Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Wątek: Wybór lusterka analogowego.

  1. #11
    | OlyJedi Awatar a_wykrota
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Pyrlandia
    Posty
    853
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    No nie głupia myśl Klubowiczów jak braci trzeba traktować, a bracia się dzielą
    Kątem oka mego :
    jednego - www.wykrota.wordpress.com
    drugiego - www.adrianwykrota.pl

  2. #12
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Ja nie lubię Praktik. Bo mi się źle kojarzą - z PRLowskim dziadostwem. Fotografowałem jako dzieciak jeszcze za bolszewika. Wtedy dla przeciętnego człowieka dostępne były jedynie ruskie Zenity i enerdowskie Praktiki. O japońskich cudeńkach można było tylko pomarzyć przeglądając prospekty i katalogi.

    Fotografując praktiką nie miałbym funu, a o to przecież w tym wszystkim chodzi. Kompletując system OM spełniam marzenia z dzieciństwa...

    ps. Ktotek ma oczywiście rację. Racjonalnie rzecz rozpatrując enerdowskie praktiki to bardzo zacne aparaty.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar wujek.samo.h
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Lublin, Poland, Poland
    Posty
    1.131
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Czarny Zobacz posta
    To nie Ci Wujek zafunduje pełnoklatkowe szkiełka do Nikosia.
    Pełnoklatkowe szkiełka do Nikósia dla Wszystkich !!!

    Ale Praktika też pewnie się nada, choć nie miałem okazji testować ani znać kogoś kto testował.
    MK

  4. #14
    | OlyJedi Awatar Morlok
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.373
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Ja mam OM-40. Ktoś gdzieś napisał, ze aparata była niedoceniona. I to prawda. Świetny pomiar światła. Naswietliłem dwa slajdy i nie ma problemów z ekspozycją. Pomijam te klatki, przy ktorych kombinowałem zamiast słuchac aparatu.
    Jak byś miam zachciankę robić na 3200 ASA to światłomierz też to ma. W przeciwieństwie do innych z serii amatorskich ma metalowy korpus.
    Pozdr.
    Automaty liczą, liczą, liczą .....na człowieka.

  5. #15
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Ja zaczynałem od OM-20, bo w przeciwieństwie do OM-10 ma on nie tylko priorytet przysłony, ale i pełny manual bez adaptera. Ten aparat jak na początek jest bardzo dobry, lekki, ale niestety trochę potrafi szarpnąć lustrem. To nie ta kultura pracy co OM-2 czy OM-4, ale w końcu jest dwu-, a nie jednocyfrowym modelem. Jeśli chcesz OM, to na początek myślę, że OM-20 będzie dobry, bo nie będziesz musiał (jak w OM-10) szukać adaptera, by mieć pełny manual i będziesz miał pokrętło czasów przy bagnecie obiektywu (super sprawa, bardzo wygodne).
    Pzdr
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  6. #16
    | OlyJedi Awatar a_wykrota
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Pyrlandia
    Posty
    853
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Dzięki Panowie za komentarze!!!
    Tak zdecydowałem.... Poluję na coś z OM. Doskładam pieniążków i wchodzę w OM - jak się bawić to się bawić!!!
    Moje marzenie 50 1.4 Przekonaliście mnie
    Słuchajcie a jeszcze taka sprawa. Jak sprawdzić analoga tak na sucho bez kliszy? Jest w poznaniu parę antykwariatów ze sprzętem i kilkukrotnie było coś fajnego a nie do końca widziałem jak się zabrać za sprawdzenie tego.
    Macie jakieś metody?
    Kątem oka mego :
    jednego - www.wykrota.wordpress.com
    drugiego - www.adrianwykrota.pl

  7. #17
    | OlyJedi Awatar Syd Barrett
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Krk
    Posty
    636
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    mam kilka praktic.. co do 50/1.4 to nie myśl sobie, że istnieją tylko pod OM. Mam Takumara 50/1.4 (m42) i na nic innego bym go nie zamienił - super szkiełko zarówno pod analoga, jak i plastikowego olka.
    praktike można dorwać naprawdę za małe pieniądze. najtaniej udało mi się upolować MTL-5 za 50zł.. chociaż akurat emteele mają a'la dalmierzową matówkę, czym się z początku bardzo podniecałem ale jak przyszło do uwieczniania poruszających się obiektów (szczególnie tych groźnych - np. bardzo agresywnych babć w Wielki Piątek w Kalwarii Zebrzydowskiej) - miałem mętlik w głowie. wolę tradycyjne PLC lub TL, zwłaszcza, że są tańsze.. do MTL już się przyzwyczaiłem ale to trochę trwało i było wspierane równoczesnymi szaleństwami ze starym dalmierzem.
    podsumowując jak wejdziesz w m42 będziesz miał równie uniwersalne szkiełka pod analoga jak i pod cyfrę. a w świecie m42 jest dużo bardzo tanich słoiczków w niskich cenach

