Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Jaki aparat na koncerty

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2004
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Jaki aparat na koncerty

    Witam,
    Jestem na kupnie aparatu potrzebuje go głównie do robienia zdjęć na koncertach zarówno w plenerze jak i w klubach co polecacie, wiadomy koncerty dużo świateł a czasami ciemno, co wybrac tak by dobre zdjęcia wychodziły zarówno całej sceny jak i dobry zoom,
    cena 2000-3000

  2. #2

    Dołączył
    Feb 2004
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.287
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Jak zdjecia z bliska wsrod znajomych to aparat z podswietleniem AF, a jak z daleka, to jedynie statyw Cie uratuje.
    Olympus C-750, 2 x 128MB + 16MB xD Olympus, Tuleja + UV King + PL-CIR HOYA STD + Filtr gwiazdkowy 6x + Dekielek, Velbon DX-888

  3. #3

    Dołączył
    Mar 2004
    Posty
    104
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    ??

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    531
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Hmmm ale wstępnie można już napisać, że ciężko będzie coś zrobić, jeśli są to koncerty dynamiczne, to trzeba nie lada umiejętności i odpowiednich nastawów aparatu by zdjęćie wyszło znośne lub dobre. To są trudne warunki, ale pokażę wam zdjęcia z takich właśnie nietypowych sytuacji po weekendzie, ponieważ zamierzam robić zdjęcia na występach przy niezbyt doskonałym oświetleniu, dynamice na scenie. Do takich sytuacji oczywiście doskonałym aparatem jest lustrzanka cyfrowa robiąca na ISO 1600 np Canon D10... Canon 1Ds, Nikon D70, Canon 300D. ALe i tak dużo zależy od doświadczenia. słąbym aparatem o niskim iso niestety, nawet gdybyś był prymusem to nie zrobisz nic dobrego. Zobacz sprzęt o jasnym obiektywie np: Olympus C5050.... ale temat potem rozwinę jak będą zdjęcia.
    Olek C-5060WZ, Canon EOS 400D, olek SP-320 i C-765
    GG 3520341, TLEN: nimizt1@tlen.pl
    www.michalmilde.pl

  5. #5

    Dołączył
    Jul 2004
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Jeśli chodzi o me doświadczenie to można powiedzieć że dopiero raczkuje,
    niedawno robiłem na koncertach zdjęcia właśnie aparatem Olympus C5050
    pożyczonym i byłem bardzo zadowolony i zastanawiam sie czy jego właśnie nie nabyć lub Olympus C5060.

    Skoro już niektórzy zaczeli się wypowidać to może powiecie mi jakie są ważne parametry w ustawieniach przy robieniu własnie tego typu zdjęć?

    Padło słowo ISO - ja robiłem zdjęcie przy wartości 100 , dobrze ?
    co jeszcze odgrywa ważną rolę?

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    531
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Chyba szybkość. Ważną rolę odgrywa tu odpowiednie nastawienie sprzętu, by szybko robić fotki i były krótkie czasy. ISO 200 lub w olka C5060 ISO 400, szumy już są na 400, ale da się wyeliminować Neat Imagem. Dziś sprawdzałem takie warunki scenowe na których w sobotę będzie się coś dziać i są długie czasy naświetlania... Więc jeśli znajdujesz się ciągle w takiej samej odległośći od sceny, to ustaw ostrość na manual i miej ustawioną raz a dobrze... dwa to ISO 200, trzy to przydałby się statyw, bo jednak postać może i tak wyjść poruszona bo śmiga na scenie, ale bez statywu wyjdzie poruszone dwa razy mocniej. Trzy to zablokować można ekspozycję co da dodatkowy ułamek czasu który skróci jeszcze opóźnienie... na resztę już trudniej zaradzić, spróbować możesz na minimalnej przysłonie, ale nie wiem czy nie wyjdą niepożądane poświaty i nieostre zdjęcia. Nie rób zdjęć seryjnych, lepiej kilka po sobie niż serią. Do zdjęć np przy Olku C5060 na high zdjęcia mają nie krótsze czasy niż 1/30 i mogą wyjść za ciemne, a redukcja ekspozycji na +1.0 niewiele wnosi dobrego chociaż możńa spróbować, ale mogą pojawić się przepalenia mocniej oświetlonych zdjęć.
    Olek C-5060WZ, Canon EOS 400D, olek SP-320 i C-765
    GG 3520341, TLEN: nimizt1@tlen.pl
    www.michalmilde.pl

  7. #7

    Dołączył
    Jul 2004
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    OK, dzięki serdeczne za te kilka porad,

    jeszcze mi powiedz czy i jaki do modelu c5060 zasosować dodatkowy obiektyw ?

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    531
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Ja mam tylko konwerter na filtry 52 mm i to mi starcza, choć myślę o tele 2,2x raynoxa do mojego olka co da mi zoom 10x. Nic więcej nie używam. Aparat w weekend spisał się doskonale na zaciemnionej sali widowiskowej z niezbyt dobrym oświetleniem. Dodam że nie używałem lampy błyskowej a ze zdjęć jestem zadowolony.
    Olek C-5060WZ, Canon EOS 400D, olek SP-320 i C-765
    GG 3520341, TLEN: nimizt1@tlen.pl
    www.michalmilde.pl

  9. #9

    Dołączył
    Apr 2004
    Posty
    37
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    A mozesz pokazac co Ci wyszlo ?
    Panasonic Lumix FZ10

  10. #10

    Dołączył
    May 2010
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Witam!
    W czerwcu jadę na 2 koncerty do Londynu. Wiem, że większość z was interesuje się fotografią... ja niekoniecznie Chciałabym kupić sobie jakąś zwykłą cyfrówkę. Chodzi mi tylko i wyłącznie o robienie zdjęć i filmików na koncertach, ze znajomymi. Wiem, że pewnie powiecie, że do robienia filmików są kamery. NIestety nie mam wystarczającego budżetu na taki zakup. Chce, żeby aparat szybko reagował (szybko robił zdjęcia), posiadał w miarę dobry dżwięk jak na cyfrówkę no i robił w miarę możliwości dobre zdjęcia. Pierwszy koncert jest na Wembley'u, będę chciała dopchać się pod scenę. Drugi na O2, miejsca mam daleko więc chciałabym żeby miał w miarę dobry zoom. Budżet mam mały bo ok 500zł. Mogę liczyć na jakieś rady propozycje? Brałam pod uwagę m.in te aparaty:
    http://www.ceneo.pl/5658235s
    http://www.ceneo.pl/2238188s
    http://www.ceneo.pl/2512270s
    http://www.ceneo.pl/2512271s
    http://www.ceneo.pl/2126780s
    http://www.ceneo.pl/2231832
    http://www.ceneo.pl/2126763s

Podobne wątki

  1. Jaki aparat do 400 zł?
    By musiolek2 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 6.01.10, 11:49
  2. jaki aparat ???
    By falkirk in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21.09.05, 14:35
  3. Jaki aparat? ~1500,- ?
    By Alex_DeLarge in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27.04.05, 15:44
  4. Jaki aparat?
    By JacaZ in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 6.06.04, 01:23

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.