Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: [Optyczne] Test aparatu Olympus E-420

  1. #11
    | OlyJedi Awatar MicSzu
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Wioska
    Posty
    1.189
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Ale w E-3 jest osobny i bardzo bym się ucieszył jak mógł zmieniac sobie niektóre parametry bez swiecenia sobie wyświetlaczem ''po oczach'' wie ktoś może gdzie to zgasic?
    E-3,E-510;F8, ZD14-54,S30,ZD40-150,FL50,FL50R,FL36R... i co dalej ? ? ?

  2. #12
    | OlyJedi Awatar zibi1303
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    2.876
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Miszu ale co chcesz zgasić i w jakim modelu E3, czy 410/520 ?
    /*...................*/
    /* ...........................*/

  3. #13
    | OlyJedi Awatar heyahero
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.035
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria
    Wolałbym, żeby darowali sobie tego typu wycieczki względem Olympusa. Mam E-410 - nic mi nie trzeszczy; może cienki bolek jestem, ale nic mi się nie udało wygiąć w jakąkolwiek stronę. Jakbym miał się pod tym względem do czegoś doczepić, to może kominek lampy trochę chodzi, ale poza tym wszystko jak przyspawane!

    Oglądałem sobie przed zakupem D40 i 400D. Powiem szczerze - "taniość" biła po oczach. 400D budową odstaje nawet od analogowego Canona 500N mojej dziewczyny! Widziałem lepiej wykonane zabawki "mejdinczajna" w sklepie po cztery złote. Canon i Nikon pod względem wykonania "low-endów" powinny się uczyć od Olka.
    Odnośnie wad:


    mały zakres tonalny,
    Z tego co widziałem na warsztatach, to jest znacznie lepiej niż w 410ce. Trudniej o przepały na zdjęciach. Z cieni można coś wyciągnąć nie tylko dzięki funkcji SAT. Ogólnie - lepiej mi się pracowało na RAWach z 420-ki. Przyznaję, że autor testu miał go dłużej w rękach niż ja. Ja tam do tablic nie strzelam, tylko robię zdjęcia.


    brak stabilizacji obrazu,
    Oczywiście plusem Canona 450D oraz Nikona D60 jest możliwość kupna odpowiedniego szkła... no comment.


    słaby wizjer optyczny,
    Fakt - kupując 410 wiedziałem, że dostaję mniejszy "otwór". Do portretów z Takumarem 50/1.4 mi jakoś wystarczy (z f1.4 włącznie).


    brak możliwości podłączenia gripa z dodatkowym akumulatorem,
    powinno być "brak możliwości podłączenia gripa marki Olympus z dodatkowym akumulatorem,"


    brak gniazda zewnętrznego zasilania,
    Z testu Canona 450D:
    Gumowa zaślepka szczelnie zakrywa trzy gniazda:

    * wejście na wężyk,
    * złącze VIDEO OUT,
    * złącze USB.
    Z testu D40x (na razie nie ma testu D60):
    D40x wyposażony jest w dwa złącza ukryte pod plastikową klapką z boku obudowy. Są to: port USB 2.0 oraz wyjście video. Po drugiej stronie obudowy, umieszczono gniazdo kart SD.

    tylko 3 punkty AF,
    Fakt - mogło by być 5, wystarczyło by mi do większości zdjęć (choć w większości cykam centralnym )


    brak uszczelnień korpusu,
    No coś ty!


    szumy na wyższych czułościach mogłyby być mniejsze.
    Mogłyby. I?... W porównaniu z E-410 daje przyjemniejsze szumy. Na ISO 800 nic, z czym nie poradzi sobie software (fotografuje w RAW). Wyższego ISO nie używam, choć, jak to kiedyś powiedział raz Fatman, fajnie jest mieć poczucie, że w razie czego sprzęt nie będzie nas ograniczał i będziemy mogli skorzystać z "widełek" jakie daje wyższe ISO.
    Największą wg mnie wadą E-4xx jest wizjer. Gdyby nie on, to następnym moim aparatem byłby E-520. Przydałby się jeszcze jeden przycisk funkcyjny, np. koło AEL/AFL. Można by było np. rozdzielić AEL z blokadą fokusa lub, tak jak to jest w %-520, ustawić przełącznik AF/MF.
    A tak zbieram na E-3

