Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: Obiektywy manualne do E-510

  1. #1
    Awatar ORZECHOPCJA
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    48
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Obiektywy manualne do E-510

    Witam mam takie nietypowe pytanie, jaki można pod pasować odpowiednik obiektywów manualnych do E-510 o podobnych parametrach jakie mają

    Olympus Zuiko 14-54mm f/28-35 i obiektywu
    Olympus Zuiko 12-60mm f/2.8-4.0 Digital ED SWD

    Brat dziś nabył sobie sam aparat E-510 i adapter z potwierdzeniem AF,ale bez obiektywu i chciał sobie kupić jakiś manualny obiektyw, coś lepszego, ma tylko Heliosa od zenita

    Tele obiektyw widzieliśmy http://www.allegro.pl/item429441782_...42_okazja.html

    PS.Proszę o pomoc bo ofert wiele i nie wiemy co było by dobre
    Jutro to dziś, tyle że jutro

  2. #2
    | OlyJedi Awatar a_wykrota
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Pyrlandia
    Posty
    853
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Ciężko będzie pokryć te ogniskowe. Szczególnie chodzi mi o szeroki kont. Pamiętaj, że Olek ma cropa x2. Czyli taki przykładowo Pentacon 29mm to 58 mm - z szerokiego konta robi nam się portretówka.
    Tele na m42 bym nie polecał - jeżeli fotografujesz ruch to są problemy z ostrzeniem - pamiętaj, że mimo że masz potwierdzenie ostorości to nie masz AF. Na pewno nie polecam tego obiektywu do którego dałeś link - chyba, że chcecie fotografować gwiazdy albo jesteście szpiegami:P Ta lufa jest raczej obronno zaczepna...:]
    Z portretówek polecam Takumary:
    http://www.allegro.pl/item434416550_..._1_1_8_50.html
    http://www.allegro.pl/item434308853_..._1_1_4_50.html
    Bardzo dobre szkła - sam się na takiego mierzę
    Dobry też jest ten Pentacon: sam posiadam 29mm - bardzo fajne szkiełko.
    http://www.allegro.pl/item430731115_...2_8_28%5D.html
    Z czegoś dłuższego polecam Ci Sonnara fajnie rysuje.
    http://www.allegro.pl/item426218129_..._5_135%5D.html
    Z ekstremalnie szerokiego konta a dokładnie rybiego oka polecam: - super szkło
    http://www.allegro.pl/item434027244_...8_fisheye.html
    Jak widzisz, żeby uzupełnić te ogniskowe to potrzeba Ci trochę sprzętu...
    Kątem oka mego :
    jednego - www.wykrota.wordpress.com
    drugiego - www.adrianwykrota.pl

  3. #3
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    14 mm z tego co sprawdzałem w dostępnych szkłach manualnych nie istnieje. Nie wykluczone, że ktoś gdzieś ma i skrzętnie ukrywa takie cudo. A długo, że tak powiem, skanuje rozliczne aukcje i inne serwisy ogłoszeniowe.

    W tej chwili najmniejszą dostępną (inaczej mówiąc da się ją kupić za przyzwoite pieniądze) ogniskową jest 29 mm. Rzadko trafiają się 24 mm (ostatnio widziałem coś pod M42 z dobrym światełkiem). Nie mniej jednak można zapolować. Zajrzyj na tą stronice: http://www.ompl.org/lens,wide . Jak widać jest 16, 18 mm... stałki.

    Zauważ, że 14-54 (x2) to inaczej 28-108... W przypadku manualnych obiektywów nie trzeba było robić 14 mm, nie było cropa.

    Lepiej kupić 14-42 lub 14-45. Ich ceny nie przekraczają tego czego poszukujesz. Takie cuda jak 14 mm pod M42 ze światłem 2.8 zbliżyłyby się chyba ceną do ok 700 zł, a upolowanie ich graniczyłoby z cudem. Gra nie warta zachodu.

