Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Wątek: Konfiguracja ustawień SP560UZ- Pomocy !

  1. #1
    gawmix
    Gość

    Konfiguracja ustawień SP560UZ- Pomocy !

    Witam
    Jestem tylko amatorem, proszę o wyrozumiałość !
    Proszę o pomoc jak skonfigurować 560-kę w ustawieniach żeby wychodziły najlepsze zdjęcia
    - nawet jeśli niema dużego słońca w plenerze to twarze często wychodzą za bardzo białe na ustawieniu AUTO ale nad wodą latem też mi tak się zdarzało na ustawieniu scena NAD WODĄ
    - w domu robiąc zdjęcia przy otwartej lampie i na ustawieniu AUTO zdjęcie wychodzi nie ostre i muszę wyostrzać przyciskiem przez dłuższą chwilę
    Najczęściej wykonuję zdjęcia na ustawieniu AUTO lub scena AUKCJE a czasami też MAKRO
    Proszę o pomoc jak najlepiej skonfigurować SP560UZ
    Z góry serdeczne dzięki !
    Pozdrawiam wszystkich forumowiczów OLYMPUSCLUB.pl
    gawmix

  2. #2
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gawmix Zobacz posta
    - w domu robiąc zdjęcia przy otwartej lampie i na ustawieniu AUTO zdjęcie wychodzi nie ostre i muszę wyostrzać przyciskiem przez dłuższą chwilę
    Dziwne! Auto Focus działa niezależnie od lampy i nie powinno mieć związku. Czy masz zielony znaczek że jest ostro? Może za wcześnie pstrykasz?
    Cytat Zamieszczone przez gawmix Zobacz posta
    Najczęściej wykonuję zdjęcia na ustawieniu AUTO lub scena AUKCJE a czasami też MAKRO
    Proszę o pomoc jak najlepiej skonfigurować SP560UZ
    No to masz problem Jeśli nie zadawalają Cię efekty na AUTO, musisz nauczyć posługiwać się innymi trybami(P,A,S,M), a to wymaga cierpliwości
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  3. #3
    Awatar ladyhawke
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    111
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    A czy na pewno zanim zrobisz zdjecie, wciskasz przycisk migawki do polowy, tak aby zaswiecila sie zielona lampka? To nie analog , ze ciach mach i siup i zdjecie zrobione

    Poza tym jak ktos tu pisal wczesniej, AF czasem pokazuje ze zlapal ostrosc, chociaz jej jeszcze nie zlapal. Najlepiej spokojnie sie przymierzyc, wcisnac spust do polowy, poczekac na zielona lampke. Jezeli zlapie ostrosc nie tam gdzie trzeba, powtorzyc cala operacje, i dopiero strzelic fote.

    Co do bialych twarzy: upewnij sie ze konfiguracje masz : pomiar AF iESP, pomiar swiatła ESP ... chociaz w auto to chyba bez roznicy.
    Pentax K-5 II i kilka obiektywów do Pentaxa później ...
    ... wracam do przygody z mikro4/3

  4. #4
    gawmix
    Gość

    OK

    A które ustawienia najlepiej wybrać jeśli chodzi o jakość obrazu SHQ, HQ, SQ1, SQ2 ?
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Jak jest z tą stabilizacja czy lepiej ją włączyć czy nie, a jeśli to kiedy tak a kiedy nie...
    Ostatnio edytowane przez gawmix ; 12.09.08 o 22:43 Powód: Automatyczne scalenie postów

  5. #5
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Najlepsza jakość, Pełna rozdzielczość. Karty są tanie jak barszcz ostatnio.

