Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: FL50R czy Metz 58 AF-1?

  1. #1
    dinx6
    Gość

    FL50R czy Metz 58 AF-1?

    Kupując Metza tracę wyzwalania radiowe, zyskuję większą moc i ponoć bardziej plastyczne światło (?). Zostaje mi też w kieszeni kilka stówek. Co radzicie? Jakie wady, zalety w zestawieniu tych lampek powinienem brać pod uwagę?

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar salvadhor
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.783
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    Jeżeli w przypadku Metza chodzi ci o bezprzewodową komunikację body->lampa, to po wgraniu najnowszego firmware do lampy, taka funkcjonalność jest dostępna.

  3. #3
    | OlyJedi Awatar marecki
    Dołączył
    Aug 2004
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    1.766
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    j.w. Bezprzewodowe sterowanie wg. producenta działa po update firmware do wersji 2.0. Sam aktualizowałem ale nie mam jak tego sprawdzić bo mam e-330. Ponadto lampka ma nieco większą moc (chociaż to tylko uzyskane poprzez budowę a nie moc palnika) i do tego dochodzi drugi palnik na froncie lampy (fajna rzecz). Nie wiem jak FL z obrotem głowicy ale Metz kręci się w każdą stronę co bardzo ułatwia pracę. FLki mają chyba nieco lepsza ergonomię ale to musi się ktoś wypowiedzieć kto miał oba modele w ręce.
    mente et malleo

  4. #4
    | OlyJedi Awatar ch4rlie
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Legnica
    Posty
    310
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Czyli - jak dobrze rozumiem - Metz 58 AF-1 ma sprzętową możliwość komunikacji radiowej tak jak Olympus FL 50R, i po upgrade oprogramowania staje się w pełni funkcjonalną lampą kompatybilną z systemem?
    E-M10 Mark IIIs, 14-42 EZ, E-520, 14-54 ...

  5. #5
    dinx6
    Gość
    Fajnie, z tym radiowym wyzwalaniem, bo tego by mi chyba brakowało.

    A jak wygląda kwestia trybu TTL? Z jego działania w FL'kach jestem zadowolony. Czy Metz jest równie dobry? No i kwestia światła, czytałem kilka komentarzy sugerujących, że Metze generalnie dają bardziej plastyczny błysk, prawda li to?

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Czy prawda, tego Ci chyba nikt nie potwierdzi na 100 procent, ale moze sie myle.

    Co do radiowego - nie mylmy sterowania z wyzwalaniem. Zarowno Metz jak i FL-ka sa sterowane radiowo, jednak wyzwalane sa blyskiem.
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  7. #7
    | OlyJedi Awatar marecki
    Dołączył
    Aug 2004
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    1.766
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Co do TTL to sprawa wygląda tak, że po zakupie stwierdziłem że coś z lampką jest nie tak bo w trybie TTL regularnie fotki były źle doświetlone (za ciemne), za to w trybie auto (czyli pomiar lampy) były OK. Po wgraniu aktualizacji zarówno TTL i Auto jest już wporządku (co było też wyjaśnione w info o aktualizacji na stronie Metz'a). Co do plastyczności to nie powiem nic bo nie miałem FLki. A to wyzwalanie błyskiem działa tylko właśnie tylko ze sprzętem do tego przystosowanym tj. inna lampa Metz lub body z funckją R. W moim e330 nie ma możłiwości wyzwolenia Metza blyskiem z wbudowanej lampy.
    mente et malleo

  8. #8
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez marecki Zobacz posta
    . FLki mają chyba nieco lepsza ergonomię ale to musi się ktoś wypowiedzieć kto miał oba modele w ręce.

    FLki mają zdecydowanie lepszą ergonomię - sterowanie jest wręcz genialne :>

  9. #9
    rocco
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    FLki mają zdecydowanie lepszą ergonomię - sterowanie jest wręcz genialne :>
    To prawda i jeśli cena nie gra roli to tylko FL-ka.
    Ale Metz jest tańszy...

  10. #10
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rocco Zobacz posta
    To prawda i jeśli cena nie gra roli to tylko FL-ka.
    Ale Metz jest tańszy...
    Giełda, alegro - spokojnie flke na gwarancji mozna za tysiaka dorwać.

Podobne wątki

  1. Awaria FL50R
    By obi in forum Oświetlenie 4/3
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28.09.10, 19:43
  2. Lampa FL50r + Nikon?
    By Śliwek in forum Oświetlenie 4/3
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28.02.10, 15:35
  3. Problem z wyzwalaniem bezprzewodowym FL50R
    By dinx6 in forum E-System
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10.02.09, 23:09
  4. Jaki statyw oświetleniowy do FL50R?
    By droplet in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 2.12.08, 16:08

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.