Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: fotki 3D

  1. #1

    Dołączył
    May 2004
    Posty
    85
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    fotki 3D

    ostatnio widzialem zdjecia trojwymiarowe zrobione cyfrowka. potrzebne do ich zrobienia sa dwa zdjecia przesuniete wzgledem siebie, okularki i soft. Czy ktos z was juz cos takiego robil? Chetnie poznalbym technike robienia takich zdjec. No i jaki soft potrafi z dwoch zdjec zrobic jedno ale 3D?

  2. #2

    Dołączył
    Jun 2004
    Mieszka w
    Lubiechowa, Jelenia Góra
    Posty
    192
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    byłeś tutaj http://www.kamel3d.com/ ?
    C-740 +tulejka +filtry +dekielek +[censored]

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2004
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.287
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Moznaby zrobic dwie fotki przesuniete i zrobiz z nich animowanego gifa ktory bedzie czesto zmienial sie.
    Olympus C-750, 2 x 128MB + 16MB xD Olympus, Tuleja + UV King + PL-CIR HOYA STD + Filtr gwiazdkowy 6x + Dekielek, Velbon DX-888

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2003
    Mieszka w
    Inowroclaw
    Posty
    68
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez vodnik
    Moznaby zrobic dwie fotki przesuniete i zrobiz z nich animowanego gifa ktory bedzie czesto zmienial sie.
    eee, i co to da??
    Gods Made Heavy Metal

  5. #5
    Awatar No-shadow Kick
    Dołączył
    Jun 2004
    Mieszka w
    Gdańsk Zawsze Wietrzny
    Posty
    905
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Są 3 rodzaje zdjęć 3D do oglądania: za pomocą krzyżoglądu, prostoglądu i tzw. anaglify. Pierwsze dwa to nic innego jak ustawienie obok siebie dwóch zdjęć zrobionych z minimalnych przesuwem i oglądanie ich w odpowedni sposób, np. poprzez zrobienie zeza i przyzwyczajenie wzroku
    Z twojego postu wnioskuję, że chodzi ci raczej o anaglify, które ogląda się za pomocą specjalnych dwukolorowych okularów.
    Aby to stworzyć potrzebny jest oczywiście odpowiedni program. Kiedyś czytałem o tym artykuł albo w PC World, albo w Chip, gdzie opisywali jak robić takie zdjęcia. Ale od czego jest internet Podaję klika linków do tej tematyki, gdzie znajdziesz pewnie wszystko czego potrzebujesz.

    www.3d.nowemedia.pl
    www.3djournal.com
    www.3d-web.com
    www.stereos.com.pl
    www.stereoscopy.com

    Pozdrawiam
    Olympus C-765UZ + parę dodatków
    Zapraszam do Galerii

  6. #6

    Dołączył
    May 2004
    Posty
    85
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez No-shadow Kick
    Są 3 rodzaje zdjęć 3D do oglądania: za pomocą krzyżoglądu, prostoglądu i tzw. anaglify. Pierwsze dwa to nic innego jak ustawienie obok siebie dwóch zdjęć zrobionych z minimalnych przesuwem i oglądanie ich w odpowedni sposób, np. poprzez zrobienie zeza i przyzwyczajenie wzroku
    Z twojego postu wnioskuję, że chodzi ci raczej o anaglify, które ogląda się za pomocą specjalnych dwukolorowych okularów.
    Aby to stworzyć potrzebny jest oczywiście odpowiedni program. Kiedyś czytałem o tym artykuł albo w PC World, albo w Chip, gdzie opisywali jak robić takie zdjęcia. Ale od czego jest internet Podaję klika linków do tej tematyki, gdzie znajdziesz pewnie wszystko czego potrzebujesz.

    www.3d.nowemedia.pl
    www.3djournal.com
    www.3d-web.com
    www.stereos.com.pl
    www.stereoscopy.com

    Pozdrawiam
    wlasnie wlasnie
    przerylem juz troche internet zanim zadalem to pytanie. mam kilka softow i chetnie je sprawdze ale do tego trzeba miec zrobione dwie foty przesuniete ale tak samo wykadrowane. i wlasnie o technice robienia tych dwoch fotek chcialbym sie jak najwiecej dowiedziec.
    dzieki No-shadow Kick

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    531
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Weszliśmy na bardzo fajny temat. Też mnie to interesuje, co i jak i jak zrobić takie coś mając jeden zwykły olek C5060, statyw i już....
    Olek C-5060WZ, Canon EOS 400D, olek SP-320 i C-765
    GG 3520341, TLEN: nimizt1@tlen.pl
    www.michalmilde.pl

  8. #8

    Dołączył
    Jun 2004
    Mieszka w
    Lubiechowa, Jelenia Góra
    Posty
    192
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Skontaktujcie się z gościem z www.kamel3d.com, troche w tym siedzi...
    C-740 +tulejka +filtry +dekielek +[censored]

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2003
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    798
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Zobaczcie temat tytulowy czasopisma

    http://www.komputerswiat.pl/informac...um/ks1604.html

    i zapraszam do kiosku

  10. #10

    Dołączył
    Jun 2004
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    17
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    zjawisko, ktorym sie zainteresowaliscie jest uzywane w fotogrametri - z doch zdjec tworzy sie stereogram - kiedys pomiary fotorametryczne odbywaly sie na stereokomparatorach - gdzie oddzielnie ukladalo sie klisze z prawym i lewym zdjeciem - i doprowadzalo do efektu 3D - w chwili obecnej bardzo rozwinela sie fotogrametria cyfrowa - dwa zdjecia odswiezane bardzo szybko + specjalne okulary + polaryzator - pozwala to na zsynchronizowanie wyswielatnia zdjec z polaryzacja okularow -
    ale to techniki zaawansowane

    ja w szkole mialam takie cwiczenia - na stole ukladalo sie obok siebie dwa zdjecie wykonane z minimalnym przesunieciem - najlepiej gdy srodek rzutow jest zblizony do rozstawu ludzich zrenic - nalezalo na "golo" uzyskac efekt 3D - gwarantuje ze wychodzi :P
    oly c5060

Podobne wątki

  1. Pierwsze fotki
    By Artur32 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18.10.07, 21:45
  2. Fotki Yakuzy
    By Yakuza in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 7.01.07, 12:32
  3. Fotki
    By FRANK in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 9.04.06, 11:51

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.