  6. #6
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gawmix Zobacz posta
    A które ustawienia najlepiej wybrać jeśli chodzi o jakość obrazu SHQ, HQ, SQ1, SQ2 ?
    Zależy czy chcesz się "bawić" w obróbkę na komputerze czy nie. Jeśli tak to RAW-y, jeśli nie to SHQ.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  7. #7
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gawmix Zobacz posta
    Jak jest z tą stabilizacja czy lepiej ją włączyć czy nie, a jeśli to kiedy tak a kiedy nie...
    Jezeli jest optyczna/mechaniczna [nie wiem po prostu, jaka w tym modelu jest], to mozesz miec wlaczona. Przy czasach >1/ogniskowa sie przydaje.
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  8. #8

    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Gawmix, jeśli chcesz robić tym aparatem w miarę dobre fotki musisz ZAPOMNIEĆ o ustawieniu AUTO, w tym trybie dużo tańsze aparaty robią lepsze zdjęcia. Mam ten aparat od dwóch miesięcy i nadal nie jestem do niego w 100% przekonany. Najczęściej używam trybu P oraz S,M i gdy co nieco ustawisz wg własnych potrzeb fotki będą zadowalające.
    Natomiast jeśli chodzi o łapanie ostrości to w dobrych warunkach nie mam większych problemów, w gorszych potrafi ostrzyć nawet 2-3 sek ale w większości przypadków skutecznie.

  9. #9
    Awatar ladyhawke
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    111
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    No wlasnie.

    Czyli podsumowujac, wiesz juz jaki ma byc AF i pomiar swiatla. Punktowego pomiaru swiatla uzyjesz wtedy gdy bedziesz chcial zrobic fote komus kto stoi tylem do swiatla.
    Masz miec SHQ i w najlepszej jakosci. Ze stabilizacja to bez roznicy, pomocna jest jedynie kiedy robisz fote i czas masz dlugi ( tj czas> 1/ogniskowa -np na max zoomie 1/500). Zreszta zawsze mozesz ja bez komplikacji wlaczyc.

    Teraz odpalasz aparat i dajesz tryb P ( i zostaw to biedne Auto w spokoju)
    Wciskasz OK i ustawiasz :
    Balans bieli - slonce na sloneczny dzien, chmurka na pochmurny, zarowka jak ci swieci zarowka, na swietlowkach sie nie znam, wiec jak widze jakas to nie mam pojecia ktora to z tych trzech - ale podpowiedz : wlaczasz po kolei kazda i patrzysz gdzie kolory odpowiadaja rzeczywistosci)

    Zdjecie: pojedyncze, tudziez jak jestes w dosc zacienionym pomieszczeniu Autobracketing

    Iso: w sloneczny dzien na powietrzu 50, w pochmurny 100, w pomieszczeniu przy zarowce moze nawet 200.

    Reszte dobierze sam aparat

    i cykasz, cykasz cykasz.

    Albo mozesz spokojnie korzystac z trybow tematycznych. Efekty beda dosc podobne.

    Potem mozesz wrocic po instrukcje jak robic zdjecia na A i S.
    Pentax K-5 II i kilka obiektywów do Pentaxa później ...
    ... wracam do przygody z mikro4/3

  10. #10

    Dołączył
    Oct 2008
    Mieszka w
    polska wieś XVIII może nawet XVII wiek
    Posty
    12
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    z zupełnie innej beczki ;)

    pytanko do ladyhawke:

    - jakie to dodatki masz do tej 560-tki? chodzi o filtry podobne jak na allegro?

    http://www.allegro.pl/item450503782_..._warszawa.html

    http://www.allegro.pl/item453903202_...japan_8w1.html

    http://www.allegro.pl/item454813005_...fi_raynox.html


    do wszystkich:

    - czy macie w swoich 560-tkach takie buzery (głownie chodzi mi o ten konwerter i filtry) jak powyżej? czy warto to kupić (czytaj: czy jakość zdjęć będzie współmierna do wydanej kasy, czy jest to tylko taki "buzer") ????

Podobne wątki

  1. Wężyk MA-J + Sp560uz
    By damian81293 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29.06.09, 18:04
  2. Luneta + SP560UZ
    By jackal93 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24.01.09, 13:22
  3. instrukcja SP560UZ PL
    By bartekdko in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28.07.08, 18:25
  4. Konfiguracja ustawien Olka sp510Uz
    By obolo in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14.01.07, 00:44

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.