Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Canon A610 - wybor karty SD (podejrzana? oferta FJ)

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2002
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    1.053
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria

    Canon A610 - wybor karty SD (podejrzana? oferta FJ)

    Mam watpliwosc wiec prosze o rade...
    Uzywam Canona A610 i jak do tej pory karty Kingston Elite Pro 1 GB o szybkosci
    transferu 7-8 MB/sek.
    Zauwazylem ze Fotojoker sprzedaje karty 1 GB SanDiska (a wiec chyba lepsze od
    Kingstona) za 9,99 PLN podczas kiedy zwykly Kingston kosztuje tam ca 2x wiecej ?!?!
    Czy nalezy podejsc do tego faktu ostroznie czy tez mozna kupic ta karte bez obawy?
    No i czy ten transfer rzedu 5-6 MB/sek bedzie odczuwalny w aparacie na ktorym czasem
    krece takze filmiki?
    Prosze o opinie i pozdrawiam

  2. #2
    Toster_88
    Gość
    Roznica w cenie rzeczywiscie jest. Ten tani sandisk to stara seria i rzeczywiscie moze miec transfer gorszy od kingstona. Ale jakosc (trwalosc) jeszcze sie liczy
    Obie te karty sobie daruj i zakup Sandisk Ultra II 1GB za 30 pln w fotojokerze.
    Zadnych problemow z predkoscia nie powinienes odczuwac. Generalnie to ta predkosc wazna jest jak walisz foty seryjne i krecisz filmiki w wysokiej jakosci. Podany przeze mnie Sandisk da rade na spokojnie

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2002
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    1.053
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    wg danych transfer tego SanDiska jest rowny transferowi tego 2x drozszego Kingstona. Dlatego zaskakuje mnie ta roznica cen. Tym bardziej ze nie dosc ze sie naczytalem ze Kingstony bywaja beee a SanDiski sa super to sam mam podobne doswiadczenie z tym, ze z innymi kartami tych producentow (do C4000) gdzie Kingston miewa fochy.
    Ale faktycznie kupie UltraII. Dzieki za odp.

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2002
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    1.053
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Podziele sie swoim doswiadczeniem jeszcze...
    U FJ zabraklo kart SD Ultra II wiec zaryzykowalem tego zwyklego SanDiska w dziwacznie niskiej cenie Aparat radzi sobie z karta OK, gorzej z czytnikiem kart.
    Mam 2 czytniki noname a przynajmniej "name mi nieznane" ale obydwa do tej pory byly niepokonane (czesto sluzyly jako niezawodna deska ratunku kiedy znajomi mieli problem ze swoimi kartami/czytnikami) - do dzisiaj... albowiem 1 z tych czytnikow nie czyta tego SanDiska pomimo jego formatowania w aparacie oraz/lub w kompie (poprzez 2-gi czytnik)... Coz, chyba tajemnica niskiej ceny zostala odkryta

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Świebodzice
    Posty
    153
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    A ja w automacie "lecę" na kingstonie 4GB HC i wszystko w należytym porządku hula - choc mam jeszcze 16 MB sandiski. Mocno dawno temu zarzynane - i nadal są w wyśmienitej formie - tylko do niczego sie nie nadają ze wzgl.na pojemność
    Pozdrawiam
    E-510, 14-42, 40-150 (stary), 35, fl-36
    IS 3000, Tough 3000, Zenit 122,
    Nikon d7000, 18-105, 50/1,8

  6. #6
    Toster_88
    Gość
    16MB? Toz to egzemplarze muzealne

    qwerty, to sprawdz w czytniku u qmpla i jak dalej nie chodzi, to pojdz z karta i obydwoma czytnikami do FJ... beda musieli zadzialac jakos

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2002
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    1.053
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    ok a zatem... sprawdzilem 3 takie karty - problem we wszystkich ten sam!
    Tak wiec sadze ze to jednak jest powodem niskiej ceny (prezentow nie ma)
    W uzupelnieniu powtorze sie:
    1. inne karty SD sa czytane przez ten czytnik bezproblemowo (dlaczego akurat z ta sa probelmy?)
    2. w innym czytniku ta karta jest czytana
    tak wiec zakladam ze reklamowanie tej karty u FJ nie byloby zakonczone sukcesem

Podobne wątki

  1. Wybór karty pamięci SDHC
    By NightRider in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26.04.11, 21:49
  2. Canon A610+karta Elite Pro
    By qwerty in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19.06.08, 11:12
  3. Panasonic FZ18 a Olek C4000 lub Canon A610
    By qwerty in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22.10.07, 14:35

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.