Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50

Wątek: Zd 14-54 f 2.0 ?

  1. #1
    qbic
    Gość

    Zd 14-54 f 2.0 ?

    Czesc,

    Nie miałem uprawnień żeby to napisać w "Obiektywy - E system" wiec pisze tutaj.

    Wiemy ze jakość optyczna szkieł ZD stoi na bardzo wysokim poziomie np 7-14mm F4.0, jednak zastanawiam się nad jedna rzeczą, w wielu obiektywach (nawet ZD 14-54) przy robieniu zdjecia przyslona jest przymykana do wartosci nominalnej dla danego obiektywu np F2.8

    Co by się stało gdy ta przesłona się nie domknie? Byc może stracimy trochę na jakości obrazu ale pytanie czy nie uzyskamy np ZD 14-54 o jasności F2.0 na szerokim końcu...

    Teraz pytanie jak z realizacja, które konkretne piny sterują przysłona i czy da się je zablokować pozostawiając AF aktywny.

    PS, zmieniłem tytuł na bardziej sensacyjny żeby zwiększyć zainteresowanie wątkiem
    Ostatnio edytowane przez qbic ; 17.09.08 o 13:51

  2. #2
    | OlyJedi Awatar Wieprz
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Wwa
    Posty
    1.629
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    to chyba nie chodzi o domknięcie przysłony tylko o jasność obiektywu. Po prostu w pełni otwarty staje się coraz ciemniejszy wraz z wydłużaniem obiektywu.
    Numer przysłony to nie wielkość otworka tylko ilość światła.
    Któraś z Pań - Nestorek Forum mogłaby Ci to pięknie wzorami opisać a ja się nie znam bo u mnie neurony w tej części mózgu szumią strasznie już na ISO 50

  3. #3
    qbic
    Gość
    Wez do reki ZD 14-54, ustaw na 14mm, ustaw w aparacie przesłonę na F2.8 i wciśnij przycisk podglądu głębi ostrości - ściemniło się?

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    Wez do reki ZD 14-54, ustaw na 14mm, ustaw w aparacie przesłonę na F2.8 i wciśnij przycisk podglądu głębi ostrości - ściemniło się?
    Nie powinno.
    W starych 14-45 i 40-150 sie nie sciemnia.
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  5. #5
    qbic
    Gość
    Dlaczego nie powinno, w ZD 14-54 i 7-14 tak mam, 40-150 nie (który pewnie już na wejściu ma wartości nominalne).

  6. #6
    rocco
    Gość
    Może wyszłaby winieta?

  7. #7
    | OlyJedi Awatar J.Graph
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Józefów/Warszawa
    Posty
    975
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Pozostaje poczekać na desperata który wsadzi coś w miejsce w którym to coś być nie powinno i zablokuje przysłone
    I będziemy mieli odpowiedź

  8. #8
    qbic
    Gość
    Pytanie które to piny. Na pewno goście od dandelionow wiedza coś więcej.

  9. #9
    | OlyJedi Awatar herbie_mp
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Mysłowice, woj.Śląskie
    Posty
    665
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    Czesc,
    PS, zmieniłem tytuł na bardziej sensacyjny żeby zwiększyć zainteresowanie wątkiem
    To jest chwyt poniżej pasa...
    "Fotografując staraj się pokazać to, czego bez ciebie nikt by nie zobaczył." Robert Bresson

  10. #10
    | OlyJedi Awatar MicSzu
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Wioska
    Posty
    1.189
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Może zaizoluj wszystkie? -->statyw i jazda
    E-3,E-510;F8, ZD14-54,S30,ZD40-150,FL50,FL50R,FL36R... i co dalej ? ? ?

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.