Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 72

Wątek: Jakie filmy polecacie i za co?

  1. #11
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    HP5+ też jest bardzo ciekawy, gdyż jest niesamowicie uniwersalny. Nominalna czułość to 400, a możesz go równie dobrze naświetlić i na 6400 (sam tak robiłem), pod warunkiem użycia dobrego wywoływacza (ja używałem Ilfoteca LC-29). W mojej lodówce mam tylko FP4+ i HP5+. FP4+ schodzą znacznie szybciej

    Potwierdzam, że średni format się łatwiej na szpulę nawija.
    Pzdr
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  2. #12
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria
    dziekuje bardz-plusy dodatnie dodalem
    postaram sie w najblizszym czasie wyprobowac jak najwiecej sie da z tego co polecacie-wynikami si epodziele oczywiscie
    a nowa skrzyneczka to nowiutka, prawie nie uzywana Yashica Mat 124G. w sumie to mialem kupic od goscia tylko plecak Lowe, ale, ze mial ten aparat i uchwyt i lampe do niego, to dolozylem pare groszy i go wzialem... nawet jednego zadrapania nie ma wszystko dziala, wszystkie czasy trzyma, szkielka jak nowe, swiatlomierz dziala, tylko zaslepki brak, ale za to matowka jak lotnisko...
    Upierdliwiec Forumowy nr 4142 | OR + + + + | Zlotowicz:0 | Poprawka:0 | DITL ++ | Autoban+| Honorowa Wystawa+ | Oplacone Skladki TWA+++++++

  3. #13
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Piękny sprzęt Ja mam Yashicę D, a wziąłem ją głównie dlatego, że mogę w niej robić multi-ekspozycję (korzystam z tej funkcji!). Naciąg filmu nie jest połączony z naciągiem migawki. MAT 124G ma chyba jaśniejszy obiektyw zdjęciowy, OIDP 2.8 a nie 3.5 jak w D. Polecam również ręczne wywoływanie czarno-białych filmów Zajmuje to półtorej godziny (plus ze 2 lub więcej schnięcia filmu, ale przy tym już być nie trzeba), a kontrolujesz proces tak samo ważny jak i naświetlenie.

    Czekam na zdjęcia
    Pzdr
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  4. #14
    | OlyJedi Awatar Smerf Maruda
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Stolyca
    Posty
    2.579
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez suchar Zobacz posta
    Zajmuje to półtorej godziny (plus ze 2 lub więcej schnięcia filmu, ale przy tym już być nie trzeba), a kontrolujesz proces tak samo ważny jak i naświetlenie.
    Półtorej godziny na wołanie filmu? 11 minut wołania, minuta przerywania, pięć minut utrwalania, pół godziny płukania < 50 minut

  5. #15
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Smerf Maruda Zobacz posta
    Półtorej godziny na wołanie filmu? 11 minut wołania, minuta przerywania, pięć minut utrwalania, pół godziny płukania < 50 minut
    Mi cały proces mniej więcej tyle zabiera. A utrwalam piętnaście minut. Rozrobienie chemii, nawinięcie filmu na szpulę i 1,5h zlatuje jak nic.

    EDIT: Z tą różnicą, że teraz zabiera więcej, bo wywołuję przez 1h Ale za to mieszam co 30min, więc w międzyczasie mogę wiele innych rzeczy zrobić
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  6. #16
    | OlyJedi Awatar Morlok
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.373
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez suchar Zobacz posta
    Mi cały proces mniej więcej tyle zabiera. A utrwalam piętnaście minut. Rozrobienie chemii, nawinięcie filmu na szpulę i 1,5h zlatuje jak nic.

    EDIT: Z tą różnicą, że teraz zabiera więcej, bo wywołuję przez 1h Ale za to mieszam co 30min, więc w międzyczasie mogę wiele innych rzeczy zrobić
    Najwięcej czasu zabiera mi doprowadzenie chemi do pożadanej temperatury. Reszta to już standard. Kiedyś miałem termostat labratoryjny i była wielka wygoda.
    Ciekaw jestem jak sobie z tym problemem radzicie.
    Pozdr.
    Automaty liczą, liczą, liczą .....na człowieka.

