Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: Jaki filtr polar mam kupić ?

  1. #21

    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    13
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Harnas Zobacz posta
    Filtr wygląda na identyczny z oryginalnym Marumi. Różnica jest w opakowaniu - opakowanie Sunpak wygląda na jednorazówkę, taka plastykowa zgrzewka. Marumi ma otwierane plastikowe pudełko.


    Takie "prawie" Marumi,dziwią mnie ludzie którzy próbują zaoszczędzić parę zł kupując produkty wątpliwego pochodzenia.
    Ktoś robi "podobne" produkty i rozpowszechnia plotkę że niby z tej samej fabryki,stara ściema.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Czy filtry z podwójnym gwintem mają jakąś przewagę ? Jeśli dobrze rozumiem mogę dodatkowo nakręcić na filtr polaryzacyjny filtr połówkowy ?

    Czy obiektyw 14-42 kwalifikuje się jako szerokokątny ? ( bo wtedy chyba wersja slim będzie lepsza....)

    mmm....Kupiłem sobie aparat i jak widzę kupiłem sobie też dużo nieznanych mi wcześniej problemów
    Ostatnio edytowane przez Gotyk ; 25.08.08 o 00:40 Powód: Automatyczne scalenie postów

  2. #22
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar K_Puchatek
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Zabrze
    Posty
    1.709
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Harnas Zobacz posta
    Filtr wygląda na identyczny z oryginalnym Marumi. Różnica jest w opakowaniu - opakowanie Sunpak wygląda na jednorazówkę, taka plastykowa zgrzewka. Marumi ma otwierane plastikowe pudełko.
    Nie mam pojęcia jakiej jakości jest ten filtr Sunpak'a natomiast opakowanie jest identyczne jak najnowsze filtry Marumi - w Polsce ich jeszcze nie spotkałem, natomiast znajomy przywiózł mi z Japonii ZD 12-60mm z polarem Marumi do niego - dokładnie takie samo pudełeczko (jest zdecydowanie gorsze niż poprzednie opakowania Marumi - niby są uchwyty na filtr, ale i tak wala się po całym opakowaniu)...
    Zapraszam do mojego wątku ze zdjęciami: Poszukiwania

  3. #23
    | OlyJedi Awatar skow
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    1.087
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez K_Puchatek Zobacz posta
    [...]natomiast znajomy przywiózł mi z Japonii ZD 12-60mm z polarem Marumi do niego [...] niby są uchwyty na filtr, ale i tak wala się po całym opakowaniu)...
    Czyli jak rozumiem masz filtr w wersji normalnej (nie slim)?
    Czy nie ma najmniejszych objawów winietowania na ogniskowej 12mm?
    ORF Viewer 1.10 - program do szybkiego przeglądania plików ORF (100% "czystej" Javy)
    Obsługuje również E-30, E-620 i E-P1

  4. #24
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar K_Puchatek
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Zabrze
    Posty
    1.709
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez skow Zobacz posta
    Czyli jak rozumiem masz filtr w wersji normalnej (nie slim)?
    Czy nie ma najmniejszych objawów winietowania na ogniskowej 12mm?
    Jest to wersja slim, winietowania nie zauważyłem (no ale jak na razie to miałem go raz na obiektywie...) Jak będę w domu to podam dokładne dane tego filtra (wieczorkiem). Pozdrawiam
    Zapraszam do mojego wątku ze zdjęciami: Poszukiwania

  5. #25
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar K_Puchatek
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Zabrze
    Posty
    1.709
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Jak obiecałem tak podaję - mam filtr dokładnie taki sam jak ten z linka:
    http://pl.zooomr.com/photos/26054@Z01/991285/
    Tak generalnie to nie spotkałem się z opisem "slim" na filtrach firmy Marumi - owszem sprzedawcy często używają tego określenia, natomiast na żadnym filtrze się z takim opisem nie spotkałem...Natomiast faktem jest iż filtr (pierścienie) mają wysokość około 4 mm.
    Ostatnio edytowane przez K_Puchatek ; 25.08.08 o 19:07
    Zapraszam do mojego wątku ze zdjęciami: Poszukiwania

  6. #26
    rocco
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez K_Puchatek Zobacz posta
    Jak obiecałem tak podaję - mam filtr dokładnie taki sam jak ten z linka:
    http://pl.zooomr.com/photos/26054@Z01/991285/
    Tak generalnie to nie spotkałem się z opisem "slim" na filtrach firmy Marumi - owszem sprzedawcy często używają tego określenia, natomiast na żadnym filtrze się z takim opisem nie spotkałem...Natomiast faktem jest iż filtr (pierścienie) mają wysokość około 4 mm.
    Jak zwał tak zwał, seria DHG Marumi to slimy.
    Pomimo tego, ze posiadaja filtr z przodu to ich oprawka jest cienka i nie daja winiety.

  7. #27
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ktotek Zobacz posta
    Dla filtrów połówkowych owszem, polar nakręcany zdecydowanie wygodniejszy...
    Polemizowałby. Np. przy zmianie kadru z poziomego na pionowy wystarczy pozostawić holder w te samej pozycji, a wcześniejsze ustawienie filtra pozostaje. Można to robić szybko bez odrywania oka od wizjera.

    W przypadku CPL'a nakręcanego zmiana na "czuja" o 90 stopni nie jest taka łatwa, i praktycznie zawsze dochodzi do ustawiania filtra, co zajmuje więcej czasu.

    A jak już się doda następne filtry, to cokin kładzie na łopadki fitry nakręcane.

    A do tego dochodzi kwestia finansowa, jeden filtr cokina pasuje praktycznie do każdego obiektywu.

    Kolejna sprawa to winieta na szerokokątnym szkle.

    Pewnie można by tak jeszcze długo wymieniać.

    Na allegro CPL'e cokina można trafić już od 100 - 120zł, porównywałem z 12 powłokowymi za 500zł (77mm), praktycznie nie ma żadnej różnicy.

    ... ale jak masz w planach zmianę np. na 14-54 to może lepiej kupić od razu np. 67 mm + przejściówkę?
    A jak ma w planach 12-60mm to może lepiej 72mm, a jak ma w planach 14-35mm to może 77mm ... itd ... itp ... z cokinem nie ma takich problemów.
    Ostatnio edytowane przez tymczasowy_ ; 25.08.08 o 21:51

Podobne wątki

  1. Jaki filtr UV
    By Baca79 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 20.02.10, 20:11
  2. jaki filtr uv kupić?
    By amator-28 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18.07.08, 17:09
  3. Jaki polar?
    By dinx6 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 16.09.07, 18:35
  4. Filtr UV albo polar.
    By Kapitan KloSs in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26.05.07, 23:32
  5. Jaki filtr?
    By seta_lp in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10.08.06, 19:14

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.