Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23

Wątek: Rodinal 1+100

  1. #21
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szalik07 Zobacz posta
    A pomyslales, ze mogla pasc migawka? Zrobiles zdjecia, lustro klapalo (wiec cos slyszales) ale migawka sie nie otwierala i zdjecia sie nie naswietlaly.

    Sadzac po objawach jest to dosc prawdopodobne
    ja nie robię zdjęć lustrzankami z klapiącym lusterkiem To są TLRy, one mają migawki w obiektywach, a lustra zamocowane na stałe. No i to 2 różne aparaty, nie jest możliwe, by padły w nich migawki jednocześnie. Aparaty działają, ponieważ wyjęte z nich filmy przed włożeniem pechowych po wywołaniu są ok (są to kolorowe negatywy i były wywoływane w labie). Niemożliwym jest także niezdjęcie dekla, ponieważ aparaty te mają podwójny dekielek i jak się go zdejmie z obiektywu celowniczego to jednocześnie trzeba go zdjąć z obiektywu fotograficznego. Nieprawdopodobne jest też to, że niedoświetliłem klatek o 10EV.
    Ostatnio edytowane przez dzemski ; 5.09.09 o 23:45

  2. #22
    | OlyJedi Awatar szalik07
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    144
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    No to migawka odpada niedoswitlanie o 10EV tez brzmi ciekawie ;p


    film zapewne nie byl przeterminowany? Albo nie otworzyles kasetki z filmem w swietle?

    Film jest tez dosc czuly na fale elektromagentyczne niewidoczne dla oka. Moze jakies odczerwone ktore przepalilo Ci film a Ty nic nie widziales?

  3. #23
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    24
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    W tej ksiazce autor podaje gotowe przepisy i przyklady na tzw. stand development. Filmy wywolywane np. w Rodinalu rozcienczonym 1:100 do 1:300 w czasie 1 do 3 h, takze w kombinacji z innymi wywolywaczami np. Xtol-em.

    http://www.blurb.com/bookstore/detail/533375

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.