Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Składanka z kilku zdjęć - kolaż

  1. #11
    | OlyJedi Awatar Harnas
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    250
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Jak się wie co i jak to można w 30s wyklikać, ale jak się tego nie robiło, to się błądzi i metodą prób i błędów trzeba dochodzić.
    Dzięki, zapowiada się nieciekawa pogoda w weekend to może będę próbował podanych programów.

  2. #12
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Harnas Zobacz posta
    Jak się wie co i jak to można w 30s wyklikać, ale jak się tego nie robiło, to się błądzi i metodą prób i błędów trzeba dochodzić.
    Dzięki, zapowiada się nieciekawa pogoda w weekend to może będę próbował podanych programów.
    Satysfakcja jest pelna jak samemu sie dojdzie do finalu.Jednak na forum nalezy pytac i jesli ktos cos poleca to nie na zasadzie,ze gdzies tam cos wyczytal,tylko sam juz wie jak to dziala.
    Zawsze mozesz pytac jak nie bedziesz wiedzial jak i co.

  3. #13
    | OlyJedi Awatar Harnas
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    250
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    W Photofiltre najpierw obracasz, ustawiasz rozmiar każdego zdjęcia i potem po kolei wklejasz je do docelowego pliku?

  4. #14
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Harnas Zobacz posta
    W Photofiltre najpierw obracasz, ustawiasz rozmiar każdego zdjęcia i potem po kolei wklejasz je do docelowego pliku?
    Tez tak mozna,ale tez mozesz na wklejonej(jeszcze nie zatwierdzonej-ramka mruga) kliknac PPM i otworzy Ci sie okno z opcjami wklejania.Tam tez przed zatwierdzeniem ustawiasz wielkosc i polozenie fotki.Jak juz jestes zadowolony to zatwierdzasz.

  5. #15
    | OlyJedi Awatar zbyma72age
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Tarnowo Podgórne
    Posty
    697
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    A może prościutki:
    S-Merge 1.3 freeware
    http://www.graphicutils.com/
    Program narzędziowy przeznaczony do łączenia grafiki. Pozwala skleić dwa obrazy w rozmaity sposób: mogą przenikać się lub stykać krawędziami. Program ma opcję wsadowego łączenia plików graficznych.
    "Kiedy się chce otrzymać dobrą odpowiedź, trzeba zadać dobre pytanie"

  6. #16
    | OlyJedi Awatar kasprzyk
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Posty
    3.715
    Siła reputacji
    87
    Moja galeria
    CZeść

    zbyma72age - a jakbyś jeszcze wskazał program dla 4 zdjęć ? wiem, wiem, posklejam po dwie sztuki.

    Mam do Was jeszcze jedną prośbę, czy ktoś zechciałby opisać jak zrobić składankę z 4 fotek w gimpie ?

    Pzdr
    Olympus C-7070, E3, ZD 14-42 i 70-300

  7. #17
    piotrek204
    Gość
    sciagnij ze strony adobe trial indesign CS3, wlasciwy program do tego celu

  8. #18
    | OlyJedi Awatar kasprzyk
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Posty
    3.715
    Siła reputacji
    87
    Moja galeria
    piotrek204 - darowałem sobie, bo ten program to 400MB
    zbyma72age - ten program raczej jest dla mnie , ale jest zonk - w wynikowym obrazie jakieś znaczniki są na fotkach - a niby darmowy.
    chyba dalej będę walczył w Paint-cie

    pzdr
    Olympus C-7070, E3, ZD 14-42 i 70-300

  9. #19
    Awatar coolgago
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    61
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Przeglądarka i edytoer Ashampoo Photo Commander 5.40 pozwala na proste zrobienie składanki z wielu zdjęć. Niestety nie można wiele samemu ustawić tylko trzeba liczyć na dziwne ustawienia zdjęć przez program. Nowsze wersje tego programu są niestety płatne.
    Oto prosty przykład.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Collage 2008.09.22 22.56.03.jpg
Wyświetleń:	379
Rozmiar:	106,5 KB
ID:	7937  

  10. #20
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar lessie
    Dołączył
    Sep 2004
    Mieszka w
    wrocław
    Posty
    2.256
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    rocco
    powiem jak można w PSie - to podobne programy.


    1. Otwierasz nowy dokument wpisując jego rozmiary, jakich pragniesz.
    2. Otwierasz wszystkie zdjęcia które chcesz połączyć.
    3. Przeciągasz narzędziem "move tool" ( taka czarna strzałeczka ) obrazki do połaczenia na dokument, który powiedzmy będzie tłem ( może to być inny obrazek lub każde tło jakie sobie wymyślisz...)
    4. Pozostaje przeskalować obrazki i je ułożyć tak jak chcesz ( po przeciągnięciu ich na dokument stanowiący tło, automatycznie stały się warstwami tego dokumentu ). Robisz to używając skótu CTRL+T (transform) i układasz, zmniejszasz, deformujesz je jak chcesz. Jeśli robisz to z wciśniętym SHIFTem to zachowują proporcje.
    Po ułożeniu wszystkiego jak chcesz spłaszczasz obrazek i gotowe. Oczywiście możesz dodać trochę efektów, ramek i innych pierdółek...

    Jak chcesz mieć gotowca to najlepiej zrobić sobie tło w określonych wymiarach i powycinać w nim dziury tam gdzie mają być obrazki i zapisać jako dokument edytowalny (psd czy coś w tym stylu). Podem tylko podkładasz pod spód obrazki jakie chcesz i możesz to robić nieskończoną ilość razy...

Podobne wątki

  1. Kolaż/../?
    By jacQu in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 5.05.10, 22:55
  2. AF na oczy z kilku metrów
    By darkelf in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 8.01.10, 18:52
  3. e-410 od kilku dni w rękach Janka
    By alejanp in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20.05.09, 22:53
  4. kompresja zdjęć
    By Jacek64 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10.03.07, 21:35

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.