Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Rodinal 1+100

  1. #11
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Smerf Maruda Zobacz posta
    Faktycznie, doskonały skan.

    Eh... Oczywiście, że więcej powiedzą odbitki (które sam zrobię pewnie w ten weekend), ale jeśli mam do porównania kilka skanów zrobionych w tym samym miejscu, to jednak jakąś różnicę można wypatrzeć. Poza tym, podoba mi się to wywoływanie, bo mieszam raz na pół godziny i mogę w przerwach między mieszaniem zrobić wiele innych rzeczy

    Temperatura 20 stopni.
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  2. #12
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar radlakos
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Breslau
    Posty
    797
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Smerf Maruda Zobacz posta
    @radlakos: niektórzy zostawiają filmy w wywoływaczu na noc, albo nawet na 12 godzin. Wołałem przez godzinę, nic nie mieszając, wyszło bardzo ładnie.
    Tyle to i Ja wiem ( a w temacie dopiero raczkuję ). Dziwi mnie jedynie fakt, że przy tym samym rozcieńczeniu i temperaturze, trzymamy negatyw bagatela trzy razy dłużej niż podają arcymądre tabele, a film wychodzi nieprzewołany. Po prostu szukam wyjaśnienia Właśnie wyjąłem świerzy , wypstrykany film z aparatu .Co by tyle nie gadać, zaraz sam sprawdzę i za ok 1,5 h opiszę doznania .

    Ps. A macie jakieś wytyczne/ doświadczenia co do wołania w rodinalu w stężeniach jeszcze bardziej rozżedzonych niż 1:100 ?
    pozdrawiam Tomek

    CO ZA DUŻO, TO ZA WIELE
    www.monidlostudio.pl
    http://radlakos.blogspot.com/

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    No i pierwszy raz spotkałem się z dziwną sytuacją. Właśnie wyjąłem z koreksów całkowicie czyściutkie filmy. Wyglądają jakbym ich w ogóle nie naświetlił, a jestem pewien, że były naświetlone, zresztą miały banderolki końcowe (EXPOSED). Używałem Rodinal 1+100. Czasy obliczyłem na podstawie podanych dla rozcieńczenia 1+25. Wołałem APXa 100 (21 minut w 20 stopniach) i HP5PLUS (24 minuty w 20 stopniach). Kąpiel przerywająca 0.5% r-r kwasu octowego czda. Na koniec Fomafix przez 5 minut. Naduki są, emulsja jest, ale nie ma śladu po naświetlonych klatkach. Normalnie czary jakieś czy co.. Spotkaliście się już z czymś takim ? Bo mnie opadła szczęka.

  4. #14
    | OlyJedi Awatar technik219
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    103
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Raczej niemożliwe. W podanych przez Ciebie warunkach MUSI coś wyjść. Chociaż dla APX 100właściwy czas dla 1:100 to 30 minut, ale nawet w 20 minutach coś by się ukazało. Przyczyn bym szukał po stronie aparatu. Może migawka się zawiesiła? Jaki to aparat?
    I jeszcze jedno: Rodinal "nie lubi" kwaśnego przerywacza. Wystarczy przepłukać wodą z kranu. Ale w tym przypadku to nie wina przerywacza.

  5. #15
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    To dwa różne filmy z dwóch różnych aparatów. W związku z tym skłaniam się ku temu, że z chemią jest ****.

  6. #16
    | OlyJedi Awatar technik219
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    103
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    No, ale podobno napisy na marginesach wyszły, więc jaka ****? Przecież nadruki musiały się wywołać, bo są tylko naświetlane. Czyli wywojka działa.

  7. #17
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    no i to jest najdziwniejsze

  8. #18
    | OlyJedi Awatar Morlok
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.373
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Dżemik, a dekielek zdjąłeś, bo jak nie lustro to wiesz
    Automaty liczą, liczą, liczą .....na człowieka.

  9. #19
    | OlyJedi Awatar szalik07
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    144
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    A pomyslales, ze mogla pasc migawka? Zrobiles zdjecia, lustro klapalo (wiec cos slyszales) ale migawka sie nie otwierala i zdjecia sie nie naswietlaly.

    Sadzac po objawach jest to dosc prawdopodobne

  10. #20
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dzemski Zobacz posta
    To dwa różne filmy z dwóch różnych aparatów.
    Cytat Zamieszczone przez szalik07 Zobacz posta
    A pomyslales, ze mogla pasc migawka? Zrobiles zdjecia, lustro klapalo (wiec cos slyszales) ale migawka sie nie otwierala i zdjecia sie nie naswietlaly.

    Sadzac po objawach jest to dosc prawdopodobne
    Chyba nie-sadzac po postach.Chyba,ze w obu na raz.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.