  7. #17
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Pi-er17 Zobacz posta
    Najwięcej czasu zabiera mi doprowadzenie chemi do pożadanej temperatury. Reszta to już standard. Kiedyś miałem termostat labratoryjny i była wielka wygoda.
    Ciekaw jestem jak sobie z tym problemem radzicie.
    Pozdr.
    Ja marnuję od cholery wody :/ Niestety, nie bardzo wiem, jak sobie z tym inaczej poradzić. Termometr mam akurat niezły, bo alkoholowy, więc szybciutko reaguje.
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  8. #18
    | OlyJedi Awatar Morlok
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.373
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez suchar Zobacz posta
    Ja marnuję od cholery wody :/ Niestety, nie bardzo wiem, jak sobie z tym inaczej poradzić. Termometr mam akurat niezły, bo alkoholowy, więc szybciutko reaguje.
    Bez termostatu to najprościej wlac do jednej komory zlewozmywaka wode o temperaturze niższej niż 20C, to co leci z karnu, u mnie ok 14-15 C i wstawic do tago zlewkę z chemią. Jak dojdzie do 20C ( chemia nie woda) to lać do koreksu. Pomiar termometrem nie wykazał zmian większych niz 0,2C. Tylko to czekanie na ostygnięcie doprowadza nie do ruiny psychicznej
    Automaty liczą, liczą, liczą .....na człowieka.

  9. #19
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez k@czy Zobacz posta
    raczej nie bede wywolywal w domu-czasu za malo
    Wywoływanie negatywów nie jest specjalnie czasochłonne. Tym bardziej, że tanio można kupić na Allegro koreks na pięć szpul i wołać pięć filmów na raz. Poza tym to przyjemność, a nie przykry obowiązek. Więc tak to należy traktować.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  10. #20
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria
    faktycznie chemia jest tania jak benzyna (tfu, mialem napisac jak barszcz)
    wywolanie kliszy z odbitkami kosztuje nieduzo, ale zawsze.
    kupie jakis zbiornik i jazda. w sobote odebralem pierwsze odbitki.
    najwazniejsze, ze swiatlomierz naprawde dziala dobrze, czasy (te najkrotsze) trzyma.
    juz wiem, ze nie przepadam za 400Tmax, za to 100 juz mi bardziej. musze wykonczyc ilforda i sobie porownam.
    oto pierwszy skan :
    wiem, ze ostrosc troche uciekla, ale musze sie przyzwyczaic do mniejszej GO. jak mierzylem mlodego to byl wyprostowany, a jak naciskalem spust, to sie lekko pochylil i juz uciekl z GO.
    to jest raczej wolniejszy sprzet, niz 520...
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    a tu troche ostrzej, za to tylko jeden plan
    to z 100Tmax.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    a tutaj skan z negatywu. nad tym musze popracowac.
    wypalone niebo ratowalem w peesie.
    natomiast jakosc, czyli kurz, plamki, ziarno ze skanera.
    przystawka jest na 35mm i na jakies wieksze, ale nie sredni format.
    musze jakos kombinowac z klisza.
    sprobuje nastepne dac od razu do wywolania i skanowania. zobacze roznice.
    Ostatnio edytowane przez k@czy ; 19.12.08 o 06:44 Powód: Automatyczne scalenie postów
    Upierdliwiec Forumowy nr 4142 | OR + + + + | Zlotowicz:0 | Poprawka:0 | DITL ++ | Autoban+| Honorowa Wystawa+ | Oplacone Skladki TWA+++++++

Podobne wątki

  1. Jaką lornetkę polecacie ??
    By Peter1976 in forum Lornetki
    Odpowiedzi: 220
    Ostatni post / autor: 24.11.18, 00:00
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 4.11.10, 22:42
  3. kamera video - co polecacie?
    By pawel-5 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 9.04.10, 11:08
  4. zamiennik Li-10B, jakie polecacie?
    By Szybol in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19.10.05, 17:44

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.