Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 44

Wątek: Test Nikona D700 na optyczne.pl

  1. #21
    | OlyJedi Awatar sławekb
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Łagów
    Posty
    810
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Fatman Zobacz posta
    bo nie zawsze dobre zdjecie oznacza doskonałą jakość techniczną -zgodzisz się ze mną ?
    Oczywiście, mam trochę fajnych zdjęć z iso 1600 i wiecej ale nazwałbym je: dokumentacyjnymi.
    W mojej stopce jest link pt. "byki" zobacz pare fotek, robiłem je przed wschodem słońca, nie miałem choćby małego źródła światła jak na Twoich zdjęciach. Iso 1600 i więcej, co by mi dało iso 5600?? Nadal byłyby to zdjęcia dokumentacyjne. No chyba że mi coś doradzisz i następnym razem zrobie lepsze.

  2. #22
    | OlyJedi Awatar Fatman
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    921
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    sławekb, po prostu upieram się, że Twoje stwierdzenie "Zauważyłem też, że tam gdzie trzeba używać iso 1600 nie ma już warunków do dobrych zdjęć" bardzo mocno mija się z prawdą.

    Bardzo dużo zdjęć wykonuję na takiej i większej czułości w normalnych domowych warunkach -i dzięki niskoszumnej matrycy wyglądają bardzo dobrze (strona techniczna itd).

    A w linka zaraz zerknę, dziękuję za zaproszenie.

    ok zerknąłem -pytasz co by Ci dało iso 5600 przy tych zdjęciach ?

    no może nie 5600 ale 3200-4000 z użyciem niskoszumnaj matrycy już coś by dało -zdjęcia nie byłyby tak ciemne, kolory byłyby bardziej naturalne -to samo tyczy się kontrastu -mógł byś uzyć krótszego czasu dzięki czemu przynajmniej część z tych zdjęć nie wyglądałaby na poruszone............
    Ostatnio edytowane przez Fatman ; 2.09.08 o 15:27

  3. #23
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    A zdjecie dokumentacyjne nie moze byc dobre? Wszelkiego typu zdjecia z wydarzen, reporterka, czesto w trudnych oswietleniowo warunkach - nie ma w nich ani jednego dobrego?

    Mi sie przytoczone zdjecia bardzo podobaja

    A sama wole np. wieczorem robic zdjecia, gdy jest ladne miekkie swiatlo, tylko czesto jest go juz za malo, zebym zrobila zdjecie jakie chce [1/500-1/1000s ] na niskim iso.
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  4. #24
    | OlyJedi Awatar Fatman
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    921
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    dodam jeszcze, ze zwykle zmienia się zdanie po spróbowaniu czegoś o czym się tylko słyszało........... bardzo chętnie bym się z Tobą spotkał i pokazał jak wiele swobody daje bezstresowa możliwosć focenia w wysokim iso -nagle się okazuje, że bezproblemowo możemy focić w takich warunkach, o których wczesniej nawet nam się nie śniło........

    wiem co piszę, przechodziłem to osobiście włącznie z tekstami w mojej głowie: "po co mi iso 1600, i tak nie używam" -nie używałem bo nie mogłem............... teraz mogę i otworzyły mi się oczy na pewne sprawy

    jakiś czas temu było podobnie z LV w Olympusach -po co mi LV, pisała większosć (a ilu wyśmiewało ?) -nagle się okazuje, że to przydatna funkcja i nawet sceptycy czasem jej uzyją -dochodzi też możliwosć kręcenia filmów (hahaha, filmy w lustrzance ? -a czemu nie, nie przeszkadza a może się nagle przydać)

  5. #25
    | OlyJedi Awatar zibi1303
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    2.876
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Panowie Fatman i slawekb, wy się spieracie o jedno słowo:
    "że tam gdzie trzeba używać iso"
    Slawekb użył słowa trzeba nadmiarowo i Fatman ma rację, ale chodzi o to że nie trzeba a można . Sęk w tym że sprzęt Fatmana pozwala na to a inny nie. Kiedyś Fatman mądrze to powiedziałeś, że skoro sprzęt pozwala to czemu z tego nie korzystać i tak ma być. Kiedyś być może sprzęt pozwoli zrobić zdjęcia w biegu w przy świetle księżyca. Postęp jest tak szybki, że ograniczenia typu warunki będą , ale jakże na innym poziomie.
    PS...
    Pamiętam taką wypowiedź na jakimś forum Nikona albo Canona:
    "LV jakież to nieprofesjonalne" ....
    /*...................*/
    /* ...........................*/

