Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: fotografia VR - 360 stopni

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    23
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    fotografia VR - 360 stopni

    Witam,

    Czy wie ktoś w jaki sposób robić zdjęcia VR - np. produktów które można oglądać z każdej strony? Jaki software najlepiej użyć do składania zdjęć, żeby można je było wstawić na stronę www.

    Czy potrzebuję jakiś dodatkowy sprzęt - mam E-500 z 14-54 ??

    pozdrawiam
    LG

  2. #2
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Z tego co się orientuje to przydałby się jakiś stabilny statyw, zestaw oświetleniowy, standardowy namiot bezcieniowy (jeśli to są małe rzeczy, nie większe niż E-500), stolik z obrotowym blatem by móc obrać produkt w okół osi pionowej. Oprogramowanie... tu nie poradzę bo nie znam nic oprócz Adobe Flash. Robisz aplikacje Flash (ewentualnie zlecasz napisanie takiej), która będzie pobierać zdjęcia z serwera, porządkować je w kolejności i wyświetlać na stronie zgodnie z tym jak ustawi to jakimś suwakiem na ekranie przeglądająca stronę osoba. I to w zasadzie wszystko.
    Ostatnio edytowane przez hades ; 24.08.08 o 15:01

  3. #3
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez lukgier Zobacz posta
    Witam,

    Czy wie ktoś w jaki sposób robić zdjęcia VR - np. produktów które można oglądać z każdej strony? Jaki software najlepiej użyć do składania zdjęć, żeby można je było wstawić na stronę www.

    Czy potrzebuję jakiś dodatkowy sprzęt - mam E-500 z 14-54 ??

    pozdrawiam
    LG
    Ja się orientuję co do VR ale nie produktów, ale widoczków lub pomieszczeń. Nie wiem czy to Cię interesuje czy jesteś nastawiony tyko na produkty czy interesuje Cię szeroko pojęta Virtual Reality...

    Jeśli to drugie - to na pewno przyda Ci się głowica do panoram qtvr.
    Aby obracać względem osi przechodzącej przez punkt nodalny
    Ideałem będzie też szerokokątny obiektyw na przykład ZD8mm Chociaż na początek można się pomęczyć z 14mm

    ale tak jak mówię dotyczy to panoram gdzie patrzysz dookoła siebie a nie ogladasz produkt z wszelkich stron.

    http://www.qtvrheads.pl/qtvr_4.html

    Programy które mogę polecić : PTGUI / HUGIN do sklejenia panoramy oraz PANO2QTVR do zrobienia wirtualnej wycieczki



    fotografię przedmiotu tak jak HADES robiłem kiedyś właśnie w taki prosty sposób. Seria zdjęć przypisana do suwaka we flashu jednak jak sądzę jest to droga naookoło

  4. #4
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Na 100% jakis z programow do QTVR ma taka funkcje - tzn mozna nim stworzyc zarowno widoczki, jak i zdjecia jednego obiektu "na okolo". Ale ktory, to Ci nie powiem niestety... Ale w ktoryms to widzialam. W zeszlym roku robilam projekt dot. QTVR, ale roznymi narzedziami... Sprawdz PTGui, Pano2QTVR oraz tę strone http://www.panoramas.dk/panorama/software.html - pamietam za to, ze ta opcja byla platna... :/
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  5. #5

    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    23
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Dzięki bardzo za wskazówki, zaczynam się wgryzać w temat który jest mega szerokim zagadnieniem.

    Ściągnąłem program PTGui polecany przez dog_master'a do sklejania zdjęć i pomału zaczynam zabawę.

    Dzięki dobas za info o głowicach, tylko nie wiem czy da się je zastosować do robienia zdjęć produktom - chyba są bardziej przydatne przy panoramach, do produktów chyba będzie lepiej wykorzystać obracany stolik, zwłaszcza że zależy mi tylko na obracania produktu w jednej płaszczyźnie więc najwygodniej będzie obracać sam produkt.

