Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: BKT w E-520 na statywie

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    BKT w E-520 na statywie

    Mam pytanko, jak w E-520 na statywie lub woreczku bez poruszenia aparatem zrobić 3 zdjęcia w BKT?
    Proszę od razu nie pisać czytaj instrukcję.

    w E-520 nie ma mozliwości podłączenia wężyka spustowego, zostaje pilot (ale jak się go nie ma), wykonanie zdjęcia ze statywu w BKT jest praktycznie niemozliwe (tak jak zręki za jednym naciśnięciem spustu, tylko bez poruszenia).
    Opóźnienie czasowe - to tylko jedno zdjęcie, bo wtedy nie ma BKT, a chcąc zrobić jeszcze dwa muszę ponownie nacisnąć spust.
    czy jest na to jakaś rada (poza pilotem) czy to feler aparatu, że konstruktorzy zapomnieli o mozliwości podłączenia wężyka?

  2. #2
    | OlyJedi Awatar NightCrawler
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.542
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dzidzia Zobacz posta
    Mam pytanko, jak w E-520 na statywie lub woreczku bez poruszenia aparatem zrobić 3 zdjęcia w BKT?
    Proszę od razu nie pisać czytaj instrukcję.

    w E-520 nie ma mozliwości podłączenia wężyka spustowego, zostaje pilot (ale jak się go nie ma), wykonanie zdjęcia ze statywu w BKT jest praktycznie niemozliwe (tak jak zręki za jednym naciśnięciem spustu, tylko bez poruszenia).
    Opóźnienie czasowe - to tylko jedno zdjęcie, bo wtedy nie ma BKT, a chcąc zrobić jeszcze dwa muszę ponownie nacisnąć spust.
    czy jest na to jakaś rada (poza pilotem) czy to feler aparatu, że konstruktorzy zapomnieli o mozliwości podłączenia wężyka?

    moge sie mylic ale wezyk to chyba jednak istnieje

    http://www.allegro.pl/item423673204_...jk_rm_uc1.html
    ...ciiii - bo cenzura się obudzi...to forum a nie miejsce do rozmów...
    Moje próby i Moja strona
    PAJACYK

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    To widać, moje pytanie leżało w niewiedzy, takiej że nie przypuszczałem, że wężyk podłącza się do złącza USB w aparacie
    jeżeli tak jest faktycznie to problem jest rozwiązany, myślałem że wężyk podłącza się do jakiegoś specjalnego gniazda.

  4. #4
    S4INT
    Gość
    włącz zdjęcia seryjne? raz naciskasz i trzymasz wciśnięte. po problemie. pzdr

  5. #5
    | OlyJedi Awatar dziekan
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    Tychy
    Posty
    1.112
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    albo z pilota - włączasz bkt - ustawiasz na fotki z pilota i jedziesz - do HDR szkoda tylko że nie ma skoku wiecej jak 1EV
    www.tekkenolandia.pl
    E-510 / FL-50 / ZD 8 / ZD 35 / ZD 14-54 / Industar 50/2.8

  6. #6
    S4INT
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez dziekan Zobacz posta
    albo z pilota - włączasz bkt - ustawiasz na fotki z pilota i jedziesz - do HDR szkoda tylko że nie ma skoku wiecej jak 1EV
    Tylko że w takim wypadku łapiesz spore opóźnienie między kolejnymi kadrami. Chmury czasem nieźle zasuwają po niebie i nawet przy 3 klatkach w trybie pojedynczym wyjdzie paskudny efekt przesunięcia obłoczków (oczywiście zakładają,c że BKT będzie używany do HDRów). Przy bardziej statycznych scenach (np wnętrza) to rzeczywiście dobry sposób.

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    chcę popróbować hdr-ów i z tą myślą zadałem pytanie
    dziękuję pieknie za odpowiedzi

  8. #8
    | OlyJedi Awatar Syd Barrett
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Krk
    Posty
    636
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    możesz też wywoływać RAWa na różnych ekspozycjach i z niego robić HDR. To już podobno "nie to" ale w przypadku chmur być może jedyne rozwiązanie.

  9. #9
    S4INT
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Syd Barrett Zobacz posta
    możesz też wywoływać RAWa na różnych ekspozycjach i z niego robić HDR. To już podobno "nie to" ale w przypadku chmur być może jedyne rozwiązanie.

    To jest bez sensu... nic (więcej) nie wyciągniesz praktycznie z takiego zdjęcia a będzie wygladało jak HDR (co jest raczej in minus).
    Co do HDRów - może Ci braknąć tego bracketingu - 3F co 1EV to naprawdę nie jest dużo, zwłaszcza przy olkowych tendencjach do przepalania.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.