Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36

Wątek: Fotografowanie w Kościele

  1. #11
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar salvadhor
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.783
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    Jeżeli kościół i okoliczności ceremonii będą odbywać się w jasnym świetle, to wbudowana lampa może wystarczać. Jednak, generalnie, ta wbudowana to taki bardziej straszak, niż lampa. Wystarczy, że kościół będzie lekko półmroczny i ze zdjęć wyjdzie sztucznie oświetlony paskudny pierwszy plan i ciemna plama jako tło.

    Z aukcji na allegro z najtańszych rozwiązań widziałem do Olympusa lampę Cullmanna - 155 zł (liczba przewodnia 20). Jeżeli impreza w kościele to sprawa gardłowa, 'na już' - pozostaje ci potrenować z wbudowaną lampą. Jak masz czas - poczytaj o tamtej lampie, dozbieraj choćby do tych 155 zł. Albo poszukaj jakiejkolwiek sprawniejszej lampy - każda zewnętrzna będzie lepsza niż wbudowany błyszczyk.

  2. #12
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez mariush Zobacz posta
    Przepraszam za dosadność, ale nie wiecie chyba co piszecie... ten dyfuzor nadaje się do rozpraszania światła w bliskich portretach - ale nie do kościoła!!! Przecież ze światła z lampy wbudowanej (jaka jest zazwyczaj jej LP - około 10?), po przejściu przez dyfuzor nie zostanie nic na fotografowanie kościelne. Być może dasz radę zrobić zdjęcie będąc naprawdę blisko, ale generalnie przydatność tego wynalazku w kościele będzie znikoma...
    Szkoda, ze Ty nie wiesz, o czym my piszemy

    Autor pisze, ze NIE MA zewnetrznej lampy - my mu na to, JAK wykorzystac tą wbudowana oraz, ze do BLISKICH ujec starczy jako DOPELNIENIE.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    O, albo jeszcze jedna opcja!

    Masz napisane "Lublin/Krakow" - moze sprobuj pozyczyc od kogos FLke? Za te $$, ktore byc wydal na dyfuzor, kupisz wlascicielowi piwo etc
    Ostatnio edytowane przez dog_master ; 5.08.08 o 23:17 Powód: Automatyczne scalenie postów
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    1.869
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez salvadhor Zobacz posta
    Z aukcji na allegro z najtańszych rozwiązań widziałem do Olympusa lampę Cullmanna - 155 zł (liczba przewodnia 20).
    Za słaba do kościoła.


    Cytat Zamieszczone przez dog_master Zobacz posta
    Szkoda, ze Ty nie wiesz, o czym my piszemy

    Autor pisze, ze NIE MA zewnetrznej lampy - my mu na to, JAK wykorzystac tą wbudowana oraz, ze do BLISKICH ujec starczy jako DOPELNIENIE.
    No to napiszcie - jeśli będziesz fotografował same głowy na ISO 800 z odległości max. 80 cm - dyfuzor się przyda.
    Inaczej chłopak napali się na nie wiadomo co - i potem będzie rozczarowanie...
    Jeśli przy ISO 800 i jasnych szkłach rozproszona lampa z LP 50 czasem nie daje rady - to co można zrobić z wbudowaną...(?)
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez dog_master Zobacz posta
    Masz napisane "Lublin/Krakow" - moze sprobuj pozyczyc od kogos FLke? Za te $$, ktore byc wydal na dyfuzor, kupisz wlascicielowi piwo etc
    O - to jest jakies rozwiązanie!
    Ostatnio edytowane przez mariush ; 5.08.08 o 23:23 Powód: Automatyczne scalenie postów

  4. #14
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar lessie
    Dołączył
    Sep 2004
    Mieszka w
    wrocław
    Posty
    2.256
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    w pewnych sytuacjach żadna lampa nie da rady....Bo pamiętajmy że bardzo ciemne kościoły, z dużymi wnętrzami, praktycznie zawsze pozostaną ciemne "w tle" bo co z tego że użyjemy lampy jeśli tło jest daleko od głównego obiektu, czyli Młodych?
    Ich dopalimy na granicy przepału a Kościół dalej będzie tonął w mroku. Bo ISO 1600 to uważam za absolutny maks w E-systemie a i to, zdarza się, że jest mało na wyjęcie z cienia całej sceny.
    Inna rzecz - jak w kościele jest ciemnawo, to dlaczego na fotce ma być jasno jak na podwórku? To nienaturalne.