  6. #26
    | OlyJedi Awatar sławekb
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Łagów
    Posty
    810
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Fatman Zobacz posta
    sławekb,

    ok zerknąłem -pytasz co by Ci dało iso 5600 przy tych zdjęciach ?

    no może nie 5600 ale 3200-4000 z użyciem niskoszumnaj matrycy już coś by dało -zdjęcia nie byłyby tak ciemne, kolory byłyby bardziej naturalne -to samo tyczy się kontrastu -mógł byś uzyć krótszego czasu dzięki czemu przynajmniej część z tych zdjęć nie wyglądałaby na poruszone............
    Ale nadal byłyby dokumentacyjne. Nie ma światła nie ma koloru. Co by mi tu dało iso 6400 jeśli przy iso2000 mam 1/20s ??
    W teatrze, w domu przy oknie itp. jest jakieś źródło światła. Zrób zdjęcia przed wschodem słońca tak żeby miały fajne kolory.

  7. #27
    | OlyJedi Awatar Fatman
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    921
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    no nie udowodnię Ci tego w rozmowie niestety -sam musiałbyś się przekonać.........

    tak czy inaczej to co napisałeś w zdaniu do którego sie przyczepiłem jest mitem.......

  8. #28
    | OlyJedi Awatar sławekb
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Łagów
    Posty
    810
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Fatman Zobacz posta
    no nie udowodnię Ci tego w rozmowie niestety -sam musiałbyś się przekonać.........

    tak czy inaczej to co napisałeś w zdaniu do którego sie przyczepiłem jest mitem.......
    No i przyznałem Ci rację
    I mamy dwa mity w jednym wątku.
    Nie twierdzę że nie chciał bym dobrego iso 6400, fajnie je mieć ale nie można twierdzić że w każdych warunkach można robić dobre zdjęcia bo tego nawet D3 nie potrafi "sam musiałbyś się przekonać........." gdybym Cię zabrał w warunki w jakich fotografuję.
    Jelenie zaczęły już ryczeć, jest nów, w nocy ciemno, jeśli ja słyszę byki a ich nie widzę to D3 by je oczywiście zobaczył. Niestety w dzień nie chcą ryczeć na otwartej przestrzeni tylko gdzieś w młodnikach i krzakach.
    Zastanawiałem się nad D700 ale niestety w moim przypadku więcej bym stracił niż zyskał: musiałbym kupić dłuższe i cięższe obiektywy a dostałbym tylko lepsze wyższe iso. Niestety światła się nie da dokupić w lesie.
    Ostatnio edytowane przez sławekb ; 2.09.08 o 16:03

  9. #29
    | OlyJedi Awatar Fatman
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    921
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Wiesz, ja doskonale znam możliwości i ograniczenia D3 -nie musze się już przekonywac co ta pucha potrafi a czego nie -ja tą pucha zarabiam na życie

    nie musisz pisać z takim sarkazmem "Jelenie zaczęły już ryczeć, jest nów, w nocy ciemno, jeśli ja słyszę byki a ich nie widzę to D3 by je oczywiście zobaczył.", bo to nie sprzyja przyjacielskiej wymianie zdań...........

    no ale tak swoją droga, to nawet nie wiesz jak chętnie bym się na taki wypadzik wybrał....... siędzę w tym szarym mieście i mnie aż skręca -nie wiem tylko, czy potrafiłbym się odpowienio skradac, żeby zwierzakuw nie przeploszyć

    może kiedyś będzie okazja się spotkać i zrobić taki wypad ?
    Ostatnio edytowane przez Fatman ; 2.09.08 o 16:08

  10. #30
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar lessie
    Dołączył
    Sep 2004
    Mieszka w
    wrocław
    Posty
    2.256
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Fatman...
    przestań mnie denerwować tymi fotami na ISO 4000...ja nawet jak mam sny o gładkim ISO to mi się takie liczby nie wyświetlają, nie mówiąc że robię na takiej wartości foty portretowe na ślubie....

    Kurczę...a miałem kupić Canona....Teraz będę zbierał na D3 a jak już uzbieram to wyjdzie D9 i te jelenie co ich nie widać będzie można robić....
    Nie ma szczęścia w Totku....

Podobne wątki

  1. Test ZD14-54 na optyczne.pl
    By C+ in forum E-System
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 6.04.08, 20:50
  2. Test E-3 na optyczne.pl
    By kapir in forum E-System
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 27.03.08, 17:33
  3. Test ZD12-60 na optyczne.pl
    By C+ in forum E-System
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 9.03.08, 16:56
  4. Test 20 filtrów UV na Optyczne.pl
    By Arek_O in forum E-System
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 25.09.07, 10:44
  5. test d50 na optyczne.pl
    By blady in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22.11.06, 23:01

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.