    edit
    co do sprawdzania no to - patrzysz przez wizjer czy coś widać i czy nie ma syfów ani rys. następnie podpinasz jakieś szkiełko - sprawdzasz czy umiesz wyostrzyć, kręcisz wszystkim czym się da i sprawdzasz czy chodzi jak powinno, następnie otwierasz klapkę, "nakręcasz film" i sprawdzasz na różnych czasach czy migawka przechodzi mniej więcej z tą prędkością co powinna (najprościej np 1/20: wolno, 1/500: szybko..). w praktikach ponadto często jest uszkodzony samowyzwalacz, więc jeśli takowy jest to go nakręcasz i sprawdzasz czy wyzwoli migawkę. jeśli jest wyjście na lampę możesz też sprawdzić czy ją wyzwala...
    Ostatnio edytowane przez Syd Barrett ; 29.08.08 o 00:31

  8. #18
    | OlyJedi Awatar a_wykrota
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Pyrlandia
    Posty
    853
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    W m42 jest dużo dobrego - ale też dużo syfu.
    Mam trochę szkieł pod m42 w sumie wgryzłem się już w tą radziecko - nrdowską technologię
    Ten radioaktywny Takumar jest boski... wiem, miałem okazję się nim pobawić... Cud szkło, ostre piękny bokeh... tylko cena też ładna - około 400zł
    Praktica kusi swoją ceną... Ma też swoją klasę.
    Muszę się z tym przespać.
    Dobranoc
    Kątem oka mego :
    jednego - www.wykrota.wordpress.com
    drugiego - www.adrianwykrota.pl

  9. #19
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    podlaskie
    Posty
    296
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Chcesz wydać niewiele na analoga i być zadowolonym to kup Prakticę. Najbardziej zaawansowane i bezawaryjne korpusy należą do serii B. Są to modele B200 i BC1 i pomimo mało popularnego mocowania bagnetowego warto się im przyjrzeć. Fabryczny reduktor na M42 zapewnia bezproblemowe korzystanie z bogatej oferty obiektywów, od 16mm (rybie oko) do 1000mm (lustrzany tele), za śmieszne pieniądze w porównaniu do innych systemów.

    Wygoda obsługi i możliwości BC1 dorównują, a często przewyższają parametrami konkurencję (amatorskie OM, Pentax ME super). Praktica B200 i BC1 ma czuły i szybki światłomierz oparty na arsenku galu. Dokładność pomiaru pomimo wieku obydwu modeli jest porównywalna z E-1, a informacji w wizjerze mogą pozazdrościć nawet obecne cyfrówki (diodowa drabinka czasów o zakresie 1/1000s do 8s z możliwością obserwacji poziomu prześwietlenia lub niedoświetlenia, wskaźnik gotowości lampy błyskowej, informacja o używanej przysłonie).

    Możliwość ustawienia ISO od 12 do 3200 z dodatkową korekcją 2EV w każdą stronę, co pozwala na stosowanie filmów od ISO 3 do ISO 12800. Automatyka naświetlenia od 1/1000s do 40s, a manualne ustawienia w przedziale 1/1000s- 1s. Synchronizacja błysku w B200 do 1/125s, a w BC1 do 1/90s. Migawka metalowa o przebiegu pionowym sterowana elektronicznie. Przy wyczerpanej baterii dostępny czas mechaniczny ok. 1/100s.
    Można jeszcze wspomnieć o przycisku kontroli GO i samowyzwalaczu, a także drugim gniazdku synchronizacji umożliwiającym wyzwalanie jednocześnie dwóch lamp błyskowych. Dostajesz tak wiele za tak niewiele.

    Praktica BC1 to ostatni metalowy korpus w serii B, z miękkimi, skóropodobnymi okładkami z przodu i z tyłu korpusu. Jego wielkość i waga są porównywalne z OM.

    Pozdrawiam.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	OM BC1.jpg
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	69,3 KB
ID:	7203  

  10. #20
    | OlyJedi Awatar a_wykrota
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Pyrlandia
    Posty
    853
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Dorjan dzięki wielkie za tak dobre przedstawienie tematu.
    Jeżeli dobrze działa ze szkłami m42.... to też jest bardzo sensowne wyjście...
    Co do zakupu. Najlepiej allegro? Czy polecacie coś innego?
    Kątem oka mego :
    jednego - www.wykrota.wordpress.com
    drugiego - www.adrianwykrota.pl

Podobne wątki

  1. Konwerter analogowego sygnału video na USB
    By zbyma72age in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14.09.10, 23:56
  2. obiektywy od analogowego penatxa
    By adriano210 in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13.04.09, 19:41
  3. Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 3.12.08, 09:13
  4. Prosze o poradę przed zakupem analogowego lustra
    By michaelangelo in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 4.01.08, 16:39

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.