Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 59

Wątek: Neutralne filtry szare połówkowe

  1. #21
    | OlyJedi Awatar paszczol
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Dawniej - Bydgoszcz
    Posty
    506
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Rozumiem, że ilość blików nie wzrasta?

  2. #22
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paszczol Zobacz posta
    Rozumiem, że ilość blików nie wzrasta?
    Z filtrów połówkowych używam oryginalnych Cokinów, wkładam zawsze tylko 1 filtr (holder może pomieścić trzy) i nie zauważyłem jakiś blików, spadku kontrastu czy ostrości chociaż nie wnikałem w to aż tak dokładnie żeby porównywać jakiś konkretny motyw w skali 1:1 - z filtrem i bez. Dla mnie jakość obrazu z filtrem jest wciąż ok a zaleta z jego stosowania dla poszczególnych motywów bardzo duża...
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  3. #23
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Prawdziwe kompendium da się założyć przed taki holder, albo wrota zwane czasem motylkiem...

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  4. #24
    | OlyJedi Awatar rafakk
    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    wrocław
    Posty
    139
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Właśnie tak sobie przeglądałem na forum wątki dotyczące filtrów połówkowych i widzę że Piotr Grześ używa cokina z 9-18. Nurtuje mnie czy holder nie zasłania pola widzenia w żaden sposób z tym obiektywem na 9mm bo chyba sporo to wystaje przed przednią soczewkę (nie wiem bo nie widziałem "na żywo"), a właśnie sobie chcę kupić jakąś połówkę tego typu i nie wiem czy brać holder czy kombinować jakoś inaczej.

  5. #25
    | OlyJedi Awatar Piotr Grześ
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Piła
    Posty
    2.209
    Siła reputacji
    49
    Moja galeria
    Są lekkie problemy, jak wrócę do domu to wstawię przykład.
    E-3, E-300, ZD 14-54,ZD 40-150, ZD 35, ZD 50, ZD 70-300, ZD 50-200, ZD 9-18, ZD 35-100, EC-14 FL-36, FL-50R

  6. #26
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rafakk Zobacz posta
    Właśnie tak sobie przeglądałem na forum wątki dotyczące filtrów połówkowych i widzę że Piotr Grześ używa cokina z 9-18. Nurtuje mnie czy holder nie zasłania pola widzenia w żaden sposób z tym obiektywem na 9mm bo chyba sporo to wystaje przed przednią soczewkę (nie wiem bo nie widziałem "na żywo"), a właśnie sobie chcę kupić jakąś połówkę tego typu i nie wiem czy brać holder czy kombinować jakoś inaczej.
    Ja używam Cokinów P, mam holder klasyczny jak i slim oraz pierścień na 72 mm. Na dniach mam nadzieję otrzymać 9-18 z promocji po zakupie E-3. Z tego co widziałem na forum 9-18 z klasycznym holderem nieco winietuje, liczę, że slim da lepszy efekt. Jak tylko dostanę 9-18 zrobię porównanie i opiszę wyniki. Ciekawy jestem opinii Piotra - masz holder slim?
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  7. #27
    | OlyJedi Awatar rafakk
    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    wrocław
    Posty
    139
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Dzięki za szybki odzew. No to czekamy na fotki. Ciekawy jestem jak to wygląda bo winieta czasem potrafi być ohydna jak np. 14-42 z nakręconymi dwoma filtrami na 14mm - nie wygląda to dobrze.

  8. #28
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rafakk Zobacz posta
    Dzięki za szybki odzew. No to czekamy na fotki. Ciekawy jestem jak to wygląda bo winieta czasem potrafi być ohydna jak np. 14-42 z nakręconymi dwoma filtrami na 14mm - nie wygląda to dobrze.
    Tu i na kolejnej stronie tego wątku Daniello opisuje doświadczenia z nakręcanym na 9-18 filtrem oraz z holderem Cokin P, zostaje więc pytanie jak się zachowa Cokin P slim z 9-18 przy ogniskowej 9 mm...
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  9. #29
    S4INT
    Gość
    U mnie na Sigmie 10-20 (z cropem 1.5) przy 10mm holder właził w kadr. Wystarczyło spiłować ostatni slot i jest git. Holder normalny, żaden slim.

  10. #30
    Marcin510
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez dobas Zobacz posta
    Rozwiń proszę myśl...
    Bracketing wymyślono jeszcze zanim wymyślono aparaty cyfrowe.
    ale wedle mojej wiedzy nie daje Ci to nic innego jak trzy albo więcej zdjęć.
    każde inaczej naświetlone.

    I co później ?

    Bo jesli HDR to jest o tym wspomniane o "zadach i waletach" takiego rozwiązania
    jak to co pozniej? wystarczy zrobic dokladnie to samo co robi taki FILTR ND

    bierzemy fotke naswietlona poprawnie ale z przeswietlonym niebem i fotke naswietlona o np -2EV gdzie mamy niebo ciemne i wyraziste bez przeswietlen

    mamy 2 warstwy z tych 2 fotek i robimy maske
    uzywamy potem gradientu bialo czarnego w jakims prograie graficznym np w gimpie, paint shop pro, lub PS
    ciagniemy z gory do dolu (lub odwrotnie) pionowo gradient,
    aby uzyskac na gorze zdjecie z -2ev a na dole mamy zdjecie poprawinie naswieltone ktore przenika tak jak nakreslilismy gradient

    jaki jest efekt? identyczny jakbysmy zastosowali filtr gradientowy lub lepszy
    nie ma problemow z tym ze taki filtr moze sie zarysowac latwo przy zakladaniu zabrudzic pogorszyc ostrosc, moze winietowac (na szerokich obiektywach z filtrami 77 jest to pewne, np na sigmie 10-20)
    itd

    nie trzeba sie bawic w zadne przejaskrawione hdry


    mozna isc dalej, zrobic tylko 1 fotke ale z niebem naswietlonym tak aby nie bylo przeswietlen
    wtedy to co na dole jest ciemne, ale...

    wcztujemy 2 raz ta sama fotke (raw) i podwyzszamy o np +2ev aby to co na dole bylo jasne
    i robimy tak jak napisalem powyzej gdybysmy uzyali bracketingu

    troszke przybedzie szumow, bo z iso 100 robi sie iso 400 ale to nie jest duzo wiecej szumow, zalezy jeszcze od aparatu

    mniej roboty, mniej sprzetu w plecaku a efekt lepszy!
    Ostatnio edytowane przez Marcin510 ; 5.03.09 o 23:00

Podobne wątki

  1. Filtry połówkowe
    By skiper83 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 3.01.10, 03:15
  2. filtry połówkowe: Hoya? Marumi? Cokin?
    By tomeczeks23 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 26.05.09, 18:48
  3. Soft czy Hard ? Szare połówki
    By jota in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21.02.09, 14:53
  4. Szare placki w e300
    By torwald in forum E-System
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28.05.06, 13:34

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.