Strona 66 z 66 PierwszyPierwszy ... 1656646566
Pokaż wyniki od 651 do 659 z 659

Wątek: Nowy System Olympusa - micro 4/3

  1. #651
    | OlyJedi Awatar Drughi
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    198
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ardell Zobacz posta
    No a jak panasonic postara się o fajne obiektywy od leica to już w ogóle bajka będzie.
    Pewnie się postara, tylko żeby ceny obiektywów nie były takie zaporowe jak w przypadku "dużego" Panasonica.
    OLYMPUS Your Vision, Our Future

  2. #652
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez heyahero Zobacz posta
    Jeszcze do tego OM-Digital i bajka miała by prawdziwy, disney'owski posmak
    Jeśli tak się stanie to pamiętaj, że ja pierwszy to wieszczyłem. Olympusowy FF z manualnymi obiektywami OM. Bez AF można żyć - potwierdzenie ostrości wystarczy.
    Ostatnio edytowane przez Rafał Czarny ; 5.09.08 o 08:01
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  3. #653
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Nie podniecałbym się żadnymi super szkłami w mikro 4/3, bo takich pewnie nie będzie. Dobre szkła są dla pasjonatów, którzy z uśmiechem na ustach wydają tysiące na optykę i akcesoria. Tacy bez zastanowienia pójdą w stronę lustrzanek. Mikro 4/3 to ma być odpowiedź na zaawansowane kompakty, więc jego targetem będzie grupa amatorów. Szkła dla nich nie mogą być drogie, bo ich po prostu nie kupią. Zobaczcie jaki obiektyw dostała Sigma DP1.

  4. #654
    Awatar ardell
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Nie podniecałbym się żadnymi super szkłami w mikro 4/3, bo takich pewnie nie będzie. Dobre szkła są dla pasjonatów, którzy z uśmiechem na ustach wydają tysiące na optykę i akcesoria. Tacy bez zastanowienia pójdą w stronę lustrzanek. Mikro 4/3 to ma być odpowiedź na zaawansowane kompakty, więc jego targetem będzie grupa amatorów. Szkła dla nich nie mogą być drogie, bo ich po prostu nie kupią. Zobaczcie jaki obiektyw dostała Sigma DP1.
    ............ No a ja bym polemizował troszkę bo moim zdaniem chodzi tu o znacznie szersze grono odbiorców niż miłośnicy zaawansowanych kompaktów. Sama idea micro 4/3 jest analogicznie tym czym są dalmierzowce dla luster analogowych. Śmiem twierdzić że spora grup dotychczasowych posiadaczy lustrzanek przesądzie się właśnie na ten system ( sam tak zrobię i dwóch znajomych ) Po prostu lustrzanki nie zawsze są poręczne a w niektórych przypadkach nawet troszkę obciachowe (to nie tylko moje zdanie ). Od razu zaznaczam że nie mam na myśli profesjonalistów dla których takie bzdury jak wielkość sprzętu są raczej drugoplanowe i ustępują łatwemu dostępowi do wszelakich funkcji bezpośrednio na korpusie, to są ludzie którzy nie uznają pół środków i liczy się dla nich tylko perfekcja no ale oni i tak skończą w ff i od tego nie uciekną.

    Spora grupa ludzi ciągle myśli o zakupie lustrzanki ale się zastanawia i tutaj tez mogą już nie mieć więcej wątpliwości , szczególnie tyczy się to tych którzy niewiedzą czy chcą lustro czy może lustro to przesada ale zaawansowany kompakt jakoś tak kiepsko będzie wyglądał wśród znajomych którzy se lustra pokupowali.

    Następna grupa to miłośnicy streetphoto i tu chyba wątpliwości nikt niema, zresztą ta grupa coraz bardziej liczna i znacząca się wydaje. Kolejna grupa to podróżnicy, reporterzy itp. itd.
    Następna- ludzie uprawiający sporty jak wspinaczka oraz wszelkie inne przy których tachanie pełno wymiarowej lustrzanki było problematyczne. Wspominałem już o video amatorach? znam kilku co się pociąć dadzą za możliwość filmowania hd ze zmienną optyką bo dzięki małej głębi ostrości będą mogli uzyskać ten upragniony film look.

    No i oczywiście kobiety, myślę że tego rodzaju sprzęt przypadnie do gustu kobietom które albo straszy skomplikowana lustrzanka jak i tym dla których lustro jest troszkę zbyt wulgarne.

