Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Czy Pentax wejdzie w m4/3 ?

  1. #11
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Proszę tu już więcej nie pisać o FF, itp. bo już mnie palec boli od zaznaczania postów do przeniesienia. Zapraszam do dyskusji na temat.
    Pzdr
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  2. #12
    EuroLiberty
    Gość
    Jakiś czas temu Samsung zapowiedział własny system micro z matrycami wielkości APS-C. Dotychczasowa współpraca Pentaxa z Samsungiem pozwala domniemywać, że Pentax uczestniczy w pracach nad tym systemem. Zapewne Pantax będzie miał swoje micro, ale wątpię, by było, to m4/3. Przeszkadza w tym również fakt, że m4/3 nie jest systemem otwartym.

    Nie będę zaskoczony jeśli każdy producent z czasem będzie miał w swojej ofercie micro system jako alternatywę dla zaawansowanych kompaktów. Wyprodukowanie dwóch ciemnych obiektywów z plastikowymi soczewkami zapewne nie jest droższe niż wyprodukowanie ultra zoomu o względnie dobrych parametrach.

  3. #13
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Wracając do tematu wątku, nie zapominajmy, że m4/3 to projekt Panasa i Olka i w tym sensie chyba jest zamknięty więc przyjmowanie nowych uczestników to po pierwsze głównie decyzja tych firm. To 4/3 był otwarty i bardziej przychylny nowym graczom. Co mógłby zyskać Olek i Panas przyjmując nowych do projektu, który cieszy się dużym zainteresowaniem i dobrze rokuje na przyszłe zyski... ? Częstowanie kawałkiem tortu jest dobrym zwyczajem ale nie wiem czy ten zwyczaj obowiązuje w przemyśle foto .

    Edit - wyciąłem z własnego postu, który został przeniesiony na wysypisko bo to przecież w temacie...
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  4. #14
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1.067
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez EuroLiberty Zobacz posta
    Wyprodukowanie dwóch ciemnych obiektywów z plastikowymi soczewkami zapewne nie jest droższe niż wyprodukowanie ultra zoomu o względnie dobrych parametrach.
    Wiesz, z tymi obiektywami wcale nie jest tak źle Ten 14-45 ma stabilizacje i jest ostry na całej powierzchni kadru od pełnej dziury: http://www.slrgear.com/reviews/showp...ct/1227/cat/69

  5. #15
    | OlyJedi Awatar ziemia01
    Dołączył
    Oct 2005
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    2.200
    Siła reputacji
    73
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez EuroLiberty Zobacz posta
    Nie będę zaskoczony jeśli każdy producent z czasem będzie miał w swojej ofercie micro system jako alternatywę dla zaawansowanych kompaktów.
    Zdaje się, że nawet w jakiś plotkach było, że 2010 C chce cos takiego wypuścić.

  6. #16
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar salvadhor
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.783
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    Wchodzenie w cudzy system to nie takie hop siup.

    - patent na m4/3 ma Panas i koledzy,
    - nie wierzę, żeby udostępnianie tej technologii innym do użytku produkcyjnego odbywało się za darmo,
    - kto będzie chciał zapłacić i produkować m4/3 musi sobie to dobrze policzyć - a policzy wtedy, gdy zobaczy jaki jest ruch w tym segmencie.

    Pentax pomimo swoich ambicji może nie być w stanie złapać dziesięciu srok za ogon (lustrzanki, FF itp).

  7. #17

    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Świdnik
    Posty
    123
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Wygląda na to, że Pentax raczej nie wejdzie w Micro 4/3...
    Albowiem Samsung, właściciel Pentaxa, właśnie zaprezentował aparat z nowej serii NX — serii konkurencyjnej dla Micro 4/3, opartej na podobnym pomyśle:

    http://www.1001noisycameras.com/2009...-with-evf.html

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Pentax K-x & Pentax smc DA L 55-300 mm f/4-5.8 ED
    By Karol in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 12.09.10, 20:15
  2. Pentax K-7
    By salvadhor in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 3.07.09, 09:23
  3. Pentax 33 L
    By anasiza in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18.05.04, 20:46

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.