Strona 1 z 30 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 296

Wątek: Adapter 4/3 z potwierdzeniem ostrości - warto?

  1. #1
    | OlyJedi Awatar manio
    Dołączył
    Oct 2008
    Mieszka w
    NH
    Posty
    33
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Adapter 4/3 z potwierdzeniem ostrości - warto?

    Witam!
    Czy ktoś ma może adapter OM na 4/3 lub m42 na 4/3 z potwierdzeniem ostrości? Zastanawiam się nad kupnem takiego adaptera i zabawą z manualnymi obiektywami. Mam e-510 na allegro można dostać coś takiego, czy potwierdzenie ostrości się sprawdza, bo czytałem że raz działa raz nie?
    http://allegro.pl/item465630363_adap...lympus_om.html
    http://allegro.pl/item465630097_adap...dzenie_af.html

    A poza tym to jak już ktoś używa to lepiej kupić OM czy M42?
    Pozdrawiam!

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Posty
    680
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez manio Zobacz posta
    A poza tym to jak już ktoś używa to lepiej kupić OM czy M42?
    No tego pytania nie rozumiem. Jak ktos ma szkla pod m42 to kupuje adapter pod te szkla. Mam adapter od entera - aparat piszczy i swieci z normalnymi obiektywami, i swieci z lustrzanymi (czasem piszczy czasem nie, zalezy od tego w co sie celuje). Ale biorac pod uwage ile jest luster to mozna sobie to pominac i cieszyc sie potwierdzeniem af w normalnych obiektywach.
    4/3: E510, E410; m4/3: E-PM1

  3. #3
    manol
    Gość
    Dlaczego te adaptery na allegro są takie drogie? Ja płacę z "ebay-a" około 80pln a nie 200 lub 250?! Możecie mi wierzyć, jakościowo są naprawdę bardzo dobre.

  4. #4
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez manol Zobacz posta
    Dlaczego te adaptery na allegro są takie drogie? Ja płacę z "ebay-a" około 80pln a nie 200 lub 250?! Możecie mi wierzyć, jakościowo są naprawdę bardzo dobre.
    Dlatego,ze ci z allegro pija droge koniaki,a ci z ebay-a wino z kartona.Mozesz mi wierzyc i tym i tamtym mozna sie upic.

  5. #5
    | OlyJedi Awatar manio
    Dołączył
    Oct 2008
    Mieszka w
    NH
    Posty
    33
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    adapter z potwierdzeniem ostrości

    Różnica w cenie prawdopodobnie spowodowana jest dodatkowym układem scalonym zamontowanym w adapterze tzw. dandelion. Same adaptery można kupić taniej, można też kupić sam układ i zamontować w adapterze samodzielnie:
    http://allegro.pl/item465630546_chip...ympus_4_3.html

    A moje pytanie czy ktoś jeszcze używa tego rozwiązania(adapter z dandelionem) i czy warto dać te 150zł więcej za automatyczne potwierdzenie ostrości?

  6. #6
    | OlyJedi Awatar kris70
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    349
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez manio Zobacz posta
    A moje pytanie czy ktoś jeszcze używa tego rozwiązania(adapter z dandelionem) i czy warto dać te 150zł więcej za automatyczne potwierdzenie ostrości?


    Już od jakiś dwóch miesięcy stosuję adapter z potwierdzeniem ostrości na M42 kupiony od entera . Z mojego niewielkiego doświadczenia mogę stwierdzić że nie jest to urządzenie, które będzie za nas ustawiało ostrość jak w przypadku AF , ciągle trzeba się przykładać by wyłuskać z tego marazmu nieostrości te parę cm. w których obiekt jest ostry co przy fotowaniu obiektywem o ogniskowej 300mm. i przysłonie np.4.5 jest nie lada wyczynem. Jednak po krótkim czasie w , którym wszystkie impulsy i sygnały dochodzące z naszego chipa do wizjera i naszych uszów zdają się być tylko uciążliwą i rozpraszającą nas elektroniczną pierdołom , przychodzi moment że jakaś część w naszym mózgu zaczyna to wszystko kojarzyć i coraz lepiej synchronizować . Coraz częściej podczas kręcenia nasza ręka zdaje się współpracować z chipem umożliwiając precyzyjne zestrojenie wysyłanych przez niego bodżców z tym co widzi nasze oko. Ta współpraca z czasem staje się coraz doskonalsza ze zdjęcia na zdjęcie ilość nieostrych ujęć drastycznie spada i według mnie po tym krótkim okresie wprawy , adapter z chipem potwierdzającym ostrość i zamontowany do niego jakiś manualny rarytasem może nam dostarczyć wiele pozytywnych emocji.
    Ostatnio edytowane przez kris70 ; 29.10.08 o 00:11