    ............ Ale tak naprawdę uważam że największa grupa odbiorców dopiero powstanie właśnie gdy wyjdzie system i już teraz mam wizję wszelkiej maści for i kubów internetowych. Także nie zgadzam się ze stwierdzeniem jakoby grupa odbiorców znajdywała się tylko wśród amatorów i miłośników lepszych kompaktów. No ale czas pokaże kto miał rację.

    ............ I wcale nie musi to być takie tanie żeby się sprzedawało, tutaj przytoczę chociażby przykład iphona który do tanich telefonów nie należy a jednak sprzedaż idzie w miliony. Po prostu jak coś jest trendy to się sprzedaje. Mam tylko nadzieje że sprzęt nie będzie dużo droższy niż dolna grupa lustrzanek, ale nawet jeśli będzie droższy to nabywców i tak znajdzie bo tak naprawdę mało kto potrzebuje lustrzankę jeśli nie jest pro. Natomiast dużo ludzi potrzebuje dobrej optyki i porządnych rozwiązań technicznych. W systemie micro 4/3 akurat o to bym się nie martwił bo technika nie idzie do tylu i na pewno jakość będzie lepsza niż w obecnej serii E- 4xx po pierwsze dlatego że do premiery troszkę zostało a panowie od matryc, procesorów i rozwiązań technicznych raczej nie poszli na urlopy ani w rozwoju się nie cofają, ale tez chociażby sama koncepcja przybliżenia matrycy do optyki daje już jakąś przewagę. Jeśli chodzi o optykę bym się tez mocno nie martwił ponieważ już troszkę jej jest w formacie 4/3 i to całkiem niezła tez się trafia ,także obawy że do systemu nie będzie dobrej optyki już nijako są niepotrzebne, teraz żeby tylko uzupełnili o micro i już będzie wesoło. Sama konstrukcja ułatwia wykonanie optyki jasnej i szerokokątnej a to jest bardzo dobry znak. Wyobraźcie sobie takie malutkie body olympusa z jasnym malutkim naleśnikiem i do tego skórkowy futerał a wszytko wielkości lumixa tz1. Heh a najlepsze że tak właśnie będzie .

    Poza tym Leica zapowiedziała też jakieś tajemnicze nowości które mają rzekomo odbić firmę od dna. Czy tylko ja mam przeczucie że te nowości będą miały na pudełkach napis micro 4/3?

    Kurde chciałem se kupić lumixa lx3 z futerałem i celowniczkiem jako aparat na co dzień ale teraz sam nie wiem czy nie czekać już na micro4/3.

    Czy ktoś w ogóle wie kiedy można się spodziewać pierwszych micro cacek? Pozdrawiam serdecznie.
    Ostatnio edytowane przez ardell ; 5.09.08 o 11:52

  5. #655
    | OlyJedi Awatar heyahero
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.035
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Czarny Zobacz posta
    Jeśli tak się stanie to pamiętaj, że ja pierwszy to wieszczyłem. Olympusowy FF z manualnymi obiektywami OM. Bez AF można żyć - potwierdzenie ostrości wystarczy.
    Ano się da, tylko trzeba trochę chęci:
    http://www.cosina-voigtlander.com/content/view/80/82/

    BTW. Olympus mógłby pójść niejako w ślady Pentaxa i kontynuować bagnet OM w wersji cyfrowej. Do tego korekcja BF/FF w puszce jak u Pentaxa i można nawet Sigmy podpinać

    Dobra, koniec tego OT.

    BTW: ardell, proszę cię, stosuj jakieś akapity, przerwy etc, bo po kilku zdaniach w twoim poście, oczy piszczą i łzawią. Dałbyś radę przeczytać jakąś gazetę, gdzie poszczególne artykuły zlewałyby się w jedną papkę, dzieloną tylko tytułami? Dajsechopiepozor.
    Ostatnio edytowane przez heyahero ; 5.09.08 o 11:26
    "There's no such thing as free titties"

  6. #656
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Ostatnio edytowane przez fotomic ; 9.09.08 o 12:46
    było sobie życie

  7. #657
    diabolique
    Gość
    Górny wyświetlacz?
    Pod względem estetycznym jakoś mnie nie przekonuje, przaśny taki...

  8. #658
    S4INT
    Gość
    Ale taki obiektywik to mniam by był...

  9. #659
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Ooo render jak sprzed 15 lat :>

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 386
    Ostatni post / autor: 10.04.12, 22:53
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 5.02.11, 15:10
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 4.02.11, 18:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.