Strona 3 z 199 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 1989

Wątek: Olympus E-30

  1. #21
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Jak mi się znudzi e-520, to jakieś używane e-30 będzie jak znalazł (bo e-3 dla mnie, totalnego amatora, za duże). Szkoda, że nie uszczelnione, poza tym ma wszystko na miejscu. Ciekawe jak będzie z DR, może przesuną po prostu w stronę świateł, czyli w cieniach będzie gorzej - tak ktoś sugerował, że w Panasonic w G1 zrobił.

  2. #22
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez alakin Zobacz posta
    Dobra, ja jeszcze raz krótko. IMHO kiepski wyświetlacz może pogrzebać całkiem niezły sprzęt.
    Klasyczny konsument idzie do sklepu, bierze puchę, pstryka i patrzy na wyświetlaczu co wyszło. To chyba najczęściej stosowana metoda doboru sprzętu pod wymagania quasi-amatorskie.
    Niestety, o ile E-3 robi świetne zdjęcia, o tyle na wyświetlaczu pokazuje je przeciętnie. Z kolei Canon czy Sony mogą zrobić kiepskie zdjęcie (z bylejakim szkłem np.) a na wyświetlaczu pokażą je fantastycznie.
    Wiem co piszę, dość często pracuję z kolegą, który właśnie ma Canona 30d z przeciętnym szkiełkiem. To co widzę na wyświetlaczu a następnie na jego stronie www jest kolosalnie różne - na korzyść wyświetlacza
    Sony w tej dziedzinie jest bezkonkurencyjne, mają doświadczenie
    życzę owocnej dyskusji i miłych wrażeń
    O mamusiu...
    Zlituj sie, do d.py wyswietlacz to ma E-1, a przeciez nie bedziesz na tym ogladal filmow w Full HD. Myslisz, ze przecietny fotoamator zauwazy roznice w wyswietlaniu zdjecia na ekraniku? Nie wierze w to.
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  3. #23
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    No i "se" kupiłem E-3... Nie ma to jak mieć rozterkę tuż przed zakupem. Sądzicie, że po obecnej zapowiedzi jest to sensowne czekać na styczeń?

  4. #24
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Eddie Zobacz posta
    O mamusiu...
    Zlituj sie, do d.py wyswietlacz to ma E-1, a przeciez nie bedziesz na tym ogladal filmow w Full HD. Myslisz, ze przecietny fotoamator zauwazy roznice w wyswietlaniu zdjecia na ekraniku? Nie wierze w to.
    1. Zauwazy
    2. To jednak nie jest pucha dla przeciętnego amatora, ale dla kogoś kto nie wybiera puchy po ekraniku

    Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
    No i "se" kupiłem E-3... Nie ma to jak mieć rozterkę tuż przed zakupem. Sądzicie, że po obecnej zapowiedzi jest to sensowne czekać na styczeń?
    Sam sobie odpowiedz - bedziesz miał do lutego jakieś okazje fotograficzne, przy których obecny sprzet Cię ogranicza? Potrzebne Ci uszczelnienia?

  5. #25
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar geo
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    widzę Morze
    Posty
    737
    Siła reputacji
    46
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Eddie Zobacz posta
    O mamusiu...
    Zlituj sie, do d.py wyswietlacz to ma E-1, a przeciez nie bedziesz na tym ogladal filmow w Full HD. Myslisz, ze przecietny fotoamator zauwazy roznice w wyswietlaniu zdjecia na ekraniku? Nie wierze w to.
    zauważy, niestety
    A7II słoiki
    jerzykulesza.zenfolio.com

  6. #26
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Sam sobie odpowiedz - bedziesz miał do lutego jakieś okazje fotograficzne, przy których obecny sprzet Cię ogranicza? Potrzebne Ci uszczelnienia?
    No właśnie chciałbym E-3, ale nie koniecznie z uszczelnieniem. Brałbym E-3 za wszystko inne co poza uszczelnieniem oferuje. I tu powstaje zagwostka, ale będę sobie ją w ciszy i skupieniu rozważał. Od tego świat się nie zawali . Chciałem poznać opinie innych.

  7. #27
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    No dobra, mniejsza o to - "kiepski" czy "do d.py"...

    W kazdym razie, byc moze ja jakis dziwny jestem, bo mi wyswietlacz E-3 nie dokucza, dlatego tez dziwi mnie kwestia tych roznic.
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  8. #28
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez alakin Zobacz posta
    Jest. Dla zamożnego amatora, który teraz kupuje D300. Znam takich. To dobry target, bo jest ich coraz więcej.
    Sprzęt za 1500zł to dla nich dyshonor
    Wiesz, ja jednak wierzę, ze Olek wie co robi, bo wprowadzenie nowego modelu jednak poprzedza badaniami i statystykami...
    Z drugiej strony e30 ma ten ekranik ruchomy i osobiście wolałbym to rozwiązanie niz jego lepsza jakość... bo i tak ekranik MZ nadaje się do oglądania histogramu

  9. #29
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    3.228
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria
    Ja myślę, że to ostatni dzwonek na zakup E3 z lampą dla tych co się wahają.

  10. #30
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    The prism-type viewfinder, with its 1.02x magnification and 0.98x coverage is around 10% larger than the pentamirror unit included in the smaller E-System cameras while allowing the E-30 to be over 1cm (0.3 inches)smaller than the E-3. Olympus says the new unit is 60% of the volume of the E-3's prism and just 50% of the weight, helping the E-30 weigh-in around 20% lighter than its big brother.

    (czyli jednak inny wizjerek niż w E3, mniejszy, ale jasniejszy)

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.