    Adapter z potwierdzeniem sugeruje wykorzystać podpinając heliosa. To naprawdę nie jest zły obiektyw. Rzadko ma się okazję mieć w ekwiwalencie 100mm f/2.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar a_wykrota
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Pyrlandia
    Posty
    853
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Dokładnie Helios to bardzo dobre szkło portretówka jak znalazł. Nic dodać nic ująć. Odwrotnie zamocowany też posłuży do dobrego makro...
    Ostatnio edytowane przez a_wykrota ; 8.09.08 o 21:42
    Kątem oka mego :
    jednego - www.wykrota.wordpress.com
    drugiego - www.adrianwykrota.pl

  5. #5
    Awatar ORZECHOPCJA
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    48
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Ok panowie ja też mu mówiłem o 14-42mm ale to troszkę uparty łeb bo robił moim kitem i powiedział że jakoś mu nie leży. A robi krajobraz trochę makro mało portretu. Więc może coś wybierzemy wspólnie bo baran kupi coś i będzie nie kontent, bo tak po prawdzie ja go namówiłem na E-510 a miał zenita i 2 obiektywy i 1 długi tele. i sprzedał a teraz narzeka że tamte były ok.
    Jutro to dziś, tyle że jutro

  6. #6
    | OlyJedi Awatar a_wykrota
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Pyrlandia
    Posty
    853
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Tak jak wyżej masz napisane. Szeroki kąt da ci Zenitar - rybie oko. To jeszcze da się uświadczyć - ale coś fajnego poniżej 20mm nie znajdziesz. Około 30, ok są - i to nawet w przystępnych cenach. Podawałem Ci link do Pentacona ze światłem 2.8. Ale to da Ci 58mm - czyli z szerokiego kąt to niewiele zostaje...
    Do makro to niech dokupi do tego Heliosa mocowania odwrotne lub pierścienie makro i będzie super.
    Ostatnio edytowane przez a_wykrota ; 8.09.08 o 22:49
    Kątem oka mego :
    jednego - www.wykrota.wordpress.com
    drugiego - www.adrianwykrota.pl

  7. #7
    Awatar ORZECHOPCJA
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    48
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    I ostatnie pytanko czy te olki om pasują do 4/3 czy trzeba adapter
    Jutro to dziś, tyle że jutro

  8. #8
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ORZECHOPCJA Zobacz posta
    Ok panowie ja też mu mówiłem o 14-42mm ale to troszkę uparty łeb bo robił moim kitem i powiedział że jakoś mu nie leży. A robi krajobraz trochę makro mało portretu. Więc może coś wybierzemy wspólnie bo baran kupi coś i będzie nie kontent, bo tak po prawdzie ja go namówiłem na E-510 a miał zenita i 2 obiektywy i 1 długi tele. i sprzedał a teraz narzeka że tamte były ok.
    No wiadomo, zenith, full frame . Tam wystarczy 28 mm i ma się to samo co przy 14 w olku.

    A poważnie, ja ostatnio nabyłem za śmieszne pieniądze (88 zł konkretnie) Soligora OM 35-70 2.8-3.5, na dodatek z makro. To jest w tej chwili najszerszy kąt jaki mam ze szkieł manualnych. No może nie licząc stałki pod M42 35mm 2.8. Jestem fanem szkieł manualnych, ale nie aż takim by wydać 1000 zł za szkło, które... mogę sobie mieć z AF. Niestety przekonałem się, że rarytasy manualne typu ultra szeroki kąt kosztują. Warto dołożyć trochę i jeśli się potrzebuje wziąć 14-54. W ofertach aukcyjnych można nawet trafić za 1200 zł.

  9. #9
    | OlyJedi Awatar PiotrAntasik
    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    106
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    E-510 + 14-42 + 40-150 + Sigma 50-500 + Metz 58 / E-10 / OM-1 MD + OM-1n MD + OM-2n + Zuiko 50 1.8 + Zuiko 28 3.5 + Sigma 135 2.8

  10. #10
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ORZECHOPCJA Zobacz posta
    I ostatnie pytanko czy te olki om pasują do 4/3 czy trzeba adapter
    Nie pasują. Trzeba mieć adapter. Ale warto. Miałem w rękach Zuiko 50mm 1.8... nie ma o czym mówić, tym się trzeba pobawić.

    Edit:
    To Zuiko to właśnie kolegi Piotrka.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 201
    Ostatni post / autor: 12.03.15, 00:16
  2. Body Olympus E-520 i manualne obiektywy Yashica
    By ondrasz in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29.07.10, 14:36
  3. Manualne z PEN-em
    By tommyXTM in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24.06.10, 22:38
  4. Nowe, manualne obiektywy Falcon
    By emc2 in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 9.02.10, 13:25
  5. E510 stabilizacja i obiektywy manualne
    By dobas in forum E-System
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 2.10.07, 14:56

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.