pozytywnych.
    Zmieniałem FW z v79 około 1.5 m-ca temu i nic się działo do dzisiaj. Próbowałem wgrac mu jeszcze raz, ale po pierwsze nie da się bo jest info że juz ma wersje 81, a po drugie zrywa połączenie, więc jest duże ryzyko.
    Co jeszcze mozna zrobić, co zmienić, jakiś reset czy restart ...
    Czy dobrze kombnuje ze takie objawy "szaleństwa" to może być przyczyna procesora ? Bo chyba za duże, czy za małe napięcie należy wykluczyć ....
    5060, xD32 (oryginalna), CF256Kingston, v756-81

  3. #13

    Dołączył
    Apr 2004
    Mieszka w
    pomorskie
    Posty
    123
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Masz racje. Nie jest to zapewne wina akumulatorka. Możesz spróbować reset ustawień. Z tego co pamiętam to wciska się i przytrzymuje dwa przyciski usytuowane w pobliżu przycisku migawki.
    Poza tym proponuję wykonać telefon do eurocoloru i zapytać się czy mieli takie przypadki i co było przyczyną.

    Pozdrawiam

    Artur (z wciąż prawidłowo działającym 5060)

  4. #14
    Awatar emer
    Dołączył
    May 2004
    Posty
    60
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Taki reset wykonywałem - bez pozytywnego oddziałania ...
    Do eurocoloru dzwoniłem, ale dzisiaj nie pracują - automat mówi że od pon do pią w godz 8:30 do 18:00 ...
    5060, xD32 (oryginalna), CF256Kingston, v756-81

  5. #15
    | OlyJedi Awatar krzwoj
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Heidelberg
    Posty
    396
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Czesc,
    no tak, znalazlem w necie jeszcze jednego uzytkownika naszego aparatu z takimi samymy problemami. Mozna przeczytac tutaj: http://www.forum.fotoexpert.pl/viewtopic.php?t=193

    I - nie wiem juz sam czy to dobra wiadomosc czy zla - on nie uzywa zadnego innego akku, korzysta tylko z oryginalnego. Czyli wyglada na to, ze to jednak faktycznie nie ma nic wspolnego z akumulatorem. Mysle, ze to jeszcze gorzej

  6. #16
    Awatar emer
    Dołączył
    May 2004
    Posty
    60
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    To mogą być w takim razie nie jakieś przypadki, a może wada techniczna - a jeżeli to jakaś wada software-owa to należy spodziewac się może poprawionego FW.
    A mój olek szaleje właściwie prawie od razu po załączeniu - spróbuje mu dać "odpocząć" bez akku conajmniej 24h. Zobaczymy co będzie ...

    Pozdrawiam wszystkich posiadaczy crazy olków 5060 ...
    5060, xD32 (oryginalna), CF256Kingston, v756-81

  7. #17

    Dołączył
    Apr 2004
    Mieszka w
    pomorskie
    Posty
    123
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Jeśli jest to jakaś wada tego modelu to w eurocolorze powinni o tym wiedzieć. Po raz kolejny proponuję tam zatelefonować.


    Pozdrawiam


    Artur

  8. #18
    Awatar emer
    Dołączył
    May 2004
    Posty
    60
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Dzwoniłem - Blondi która odebrała nie chce za nic dac namiary do serwisanta, nie chce mówić o tym czy taka usterka jest ostatnio "popularna" - nic tylko posłać im, 5 dni na rozpoznanie i oszacowanie naprawy ....
    Proszę - może ktos ma namiary bezpośrednio do serwisanta, lub kogos kto siedzi w tych "zabawkach" - może być czy służbowy bezpośredni, stacjonarny czy komóra, a najlepiej może prywatny ....
    Może nie na public na forum, ale np GG1488864 lub emer@go2.pl
    5060, xD32 (oryginalna), CF256Kingston, v756-81

  9. #19
    | OlyJedi Awatar krzwoj
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Heidelberg
    Posty
    396
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    No niestety, ja nie mam takiego kontaktu. Ale jesli cos sie dowiesz @Emer, to daj uprzejmie znac.
    Pozdrawiam

  10. #20
    Awatar emer
    Dołączył
    May 2004
    Posty
    60
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    coś nowego u mnie ...
    Napisałem dwa dni temu maila do olympus-america i przedstawiłem swój problem (prezent od siostry z USA, gwarancja US only, jestem strasznie zmartwiony etc ). Dzisiaj dostałem maila , ale z olympus-europa Hamburg - po prostu przekazali moją "sprawę" do Europy. Treść:

    "Please include the following line in all replies OCS.
    Tracking number: xxxxxxxxxxxxxxxxxx (usunąłem numer sprawy)

    Dear Sir,

    Please remove the batteries for more than 24hrs in order to reset the
    camera. If this does not help please contct the Olympus head office in
    your country:

    Euro-Color Ltd.
    ul. Wal Miedzeszynski 630
    03-994 Warsaw

    Tel. : +48 22 334 66 66
    Fax : +48 22 334 66 98
    E-mail : biuro@eurocolor.com.pl
    Homepage : www.eurocolor.com.pl

    Best regards,
    Marketa Kolarikova DiS
    OLYMPUS Digital Imaging Support Group
    Monday-Friday: 9:00 - 18:00 (CET)
    Tel: 00800 67108300 (free phone)
    Tel: 0049 (0)40 23773 -899
    Fax: 0049 (0)40 23773 -407
    Olympus Optical Co. (Europe) GmbH
    Wendenstraße 14-18
    D-20097 Hamburg"

    Zadzwoniłem do eurocolor, przedstawiłem sprawę, przeczytałem maila i Pani po zapytaniu czy mam gwarancje i dokumenty stosowne do tego aparatu zapewniła że jeżeli będę miał dalej problem to oni naprawią mi ... w ramach gwarancji.
    Aż wierzyć mi się nie chce ... .
    Niemniej ja już w niedziele wyciągnąłem baterie i myślałem że dopiero za pięć dni uruchomię aparat - gdzieś w instrukcji wyczytałem że po około pięciu dni traci czas i datę, a więc może się sam jakoś zresetuje.
    Oni mówią że powyżej 24h ....
    I co Wy na to ?
    5060, xD32 (oryginalna), CF256Kingston, v756-81

Podobne wątki

  1. Czyżby awaria E-520?
    By krisder in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 7.09.09, 22:49
  2. Prośba o pomoc! [C4000 awaria?]
    By Anna Maria in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14.02.06, 11:50
  3. Awaria LCD w 5060
    By aldus in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 8.01.06, 20:23
  4. oly C-7070 (5060), awaria, serwis
    By master in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24.08.05, 08:27
  5. Pierwsze zdjęcia z mojego 5060
    By marb in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 3.11.04, 01:07

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.