    Nie wiem, co trzeba by było zrobić, żeby uniknąć tego typu subiektywnych testów. Może niech zdjęcia robi jedna redakcja, a ocenia druga? Może by tak poobklejać body czarną taśmą, jak to robi się z testowanymi prototypami samochodów?
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Jeszcze jedna wada/niewygoda mi się przypomniała:
    Nie podoba mi się brak możliwości wyświetlania uproszczonego podstawowych parametrów (ISO, WB, AF itp) na wyświetlaczu, tak jak to było w przypadku 410ki (jeden klik przycisku INFO i był prosty, drugi klik rozszerzony, trzeci i LCD się wyłączał).
    Ostatnio edytowane przez heyahero ; 21.09.08 o 19:21 Powód: Automatyczne scalenie postów
    "There's no such thing as free titties"

  4. #14
    | OlyJedi Awatar zibi1303
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    2.876
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Ja mam E510 i nie narzekam. Wiedziały gały co brały. Potem będzie E3... Olek dzisiaj też jest "made in china" ale jakości chyba pilnują Japońce bo trzyma pion jak na defiladzie. Do przycisków można by się czepić, ale na tym koniec. Reszta na szóstkę +.
    /*...................*/
    /* ...........................*/

  5. #15
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    OLać... a wy im tylko licznik odwiedzin nabijacie.

  6. #16
    | OlyJedi Awatar Morlok
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.373
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez heyahero Zobacz posta
    Wolałbym, żeby darowali sobie tego typu wycieczki względem Olympusa. Mam E-410 - nic mi nie trzeszczy; może cienki bolek jestem, ale nic mi się nie udało wygiąć w jakąkolwiek stronę. Jakbym miał się pod tym względem do czegoś doczepić, to może kominek lampy trochę chodzi, ale poza tym wszystko jak przyspawane!
    Jak olek zrobił by z korpus z metalu to napisali by , że zardzewieje.
    Automaty liczą, liczą, liczą .....na człowieka.

  7. #17
    | OlyJedi Awatar Wieprz
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Wwa
    Posty
    1.629
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    ale on nie trzeszczy tylko ma zintegrowany system akustecznej sygnalizacji odkształceń

  8. #18
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    E-4xx nie ma osobnego przycisku do zmiany iso. Trzeba wejść do panelu sterowania. To chyba logiczne, że wtedy ekran się podświetla. Gdyby się nie podświetlał, to byłoby to ewidentną wadą, bo nie wiedziałbyś co zmieniasz.
    Bardzo małą styczność miałem z modelami E-4xx, ale czy tam nie ma tak jak w E-500, dla przykładu, że zmianę niektórych parametrów miało się zaszytą pod strzałkami? Jeśli dobrze pamiętam, między innymi czułość można było zmieniać bez odrywania oka od wizjera.
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  9. #19
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Eddie Zobacz posta
    Bardzo małą styczność miałem z modelami E-4xx, ale czy tam nie ma tak jak w E-500, dla przykładu, że zmianę niektórych parametrów miało się zaszytą pod strzałkami? Jeśli dobrze pamiętam, między innymi czułość można było zmieniać bez odrywania oka od wizjera.
    Niestety nie. Coś takiego jest w E-5xx, ale E-4xx został tego pozbawiony - co osobiście uważam za głupie posunięcie.

  10. #20
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Ale nawet jesli, to wystarczy zostawic zaznaczone pole na panelu na ISO. Jak chcemy zmienic to bez patrzenia naciskamy OK i strzalka w lewo/prawo.
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

Podobne wątki

  1. [Optyczne] Olympus E-30 - test lustrzanki cyfrowej
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 119
    Ostatni post / autor: 13.03.09, 00:31
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12.03.09, 10:56
  3. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 8.12.08, 04:16
  4. [Optyczne] Olympus E-520 - test cyfrowej lustrzanki
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15.08.08, 09:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.