  7. #7
    manol
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez manio Zobacz posta
    Różnica w cenie prawdopodobnie spowodowana jest dodatkowym układem scalonym zamontowanym w adapterze tzw. dandelion. Same adaptery można kupić taniej, można też kupić sam układ i zamontować w adapterze samodzielnie:
    http://allegro.pl/item465630546_chip...ympus_4_3.html

    A moje pytanie czy ktoś jeszcze używa tego rozwiązania(adapter z dandelionem) i czy warto dać te 150zł więcej za automatyczne potwierdzenie ostrości?
    http://www.tinyurl.pl?MZ8nHcVq <--- a to, to co?

    Ja używam a czy warto? Warto.
    Ostatnio edytowane przez manol ; 29.10.08 o 09:39

  8. #8
    | OlyJedi Awatar MeWash
    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    457
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez manol Zobacz posta
    http://www.tinyurl.pl?MZ8nHcVq <--- a to, to co?

    Ja używam a czy warto? Warto.
    No w morde jeża. Wychodzi ok 17 funtów co daje jakieś 75 zł. I mówisz, że działa No to super. 195 zł na allegro ma się nijak do 75 na ebay'u.

    Zamawiam. Jest ktoś chętny z Torunia lub okolic żeby podzielić się kosztami przesyłki?

  9. #9

    Dołączył
    Mar 2006
    Mieszka w
    Mrągowo
    Posty
    46
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MeWash Zobacz posta
    No w morde jeża. Wychodzi ok 17 funtów co daje jakieś 75 zł. I mówisz, że działa No to super. 195 zł na allegro ma się nijak do 75 na ebay'u.

    Zamawiam. Jest ktoś chętny z Torunia lub okolic żeby podzielić się kosztami przesyłki?
    Ja byłbym chętny ..... lecz do Torunia mam kawalek... Zawsze to można wyslac pocztą z Torunia do Mrągowa
    XZ-2 , Fl-36R

  10. #10
    | OlyJedi Awatar manio
    Dołączył
    Oct 2008
    Mieszka w
    NH
    Posty
    33
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Witam!

    Kupiłem pod m42 na ebay'u gość przysłał mi z Hongkongu i o dziwo szło zaledwie tydzień!!!! Z adaptera jestem zadowolony, tzn. nie ostrzy lekko w nieskończoności ale poza tym jest super! Dendalion się sprawdza, łatwo się programuje i rzeczywiście potwierdzenie ostrości działa.
    Pod OM kupił kumpel, niestety ma drobny luz po wkręceniu obiektywu co powoduje że czasem chip musi ponownie programować. Ale się do tego przyzwyczaił.
    Co do przesyłki to kupowaliśmy u tego samego gościa ale przyszły dwie oddzielne paczki, po prostu gość wysyła osobno żeby cła nie nałożyli ale i tak wychodzi tanio!

    I jeszcze link do aukcji gdzie kupiłem:
    http://cgi.ebay.co.uk/AF-Confirm-M42...3A1|240%3A1318

    P.S.

    Dzięki chłopaki za pomoc i te linki na ebay'a zakupu dokonałem i nie żałuje!
    Pozdro!!!!!!!!

Podobne wątki

  1. Przejściówka z u4/3 na m42 z potwierdzeniem ostrości
    By jurekg in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14.02.11, 06:31
  2. Odpowiedzi: 279
    Ostatni post / autor: 25.05.09, 10:47
  3. przelotka m 42 z potwierdzeniem ostrości
    By radlakos in forum E-System
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 22.04.08, 18:07

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.