    Tak czy inaczej...masz dość trudną przeprawę przed sobą.

  5. #15
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Lublin/Kraków
    Posty
    82
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez salvadhor Zobacz posta
    Z aukcji na allegro z najtańszych rozwiązań widziałem do Olympusa lampę Cullmanna - 155 zł (liczba przewodnia 20). Jeżeli impreza w kościele to sprawa gardłowa, 'na już' - pozostaje ci potrenować z wbudowaną lampą. Jak masz czas - poczytaj o tamtej lampie, dozbieraj choćby do tych 155 zł. Albo poszukaj jakiejkolwiek sprawniejszej lampy - każda zewnętrzna będzie lepsza niż wbudowany błyszczyk.
    Nie będę kupował takiej lampki, bo w za kilka tygodni przymierzam się do kupna FL-36R, tak więc nie kalkuluje mi się wydawać teraz na byle co

    Cytat Zamieszczone przez dog_master Zobacz posta
    Masz napisane "Lublin/Krakow" - moze sprobuj pozyczyc od kogos FLke? Za te $$, ktore byc wydal na dyfuzor, kupisz wlascicielowi piwo etc
    Hehe, zawsze jakaś opcja, chociaż trochę bałbym się iść z czyimś sprzętem...

    Cytat Zamieszczone przez lessie Zobacz posta
    Tak czy inaczej...masz dość trudną przeprawę przed sobą.
    Tak, ale nie przejmuję się zbytnio, bo to nie żadne zlecenie, tylko chrzest w rodzinie... tak czy inaczej chciałbym żeby zdjęcia wyszły jak najlepsze, na tym sprzęcie jakim dysponuję
    Olympus E-520 + Zuiko 14-42mm f/3,5-5,6 + Zuiko 40-150mm f/4,0-5,6 + Velbon DF 60 + FL-36 R

  6. #16
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Mazowiecka Wioska
    Posty
    417
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    W jakim wieku jest dziecko? Chłopiec czy dziewczynka? O której jest chrzest?

  7. #17
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Lublin/Kraków
    Posty
    82
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Sergiuszone Zobacz posta
    W jakim wieku jest dziecko? Chłopiec czy dziewczynka? O której jest chrzest?
    3 miesiące, dziewczynka, godz. 18.00

    A do czego potrzebne takie szczegóły?
    Olympus E-520 + Zuiko 14-42mm f/3,5-5,6 + Zuiko 40-150mm f/4,0-5,6 + Velbon DF 60 + FL-36 R

  8. #18
    | OlyJedi Awatar NightCrawler
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.542
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    pewnie chodzi o to czy dziecko bedzie samo juz stalo i zapierniczalo po kosciele (wiele osob chrzci dzieci znacznie pozniej niz po narodzinach), a godzina do tego ile slonca jest szansa ze wpadnie do kosciola...

    aczkolwiek czy chlopczyk czy dziewczynka to juz nawet sie domyslic nie moge... moze o kolor ubranka :P
    ...ciiii - bo cenzura się obudzi...to forum a nie miejsce do rozmów...
    Moje próby i Moja strona
    PAJACYK

  9. #19
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Lublin/Kraków
    Posty
    82
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez NightCrawler Zobacz posta
    aczkolwiek czy chlopczyk czy dziewczynka to juz nawet sie domyslic nie moge... moze o kolor ubranka :P
    A czy chrzci ktoś w innych ciuszkach niż białe?
    Olympus E-520 + Zuiko 14-42mm f/3,5-5,6 + Zuiko 40-150mm f/4,0-5,6 + Velbon DF 60 + FL-36 R

  10. #20
    | OlyJedi Awatar NightCrawler
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.542
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    A bo ja tam wiem jakie trendy dzis sa w modzie
    Nie zdziwilbym sie wcale gdyby jakas mamusia wyskoczyla np. w rozowych :]
    ...ciiii - bo cenzura się obudzi...to forum a nie miejsce do rozmów...
    Moje próby i Moja strona
    PAJACYK

Podobne wątki

  1. Jak się zachować podczas chrztu w kościele?
    By RobertW3D in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 10.05.09, 11:29
  2. Jak robić zdjęcia na M w kościele z lampą błyskową FL-40
    By Hyhon in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 8.06.07, 18:40
  3. Jaki obiektyw do E500 - zdjęcia w kościele?
    By Grzassman in forum E-System
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 8.04.06, 00:20
  4. zdjecia w Kosciele?
    By Magda_Ol in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 22.09.04, 20:28

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.