    Jak tylko uda mi się stworzyć pierwsze próbki podeśle linki co mi wyszło, pod warunkiem że się będzie nadawać do pokazania

    pozdrawiam serdecznie
    lG

  6. #6
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez lukgier Zobacz posta
    Dzięki dobas za info o głowicach, tylko nie wiem czy da się je zastosować do robienia zdjęć produktom - chyba są bardziej przydatne przy panoramach, do produktów chyba będzie lepiej wykorzystać obracany stolik, zwłaszcza że zależy mi tylko na obracania produktu w jednej płaszczyźnie więc najwygodniej będzie obracać sam produkt.
    lG

    zdecydowanie lepiej bedzie zastosować obracany stolik

  7. #7
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    ??Stitcher??

  8. #8
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez lukgier Zobacz posta
    Zwłaszcza że zależy mi tylko na obracania produktu w jednej płaszczyźnie więc najwygodniej będzie obracać sam produkt.
    Jak jedna płaszczyzna, to złóż to we flashu w całość, powinno być prosto, na godzinkę roboty najwyżej. 36 fotek i płynność będzie jak ta lala.

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  9. #9

    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    20
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez lukgier Zobacz posta
    Witam,

    Czy wie ktoś w jaki sposób robić zdjęcia VR - np. produktów które można oglądać z każdej strony? Jaki software najlepiej użyć do składania zdjęć, żeby można je było wstawić na stronę www.

    Czy potrzebuję jakiś dodatkowy sprzęt - mam E-500 z 14-54 ??

    pozdrawiam
    LG
    Witam
    Przepraszam że odgrzewam taki stary temat, ale ostatnio czegoś szukałem i znalazłem to:
    http://gardengnomesoftware.com/tutorial.php?movid=o01
    Czy o to chodziło ?
    Pozdrawiam

  10. #10

    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: fotografia VR - 360 stopni

    Cytat Zamieszczone przez lukgier Zobacz posta
    Witam,

    Czy wie ktoś w jaki sposób robić zdjęcia VR - np. produktów które można oglądać z każdej strony? Jaki software najlepiej użyć do składania zdjęć, żeby można je było wstawić na stronę www.

    Czy potrzebuję jakiś dodatkowy sprzęt - mam E-500 z 14-54 ??

    pozdrawiam
    LG
    Wszystko zależy od tego na ile profesjonalne rozwiązanie ma to być i jak dużych produktów to dotyczy.
    Najprostszym rozwiązaniem jest zakup namitou bezcieniowego np 50cmx50cm i np dwóch lamp po jednej z każdej strony.
    Przydałby się również jakiś najprostszy statyw lub coś na czym można oprzeć aparat w nieruchomej pozycji.
    Telerz obrotowy możemy kupić w sklepie fotograficznym ( ewentualnie gastronomicznym )
    Dobra wiadomość jest taka że przy zdjęciach obrotowych obiektyw i aparat nie będa miały takiego znaczenia jak przy panoramach i mogą być te, które są.
    Oprogramownie to:
    http://ggnome.com/object2vr
    fajne i intuicyjne.

    Większa zagwozdka pojawia sie dopiero przy Przedmiotach Wielkogabarytowych takich jak np samochód.
    Platformy do samochodów to wydatek od 14 do 50tys zł.
    Jest tutaj także dość prosty sposób.
    Taka obrotwa animacja to nic innego jak seria ujęć wykonana co ileś stopni i z tej samej wysokości.
    Mozemy zatem zbudować wielki cyrkiel ze sznurka i w centralnym punkcie postawić przedmiot.
    Następnie wykonać serię ujęć.

    A oto przykład:
    http://ungr.eu/fotografia/obrotowa/i...a-obrotowa-360

    http://ungr.eu/fotografia/obrotowa/i...produktowa-360

    http://ungr.eu/fotografia/obrotowa/i...-reklamowa-360

    http://ungr.eu/fotografia/obrotowa/i...ia-obrotowe-3d
    Ostatnio edytowane przez ungr ; 31.10.14 o 18:09

Podobne wątki

  1. PEN-y a fotografia IR
    By Lobuzio in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 13.07.10, 08:27
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12.02.10, 16:13
  3. Fiszaj 360 stopni
    By RadioErewan in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 23.05.08, 23:51
  4. E-1 i fotografia IR
    By olifant in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 6.11.07, 15:58

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.