Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 61

Wątek: Nie kupuj kota w worku - mini-poradnik.

  1. #11
    Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Posty
    3.693
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria
    Dzisiaj chciałam kupić torbę firmy Lowepro na jednej z internetowych aukcji - kusiło bo było taniej o 70zł niż w Saturnie. Niestety spóźniłam się na net. Napisałam do sprzedawcy czy jest mi w stanie sprzedać jutro tę torbę, bo były 2 oferty kupna na 10 wystawionych. Okazało się, że nie, bo już nie ma i dopiero pod koniec miesiąca. Nie powiem, że się nie zdziwiłam, a że mnie koniec miesiąca nie urządza, to weszłam na stronę oficjalną i zastałam tam taki komunikat:

    UWAGA:
    F-System sp. z o.o.
    Wyłączny, autoryzowany Przedstawiciel Lowepro w Polsce, informuje, że:


    firma Impra, znana także pod nazwą Fotoakces nie wpółpracuje z Polskim autoryzowanym przedstawicielem Lowepro.
    W związku z powyższym firma F-System nie bierze żadnej odpowiedzialności za produkty sprzedawane przez w/wym. firmy.
    źródło http://www.lowepro.com.pl/where_to_b...ka/default.asp

    i printscreen dla potomnych:



    Nie wnikam dlaczego i skąd w takim razie w/w firma bierze torby, ale daję innym cynk, aby wiedzieli, bo z tego wynika, że niestety oficjalny przedstawiciel Lowepro umywa ręce od produktów u nich zakupionych. Wielka szkoda, że sprzedający nie informują o tym nijak na aukcji i nie wyjaśniają tych wątpliwości.

    Zwłaszcza, że wg strony LowePro http://www.lowepro.com.pl/customer_service/faqs.aspx#1 :

    Pyt: mogę zapoznać się z cennikiem produktów Lowepro?
    Odp.: Lowepro oraz F-System nie prowadzi sprzedaży produktów przez stronę internetową. Listę sklepów (w tym także sklepów internetowych) znajdziecie państwo na naszej stronie "Gdzie kupić".
    Znajdziecie tam państwo listę autoryzowanych przedstawicieli,tylko zakup u autoryzowanego przedstawiciela gwarantuje kupno torby czy plecaka z dożywotną gwarancją Lowepro

    Niestety wobec powyższych informacji, nawet jeśli oferowane produkty są oryginalne, poprzez brak kupna u autoryzowanego przedstawiciela traci się gwarancję!

    Pyt.: Jakie są szczegóły dożywotniej gwarancji na produkty Lowepro
    Odp.: Dożywotną gwarancją Lowepro objęte są tylko oryginalne produkty Lowepro zakupione u autoryzowanego przez nas przedstawiciela.

    http://www.lowepro.com.pl/customer_service/faqs.aspx
    Ostatnio edytowane przez Ania_ ; 19.08.08 o 21:15 Powód: Automatyczne scalenie postów
    15 lat na forum. Dawniej jako Mysikrólik. Zawodowo jestem tu i tu.

  2. #12
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    pytanie co oznacza dożywotnia gwarancja na torbę i kto jej potrzebuje?

    To oznacza gwarancje do czasu produkowania tego produktu przez firme.Nie ma nic wspolnego z dlugoscia zycia.Czasem moze to byc miesiac,czasem dwa lata(tej dozywotniej,co nie oznacza,ze nie obowiazuje odgorny przepis o dwuletniej gwarancji)Dobrze jest zapytac producenta jak dlugo bedzie miec jeszcze w programie dany typ produktu.Czesto widze jak w jednym kraju jest wyprzedaz modelu a w innym jest reklamowany jako nowosc na rynku.

  3. #13
    | OlyJedi Awatar m_kola
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Posty
    464
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Jako że wątek nie dotyczy tylko sprzętu foto pozwalam sobie zwrócić uwagę na następującą rzecz.
    Sprzęt CB (jakże popularny w dzisiejszych czasach!) firmy President.
    Na stronie znajduje się poniższa informacja:
    Uwaga! Anteny pod nazwą President "Made in China" nie są naszym wyrobem i odbiegają znacznie od jakości naszych produktów.
    A co za tym idzie będą problemy z gwarancją.
    Na uczelni poranna fizyka zagina czas. Po 30 minutach jest 08:05.
    Kość piszczelowa - urządzenie do znajdywania mebli w ciemnym pokoju..

  4. #14
    | OlyJedi
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    619
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Chyba trzeba zachować pewną ostrożność w ocenie tych często "autoryzowanych przedstawicieli". Kto widział ich autoryzacje? Na pewno zdarza się, że takie próby zdyskredytowania konkurencji mają na celu jej zniszczenie na rynku.
    Jeden kupuje prosto z (najczęściej) Chin, a drugi za pośrednictwem jakiegoś europejskiego przedstawiciela (np) z Niemiec. Jakby co, to mam przykłady (spoza branży foto).
    Pzdr

  5. #15
    Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Posty
    3.693
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria
    Dobra, wyczyściłam wątek i trochę poprzenosiłam, bo w zależy mi na tym, aby wątek był o bezpiecznych zakupach, poradach itp. (coś w stylu jak napisał m_kola).
    15 lat na forum. Dawniej jako Mysikrólik. Zawodowo jestem tu i tu.

