Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Prosze o info technicznš w konkretnej sprawie (C-740)

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2004
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Prosze o info technicznš w konkretnej sprawie (C-740)

    Witajcie. Jestem w chwilę przed ostatecznš decyzjš o kupnie C-740. Niestety, od dłuższego czasu nie potrafię rozwikłac jednej sprawy. Panienka w sklepie fotograficznym też nie umiała choć mieli ten sprzet na stanie.
    Czy aparat ten posiada możliwoœć ręcznego wybierania autofocusa na wybranym przeze mnie (a nie aparat) przedmiocie. Chodzi mi o takš sytuację, gdy np. mam na linii przed obiektywem trzy przedmioty i chce aby wyostrzony byl ten ostatni, a nie pierwszy albo wszystkie razem. W innych aparatach robi się to przez tzw. przytrzymanie spustu z nastawionym już focusem "w pół (wycelowany w przedmiot na którym mi zalezy) i przesunięcie kadru w dowolny sposób kompozycyjny. W instrukcji pisze że tak się da zrobić ale za Chiny nie potrafiłem tego zrobić gdy testowałem aparat w sklepie. Zamiast przytrzymania spustu "w pół" po prostu robił mi zdjęcie. Nie wiem czy to kwestia wyczucia czy może jest to strasznie trudne do obsłużenia. Prosze pilnie o podpowiedŸ (może być na dres meilowy). Pozdrawiam

  2. #2

    Dołączył
    Apr 2004
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl
    Posty
    50
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Witam.

    Oczywiście,że jest możliwość ręcznego wyboru punktu ostrości.Musisz mieć włączony Spot metering i wtedy o menu uaktywnia się funkcja AF Area.Masz tam do wyboru 9 punktów ostrości. To co piszesz o blokowaniu ostrości poprzez wciśnięcie spustu do połowy i przekadrowanie na wybrany obiekt nie zdaje rezultatu jeżeli obiekty ustawione ustawione są w różnych odległościach od Ciebie.Ten na który przekadrujesz może być nie ostry. W takich sytuacjach idealnym rozwiązaniem jest ta AF Area. Masz dwa obiekty jeden 2m od ciebie a drugi 5m.Chcesz złapać ostrość na tym dalszym.Nic prostrzego.Ustawiasz aktywną funkcję AF Area, wybierasz punkt ostrości na dalszy obiekt i problem z głowy.
    A co do spustu musisz przyciskac delikatnie do połowy, wtedy aparat będzie ustawiał ekspozycję i ostrość a następnie wciskając do końca pstrykasz zdjęcie.Trochę wyczucia i będzie dobrze.

    Mam nadzieję, że o to Ci chodziło.

    Pozdrawiam
    Rychu
    Sprzęt: kiedyś c-4000 teraz
    Canon EOS 300D+grip BG-E1+russian help/Canon EOS 300 ; 50 1.8/17-50 2.8/ Canon 430EX nareszcie jest

  3. #3
    Awatar *_radosny_*
    Dołączył
    Jul 2004
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    102
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Piszę na podstawie posiadanej 750 ale (na 99%) ma się to też 740. Proszę o ew. poprawkę!

    Oczywiście - istnieje możliwość standardowego przyblokowania focusa na danym przedmiocie (wcisnąc przycisk migawki do połowy) i skierowanie obiektywu na coś innego i pstryknięcie (wcisnąć przycisk do końca).

    Innym wyjściem jest manualne ustawienie ostrości - wtedy wybierasz odległość w jakiej przedmioty mają być ostre.

    Jest też możliwość ustawienia pola w którym aparat łapie ostrość (ale celownik [ ] można przesunąć tylko albo w poziomie albo w pionie) -opcja dostępna dla ustawień autofocusa SPOT

  4. #4

    Dołączył
    Aug 2004
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Dzięki

    Bardzo dziękuję Wam za pomoc, nawet nie wiecie jak mi pomogliœcie. Przewertowałem cały Internet i nic. Do czasu jak trafiłem na tę stronę i forum. jesteœcie wielcy. Mam nadzieję, że niebawem zostanę juz pełnoprawnym uczestnikiem tej strony. Pozdrawiam i przy okazji prosze jeszcze o podpowiedŸ admina, gdzie to konkretnie jest tu instrukcja do C-740 bo niestety korzystanie z opcji "szukaj" nie daje mi sukcesu.

  5. #5

    Dołączył
    Feb 2004
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.287
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Olympus C-750, 2 x 128MB + 16MB xD Olympus, Tuleja + UV King + PL-CIR HOYA STD + Filtr gwiazdkowy 6x + Dekielek, Velbon DX-888

  6. #6

    Dołączył
    Aug 2004
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Właœnie dziœ kupiłem wreszcie C-740. Przed chwila skończyłem go wstępnie przeglšdac i próbne zdjęcia robić i musze powiedzieć uczciwie że jestem pod wielkim jego wrażeniem. Róznymi aparatami robiłem zdjęcia ale Olympa mam po raz pierwszy i juz go polubiłem. Przede mnš jeszcze studiowanie instrukcji, ale jestem dobrej myœli. Raz jeszcze dzieki za pomoc.

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Myślę, że studiowanie nie zajmnie ci długo, ten aparacik jest bardzo intuicyjny, ja swojego "rozpracowałem" coś w 3 dni, co nie oznacza, że go już wpełni wykorzystuję tylko to, że wiem do czego sąposzczególne funkcje.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

Podobne wątki

  1. Pomoc w sprawie SP-350
    By vicor33 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13.07.09, 19:00
  2. www.luc4s.info
    By luc4s in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 5.03.06, 23:51
  3. Proszę o poradę w sprawie baterii
    By Kaja in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14.06.05, 21:43

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.