Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: 1984 - pierwsze zdjęcia (E-510)

  1. #21
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar wujek.samo.h
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Lublin, Poland, Poland
    Posty
    1.131
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Tak się składa, że na początek pokora jest w cenie. To że zdjęcia są dla Ciebie ważne - ok. - właściwie to moje ulubione zdjęcia też nie są zawsze dobre technicznie, poprawnie skadrowane itp. Ale ich nie pokazuję ponieważ fotografia powinna mówić sama za siebie. Skąd ci biedni ludzie mają wiedzieć, że w tym momencie kiedy nacisnąłem spust migawki miałem chwilę uniesienia? Jeśli nie widać emocji na zdjęciu - nikt tego nie zauważy.

    Z całym szacunkiem - ale Twoje zdjęcia "milczą" gdy oglądają je osoby postronne.
    MK

  2. #22

    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Górny Śląsk
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wujek.samo.h Zobacz posta
    Tak się składa, że na początek pokora jest w cenie. To że zdjęcia są dla Ciebie ważne - ok. - właściwie to moje ulubione zdjęcia też nie są zawsze dobre technicznie, poprawnie skadrowane itp. Ale ich nie pokazuję ponieważ fotografia powinna mówić sama za siebie. Skąd ci biedni ludzie mają wiedzieć, że w tym momencie kiedy nacisnąłem spust migawki miałem chwilę uniesienia? Jeśli nie widać emocji na zdjęciu - nikt tego nie zauważy.

    Z całym szacunkiem - ale Twoje zdjęcia "milczą" gdy oglądają je osoby postronne.
    Super! Wreszcie coś, na co czekałem. Dzięki za te słowa, to naprawdę budujące. Pokory nigdy mi nie brakuje, ale i też odwagi, by pokazać owoce swojej pracy i poznać opinię na ich temat. Rozumiem o czym mówisz. Zdjęcie musi samo komunikować. Ale i wrażenie, że ono "mówi samo za siebie" jest równie subiektywnym doznaniem, jak i samo uniesienie w trakcie pstrykania...

    Jestem kompletnym amatorem, ale nie zamierzam być ignorantem, stąd moja obecność tutaj. Każda konstruktywna rada mile widziana.

    Dziękuję i serdecznie pozdrawiam!
    W redakcji "jestem" jedynym Olympusem. Koledzy wolą aparaty Pentax i Nikon, ale ja zaryzykowałem i pilnie się uczę.

  3. #23
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar wujek.samo.h
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Lublin, Poland, Poland
    Posty
    1.131
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    No to w takim razie czekamy na zdjęcia które NAS poruszą, bo te które zaprezentowałeś nie są w stanie "bronić się same" mówiąc bardzo delikatnie. Niestety, koledzy którzy już się udzielili na tym wątku mają wiele racji. Weź chłopie ich krytykę do serca!
    MK

  4. #24

    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Górny Śląsk
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Coś z reporterskiej akcji

    Oto kolejne dwie fotografie, którymi pragnę się z Wami podzielić. Początkowo chciałem nakreślić w kilku słowach, co się na nich dzieje, ale skoro mają same przemówić, to niech mówią.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	206,1 KB
ID:	8123   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	22.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	176,1 KB
ID:	8124  
    W redakcji "jestem" jedynym Olympusem. Koledzy wolą aparaty Pentax i Nikon, ale ja zaryzykowałem i pilnie się uczę.

  5. #25
    Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Posty
    3.693
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria
    Te są całkiem dobre. IMHO starannie wykadrowane. Masz jeszcze jakieś z tego reportażu?
    15 lat na forum. Dawniej jako Mysikrólik. Zawodowo jestem tu i tu.

  6. #26
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar wujek.samo.h
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Lublin, Poland, Poland
    Posty
    1.131
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Lepiej. Treść już jest - zamieszanie wokół spółdzielni. Teraz warto popracować nad formą zdjęcia. Barwa, kontrast, kadrowanie - wszystko to wpływa na odbiór zdjęcia. MSZ tu pasuje Black&Withe, ziarno i kontrast.
    MK

  7. #27
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar aga_piet
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    7.334
    Siła reputacji
    202
    Moja galeria
    Odniosę się do pierwszych, które zaprezentowałeś, bo mniej więcej rozumiem, o co Ci chodziło.
    Krople deszczu - deszcz, zwłaszcza rzęsisty, a już najbardziej przy ładnym świetle - to zaj**iście wdzięczny temat. Uwielbiam taki deszcz. Jeśli złapie Cię taki deszcz w fajnym miejscu, a Ty masz akurat aparat - SUPER. Jeśli jednak złapie Cię w nieciekawym miejscu, a Ty z tego miejsca nie potrafisz wykrzesać ciekawego kadru - KISZKA. Sama deszczowość deszczu może nie wystarczyć.
    Podwórko nocą. Podwórka same w sobie są wdzięcznym tematem, nocą zaczynają żyć innym życiem - chodzą koty, szczury, i ludzie zbierający w śmietnikach puszki, butelki, makulaturę (ten charakterystyczny dźwięk gniecionych puszek). Jeśli sfotografujesz takie podwórko byle jak, bez pomysłu na KADR - małe masz szanse na ciekawe zdjecie. Sama podwórkowość podwórka to za mało.
    Piszesz o spontanie w fotografii. Ok. W reporterce czy street foto możesz sobie pozwolić na spontan - walące się horyzonty, poruszenie, czasem nieostrość. Przy niepowtarzalnym ujęciu jest to wybaczalne. Przy fotografii przyrody, pejzażu, portrecie spontan przeradza się w niechlujstwo.
    Kompozycja, kadrowanie, POMYSŁ, są w zdjęciu bardzo ważne, nie mniej niż pasja i spontan.
    Powodzenia.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29.04.10, 23:55
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 8.04.10, 15:25
  3. Moje pierwsze zdjecia na forum ;) : zdjecia makro
    By Jonc in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21.09.04, 20:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.