  6. #16
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    Otwock
    Posty
    377
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Oto przykład kilkukrotnej podróbki:
    Akumulator BLM-1 do Olympusa. Tani, ale za to super parametry jak na zdjęciu. Obudowę otworzyłem, aby pokazać co jest w środku:
    http://img106.imageshack.us/img106/1153/blm1fakeas2.jpg
    Kupując to za 29zł oczywiście nie wierzyłem w ogromną pojemność 3500mAh, ale skusił mnie napis "Li-polymer".
    Czas pokazał że akumulator starcza na ok. 100 fotek, i ładuje się rewelacyjnie krótko 30-45 minut.
    Co jest fake:
    - oczywiście nalepka z opisem parametrów
    - akumulatory, bo model 18490 to zwykły Li-Ion ale w połączeniu z właściwą elektroniką powinien wytrzymać znacznie więcej niż w rzeczywistości.

  7. #17
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Świebodzice
    Posty
    153
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    ale syf. Nie mogłem sie powstrzymać.
    Pozdrawiam
    E-510, 14-42, 40-150 (stary), 35, fl-36
    IS 3000, Tough 3000, Zenit 122,
    Nikon d7000, 18-105, 50/1,8

  8. #18
    diabolique
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Kris_1 Zobacz posta
    Oto przykład kilkukrotnej podróbki:
    Akumulator BLM-1 do Olympusa. Tani, ale za to super parametry jak na zdjęciu. Obudowę otworzyłem, aby pokazać co jest w środku:
    http://img106.imageshack.us/img106/1153/blm1fakeas2.jpg
    Kupując to za 29zł oczywiście nie wierzyłem w ogromną pojemność 3500mAh, ale skusił mnie napis "Li-polymer".
    Czas pokazał że akumulator starcza na ok. 100 fotek, i ładuje się rewelacyjnie krótko 30-45 minut.
    Co jest fake:
    - oczywiście nalepka z opisem parametrów
    - akumulatory, bo model 18490 to zwykły Li-Ion ale w połączeniu z właściwą elektroniką powinien wytrzymać znacznie więcej niż w rzeczywistości.
    Dziś zacząłem podejrzewać, że to jest przyczyna moich kłopotów ze zwiechami E-3. Znów zaczął mi się dziś wieszać podczas focenia, a po zmianie akumulatora z tego na zdjęciu na oryginalny sprzęt śmigał jak się patrzy.

  9. #19
    Awatar coolgago
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    61
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Też odradzam kupowanie akumulatorów "no name".
    Zakupiony LI-42B o pojemności 1900mAh wystarcza na zrobienie zaledwie 100 zdjęć, w porównaniu do niego oryginalny 750mAh pozwala na zrobienie 300 zdjęć.
    Cena "no name" 30zł.
    Cena oryginału 90zł.

    Rachunek jest prosty. Z trzema akumulatorami "no name" o łącznej wartości 90zł zrobisz 300 zdjęć. To tyle samo zdjęć co z jednym akumulatorem oryginalnym za 90zł.

    Wniosek jest jeden. Nie warto kupować takich zamienników z wygórowanymi parametrami.

  10. #20
    krys staw
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez dog_master Zobacz posta
    Zakup obiektywów Sigma

    Kupując obiektyw Sigma warto zwrócić uwagę na to, czy sklep, w którym kupujemy, nie znajduje się na czarnej liście Sigma:

    http://www.sigma-foto.pl/?q=node/39

    Gdyż serwis Sigmy może robić problemy z jakąkolwiek naprawą czy też kalibracją w ramach gwarancji:

    http://www.fototok.pl/forum/viewtopic.php?t=33

    Sigmę warto kupować osobiście, aby sprawdzić jej działanie ze swoim aparatem, ponieważ często zdarzają się wadliwe szkła, które źle ostrzą [przed lub za obiektem]. Tu też należy zachować ostrożność, bo nie każdy sklep umożliwia testowanie obiektywu przed kupnem! O taką możliwość najlepiej zapytać się przed kupnem.
    Dziękuję za link,mam sklep w Łodzi gdzie będę mógł przetestować na E-330 50-500mm sigmy.

Podobne wątki

  1. Wyostrzanie - obszerny poradnik
    By Wieprz in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17.11.10, 18:11
  2. Kupuj w USA za pośrednictwem strony www
    By raven66 in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 24.05.07, 02:14
  3. Poradnik: Obiektywy dla początkujących
    By johan in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28.04.07, 09:01
  4. Poradnik fotografowania dla amatora
    By lukasz-jaworzno in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 6.02.06, 22:38
  5. Filtr efektowy - gwiazdkowy - poradnik
    By vodnik in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 2.09.04, 21:02

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.