Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 58

Wątek: Ostrość w E-3

  1. #21
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar geo
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    widzę Morze
    Posty
    737
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    test z calówką drewnianą jest szybszy i lepszy namierzyć np na punkt 10 cm (calówka) między płaszczyzna padania światła w obiektywie a powierzchnią calówki musi być mały kąt.
    Otwieramy obiektyw na maxa i kilka strzałów i mamy test gotowy. Calówka jest lepsza ponieważ ma podziałkę co mm
    A7II słoiki
    jerzykulesza.zenfolio.com

  2. #22
    piotrek204
    Gość
    Testow na linijkach sie nie robi, wlasnie dlatego test focusa ma taki ksztalt a nie inny. W wielu aparatach punkty focusa maja duzo wiekszy zakres niz oznaczenie na matowce, celujac w linijke nie masz pewnosci na jakiej wysokosci AF zlapal.

  3. #23
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    albo zdjęcie źle zrobione
    Dzisiaj przetestowałem sobie dwa E-3 znowu w sklepie. Sorry ale wychodzi na to, że skrzywiłem kartkę co zresztą nietrudno zrobić. Ja się przyłożyłem to ostrość po obu stronach była taka sama. Testy potwierdziły też, że wszystkie E-3 ze sklepu ostrzą na tekście ‘Focus Here’ i jestem wstanie zrobić portret z ostrymi oczami z ED 50mm. Jestem pod wrażeniem jak dobre są to obiektywy. Z innymi obiektywami nie było już tak dobrze. Np. jeden ED 25 2.8 miał FF a drugi rewelacyjny.
    Tak że mój E-3 powędrował po raz trzeci do serwisu. Pani z serwisu na ul. Suwak (udało mi się dodzwonić) obiecała, że się nim zajmie .

  4. #24
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    Właśnie otrzymałem E-3 po trzeciej naprawie. Front focus zniknął, można by powiedzieć że aparat jest naprawiony ale serwis za to uszkodził IS i teraz świeci na czerwono i nie działa . Jak na razie mam wrażenie, że nikt do aparatu nie zaglądał przy wcześniejszych naprawach tylko drukowali mi kartki z wzorcową ostrością z innego aparatu. Wcześniejsze naprawy trwały tydzień a ostatnia dwa tygodnie. Wątek o ostrości raczej zakończę, być może otworzę nowy o serwisie, który podobno 'wymiata' .

  5. #25
    | OlyJedi Awatar zibi1303
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    2.876
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    droplet, wymiata to to , że mało kto z niego korzysta.... a tym systemie.
    Na ogół nie ma takiej potrzeby, ale Ci współczuję, miałeś chyba zwyczajnego pecha.
    /*...................*/
    /* ...........................*/

  6. #26
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    droplet:

    No to nieciekawie, szczerze współczuję... Osobiście mam taką zasadę, że jak jakieś urządzenie się sypnie, to naprawiam i sprzedaję a w to miejsce kupuję analogiczne lub podobne. Mocno skomplikowany sprzęt wybebeszany przez serwis nie zawsze musi potem działać bezproblemowo a trzeba przyznać że nie ma chyba na rynku innego aparatu bardziej napakowanego wynalazkami niż E-3 (IS, SSWF, LV, uszczelki).

    Wątek o serwisie zakładaj, wiedzy nigdy za wiele.

  7. #27
    | OlyJedi Awatar Matthi18
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Chorzów
    Posty
    312
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    u mnie nie ma takich problemów. Test E-3 z Sigmą 18-50 F2.8 macro
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	test.jpg
Wyświetleń:	390
Rozmiar:	206,0 KB
ID:	8821  
    Jest: Nikon D7000, Nikon D50, Nikkor 50 f1.8, Nikkor 18-105 VR. W najbliższym planie Tamron 18-50 F2.8, Tamron 70-200 F2.8, Sigma 70-300, Sigma 50 F1.4, SB 700.

    Było: Olympus E-3 + Gripp, Fl-50R, Sigma 18-50 Macro F2.8, Sigma 70-200 Macro HSM II

  8. #28
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    Niestety muszę odświeżyć ten wątek .

    Problem z Front Focus-em odczułem znowu po zamontowaniu Leica 1.4.
    Co prawda to E-3 świetnie spełnia test z kartką focuschart dla ZD 50 f2.0 i Leica 25 f1.4 ale nie byłem wstanie zrobić żadnego ostrego zdjęcia rodzinie Leicą przy A 1.4 i 2.0 dopiero przy 4.0 było OK. Przy ZD50 jest lepiej ale jak się okazało tak sobie. Początkowo myślałem, że to problem z Leicą ale w innej E-3 działa dobrze.

    No i chyba po raz piąty wyślę aparat do serwisu z czego po raz czwarty z powodu FF .
    Natomiast ja się nauczyłem, że test z białą kartką niczego jeszcze nie gwarantuje, teraz po powrocie z serwisu jeszcze zrobię test piwa
    Co gorsze to doświadczenie innych i moje uczy, że serwis nie jest wstanie naprawić AF i trzeba się przygotować na wojnę o wymianę aparatu.

    Zdjęcia:
    1. Przykład tego wychodzi Leici
    2. Ustawienie do testu
    3. Jedno z wielu takich samych testowych zdjęć
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1-przyklad.jpg
Wyświetleń:	308
Rozmiar:	72,9 KB
ID:	10793   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2-ustawienie.jpg
Wyświetleń:	305
Rozmiar:	52,2 KB
ID:	10794   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3-test.jpg
Wyświetleń:	298
Rozmiar:	178,7 KB
ID:	10795  

  9. #29

    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Ff e-3

    Witam,
    Niestety ale dołacze się do wątku. Zakupiłem E-3 dołożyłem do niego mój sprawdzony 14-54 i strzeliłem kilka fotek przez święta. niestety tak jak w Twoim przypadku okazało się iż Focus nie trafia - test z kartką i wszystko jasne. zmieniłem obiektyw mam jeszcze 40-150 - i przestrzał na kartce jest dokładnie taki sam jak na 14-54. Pytanie - rozumiem że w taki przypadku serwis "naprawi" body?. Czy lepiej wysłac z obiema obiektywami?
    Pozdrawiam - początkujący z E-3.
    Szymon

  10. #30
    | OlyJedi Awatar czmielek
    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Sierakowice
    Posty
    999
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Szymon_D Zobacz posta
    Witam,
    Niestety ale dołacze się do wątku. Zakupiłem E-3 dołożyłem do niego mój sprawdzony 14-54 i strzeliłem kilka fotek przez święta. niestety tak jak w Twoim przypadku okazało się iż Focus nie trafia - test z kartką i wszystko jasne. zmieniłem obiektyw mam jeszcze 40-150 - i przestrzał na kartce jest dokładnie taki sam jak na 14-54. Pytanie - rozumiem że w taki przypadku serwis "naprawi" body?. Czy lepiej wysłac z obiema obiektywami?
    Pozdrawiam - początkujący z E-3.
    Szymon
    Wysyłaj z obiektywami wtedy serwis dostroi puchę pod dane szkło.

Podobne wątki

  1. Ostrość w E-520
    By lordmoll in forum E-System
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23.10.08, 15:43
  2. e-510 a ostrość.
    By sickside in forum E-System
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 5.10.08, 10:59
  3. Ostrość w c-765
    By bisag in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18.08.06, 22:22
  4. ostrość
    By Pierre in forum E-System
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 1.03.06, 16:25
  5. ostrość
    By egzekta in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 9.08.05, 15:34

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.