Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Jaki aparat na koncerty

  1. #11
    | OlyJedi Awatar NightCrawler
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.542
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Poszukaj - nie tak dawno był identyczny wątek.
    ...ciiii - bo cenzura się obudzi...to forum a nie miejsce do rozmów...
    Moje próby i Moja strona
    PAJACYK

  2. #12
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Taka mała uwaga Fajnie by było, jakbyś podawała nazwy aparatów zamiast linków... Bo tak to trzeba klikać tyle razy, a ceneo wiele porządnych informacji nie da, za to za np. miesiąc usunie produkt i wątek i rady będą bezużyteczne.

    A ogólnie aparaciki bardzo podobne, spokojnie można już w nich zawężyć wybór do 1-2. A do tego dodać inne, bo ciekawi mnie, dlaczego wybrałaś akurat te.
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  3. #13
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    O robieniu zdjeć z daleka, na koncertach kompaktem... zapomnij. Weź sobie coś małego i poręcznego, zeby ze znajomymi albumówki pstrykać.

  4. #14
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar wujek.samo.h
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Lublin, Poland, Poland
    Posty
    1.131
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Zaprezentowane powyżej aparaty raczej nie są stworzone do robienia koncertów. Przy wyborze zwróciłbym uwagę na następujące czynniki:
    a/ Ilość megapikseli: nie zawsze więcej znaczy lepiej. Kompakty mają tycie matryce i ładowanie 14 milionów pikseli to porażka. 10 mln to aż nad to.
    b/ Ekwiwalent ogniskowej 35 mm: liczba z przodu to "oddalenie", opisuje to z jak bardzo szerokokątnym obiektywem mamy do czynienia. Liczba z tyłu to "przybliżenie", czyli to jak bardzo można "zoomować" aparatem. Polecałbym by przy zakupie pomimo wszystko brać aparat z najbardziej szerokokątnym obiektywem. Może na koncerty nie będzie to najlepsze rozwiązanie, ale aparat będzie Ci służył jeszcze sporo czasu i jeszcze zdążysz docenić czym jest szeroki kąt.
    c/ przysłona: im mniejsza liczba tym jaśniejszy obiektyw, tzn. że "wpuszcza" więcej światła.

    Na Twoim miejscu zastanowił bym się nad aparatem typu super zoom (niestety są one droższe).
    MK

  5. #15
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Przyłącze się do zdania Grizza. Darowałbym sobie fotografowanie koncertu jako jeden z setek lub tysięcy widzów. Żadna to przyjemność słuchania, ani żadnych udanych zdjęć do albumu z wokalistą oddalonym częstokroć dziesiątki metrów. Aparat, owszem, ale na fotografowanie wypadu na koncert ze znajomymi/rodziną, a do tego (bez sprawdzania parametrów technicznych) nada się każdy z powyższych. Ja bym wybierał najładniejszy (nie żartuje) i najprostszy w obsłudze (po przyjrzeniu się w sklepie).

    Ps. Sprawdziłbym wymogi organizatora przed koncertem. Często organizator nie pozwala wnosić żadnych aparatów czy kamer na miejsca przeznaczone dla publiczności. Bynajmniej nie ze złośliwości czy też chęci ochrony wizerunku. Głównie dlatego, że ludzie z aparatami wśród publiczności zakłócają odbiór koncertu tym, którzy przyjechali by obejrzeć na żywo występ artysty.

  6. #16
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Ełk
    Posty
    355
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    500 pln?Małpa!Zapomnij o dobrych zdjęciach!
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Łooł....panowie mnie wyprzedzili
    Ostatnio edytowane przez Adamss68 ; 9.05.10 o 20:26 Powód: Automatyczne scalenie postów

  7. #17
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar pmfoto
    Dołączył
    Aug 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    74
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    Szukaj puszki z wysokim i mało szumiącym ISO + dobre jasne szkło, reszta to już twoja ręka i oko.
    OM1

Podobne wątki

  1. Jaki aparat do 400 zł?
    By musiolek2 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 6.01.10, 11:49
  2. jaki aparat ???
    By falkirk in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21.09.05, 14:35
  3. Jaki aparat? ~1500,- ?
    By Alex_DeLarge in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27.04.05, 15:44
  4. Jaki aparat?
    By JacaZ in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 6.06.04, 01:23

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.